Bauman kolejną przykrywką?

Obrazek użytkownika AZET
Kraj

Od ponad tygodnia we wszystkich mediach króluje Bauman, który przez wrogów Polski i Polaków traktowany jest jak swego rodzaju przynęta. – Wystarczy zaprosić staruszka, który nie wiadomo, czy jeszcze panuje nad tym, co robi, a zawsze pojawią się protestujący, którzy udowodnią, że temat polskiego szowinizmu jest wciąż aktualny, bo, to i pod antysemityzm można podciągnąć (wszak Bauman jest z pochodzenia Żydem) i o faszyzmie można pokrzyczeć, choć ten wywodził się przede wszystkim z socjalizmu (narodowy socjalizm w Niemczech) i nigdy nie miał nic wspólnego z prawicą. Bez echa natomiast przechodzi okazja dla której tenże „wielki socjolog” był zaproszony do Wrocławia.
Otóż zaprosiły go na wykład na tamtejszym uniwersytecie władze miasta Wrocławia na obchody 150 rocznicy powstania niemieckiej socjaldemokracji! Dlaczego polskie miasto Wrocław obchodzi niemiecką rocznicę? A o to należałoby zapytać już prezydenta miasta Dutkiewicza, który wyjaśni, że jeden z założycieli tejże niemieckiej partii był przed laty mieszkaniec Wrocławia, więc z braku polskich tradycji w tym mieście należy obchodzić niemieckie.
Nie jest to pierwszy gest nawiązania do niemieckiej tradycji w tym mieście, że wspomnę choćby przywrócenie „tradycyjnych” barw miejskich, które układają się we flagę niemiecką i tradycyjnego herbu Wrocławia, który w Polsce według mnie musi być identyczny z tym, jaki był za czasów Wilusia, czy Hitlera. Ale najbardziej skandaliczną sprawą jest zmiana nazwy Hali Ludowej. Rozumiem, że akurat ta nazwa nie była najszczęśliwsza, ale wymyślono ją w czasach, gdy wszystko w Polsce było ludowe, od Rzeczpospolitej po knajpę na rogu. Władze Wrocławia postanowiły znów przywrócić „tradycyjną” niemiecką nazwę hali, czyli Stulecia całkowicie pomijając antypolska wymowę tej tradycji i nazwy. Hala wybudowana została bowiem w ramach uroczystych obchodów w II Rzeszy Niemieckiej 100-lecia bitwy pod Lipskiem. Bitwy, w której od pruskich i rosyjskich kul i bagnetów ginęli Polacy walczący w tej bitwie po stronie Napoleona. W bitwie tej zginął ówczesny wódz naczelny polskich sił zbrojnych, książę Józef Poniatowski, którego ciało spoczywa w kryptach wawelskich. Przywrócenie tej nazwy, to obraza pamięci Polaków, którzy tam zginęli! Jeśli ktoś chciał już uciec od PRL-owskiej nazwy, to można było właśnie w opozycji do niemieckich tradycji nazwać halę imieniem księcia Józefa Poniatowskiego. Ale podobno polskie władze polskiego Wrocławia postanowiły napluć Polakom w twarz! I potem dziwimy się, że z taką bezczelną pewnością siebie Niemcy postanowili też nam napluć w twarz w swoim serialu. – Jeśli nikt nie protestował przeciwko odwracaniu historii we Wrocławiu, to czemu teraz protestują – mogą dziwić się Niemcy.
Z resztą plucie ludziom w twarz władze Wrocławia maja wytrenowane, toteż prezydent Dutkiewicz z premedytacją wykrzykuje do swoich mieszkańców i wyborców: hołota! I nikt tego zachowania nie krytykuje! Więc Dutkiewicz, którego można było podejrzewać, że pierwsze obelgi po prostu mu się tylko wypsnęły w trakcie awantury, pozwolił sobie powtórzyć je nazajutrz, a to samo powtórzył jego rzecznik! To była wyrachowana kampania obelg!

Brak głosów

Komentarze

Bardzo dobra notka.

Dziękuję i Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#367931

Prezydent Dutkiewicz ma "przechlapane" u kibiców Śląska Wrocław.
Niedługo się o tym znowu przekona, już szykują oprawę, będzie dla Dutkiewicza niewesoło.
Dobrze, że postanowiłeś tutaj pisać. Wyczytałem, że nie ma zapotrzebowania na publicystykę polityczną. Wiesz, to ciekawe.
Na pewno jest, tylko musiałbyś pisać w stylu Michnixa. Patrzysz na to co się dzieje za bardzo po polsku. Nie ma zapotrzebowania na polskość wg mnie, za to na antypolskość jest Ci jej pod dostatkiem.

Pozdrawiam (10)
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#367938

Akurat herbu Wrocławia nie ma co się czepiać bo był z nadania w 1530 r. 12 II 1530 r. kancelaria króla czesko-węgierskiego Ferdynanda I w Pradze wystawiła dyplom herbowy nadający miastu nowe godło, a 10 VII 1530 r. cesarz Karol V potwierdził przywilej herbowy. Nie ma więc nic wspólnego z Wilusiem czy Hitlerem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#367944

Nic nie wiedziałam o zmianie nazwy Hali. Weszłam na stronę Hali i prawie szok.
Nie podają, w którym roku tę nazwę zmieniono, w ogóle nie ma nic o zmianie nazwy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#367946

Przedsiębiorstwo zarządzające Halą ma w nazwie "Hala Ludowa".
Nazwa Hala Stulecia pojawia się w rozporządzeniu Prezydenta RP w sprawie uznania za pomnik historii z dnia 13 kwietnia 2005 r.
Jako Hala Stulecia wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2006 r.
Większość Wrocławian chyba ciągle używa nazwy Hala Ludowa :)

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#367958

Starania o wpisanie Hali na Listę Światowego Dziedzictwa podjęto jeszcze za czasów, gdy prezydentem Wrocławia był Zdrojewski. Jego następcy, Dutkiewiczowi udało się ją wpisać na na listę UNESCO w 2006 r. pod jej pierwotną nazwą, jako Hala Stulecia (Centennial Hall in Wrocław). I chociaż oficjalnej uchwały miasta w sprawie nazwy obiektu brak to Hala Stulecia poszła w świat. Spory o nazwę były i są we Wrocławiu, na razie bez rezultatów.

Zgadza się Szary kocie rozporządzenie w sprawie uznania za pomnik historii Hali Stulecia podpisał Kwaśniewski i Belka.

http://www.nid.pl/UserFiles/File/Pomniki%20Historii/Wroc%C5%82aw,Hala,rozporz%C4%85dzenie.pdf

Vote up!
0
Vote down!
0
#367961

innych wlacznie z Komoruskim.

Vote up!
0
Vote down!
0
#367964

Dzięki za informację :-)

"Dutkiewiczowi udało się ją wpisać na na listę UNESCO w 2006 r. pod jej pierwotną nazwą, jako Hala Stulecia (Centennial Hall in Wrocław)"

I tak cud, że nie wpisał jako "Centennial Hall in Breslau".
Ale kto wie, kto wie, poczekajmy... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#368049

Cieszę się z tej notki, bo zwiastuje pewne otrzeźwienie i zwrócenie uwagi na sprawy najważniejsze.
Przypominam o inicjatywie Muzeum Ziem Zachodnich - mam nadzieje, że nie będzie to jakiś totalny bubel i prywatny folwark Ujazdowskiego (nielojalnego sprzymierzeńca PiS). To jest ważne przedsięwzięcie, pokazujące tragedię Polaków ze wschodu jak również kolonizację - np AKowców z kielecczyzny, którzy chronili się przed komuną na "Dzikim Zachodzie".
Kolejna inicjatywa WAŻNA - Muzeum Ziem Wschodnich. ja bym ją raczej nazwał MUZEUM ZIEM UTRACONYCH, ale mniejsza o nazwy.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Województwo Smoleńskie
Vote up!
0
Vote down!
0
#367974