TVN tonie w długach!!!

Obrazek użytkownika kowal_jan
Blog

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z WYKORZYSTANIA PRZEZ TELEWIZJĘ POLSKĄ S.A. WPŁYWÓW Z OPŁAT ABONAMENTOWYCH NA REALIZACJĘ MISJI PUBLICZNEJ W 2010 ROKU

Załącznik do Uchwały Nr 160/2011 Zarządu Spółki TVP S.A. z dnia 8 marca 2011 roku

Sporządzono zgodnie z wymogami:

 • ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. 1993 nr 7 poz. 34 z późniejszymi zmianami),
 • ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. 1994 nr 121 poz. 591),
 • ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych (Dz. U. 2005 nr 85 poz. 728),
 • oraz statutu Spółki TVP S.A.

strona 14

"Koszty ogółem działalności:

 • Programu Satelitarnego TV Polonia,
 • TVP Kultura,
 • TVP Sport,
 • TVP Historia,
 • TVP HD,
 • TVP Seriale,

w łącznej wysokości 198,4 mln zł zostały w 100% sfinansowane ze środków pozostałych Spółki."

Jeżeli 200 mln. wystarcza na wyżej wymienione programy na roczną działalność to przy założeniu że na początek trzeba zainwestować w sprzęt to i tak 6 000 milionów starczy na jakieś 25 lat działalności.

Więc pozostaje popularyzacja Naziemnej Telewizji Cyfrowej, by poprawić wyniki TVN i Polsatu (niech sobie chłopaki oglądają swoje programy i płacą na nie) nam nie są potrzebni za taką kasę (za oszukiwanie społeczeństwo szumowiny miały płacone ogromne pieniądze na które nie byli w stanie zarobić bo jak?).

Mają długi to niech licytują i spłacają dlaczego nie ?????

Opierając się na sprawozdaniu TVP wiedząc że tu też sobie towarzystwo nie żałuje pieniążków publicznych na pensje i umowy.

To tworząc na zdrowych zasadach TVP OBYWATELSKĄ można to wykonać przynajmniej na poziomie 50% tej ceny, bez przepłacania TVN.

Ci którzy zainwestowali pieniądze w to by manipulować POLSKIM społeczeństwem niech płacą za swoje nieetyczne interesy :::)))

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Na nasz pożytek.
Pralnie mózgu winno się zamykać z urzędu!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209571

dlatego rezygnacja z usług TVN i Polsatu oraz operatorów satelitarnych i kablowych które za nasze pieniądze robią nam manipulację.  Wystarczy przejść na Naziemną Telewizję Cyfrową która ma te same programy ale za które nie mogą pobierać opłat.

Tak z ciekawości pojawiło się wiele nie wiadomo skąd jakiś kanałów, pewnie to też przebarwione spryciarze. Którzy nawet nie mają co przekazywać tylko puszczają kiczowate utwory i teledyski.

Protesty ogromnej rzeszy telewidzów TV TRWAM i słuchaczy którzy liczyli że wreszcie będą mieli także kanał dla siebie.

Okazuje się że instytucje które w sposób merytoryczny przyznać kanał na multipleksach dla aktualnie nadających to otrzymują jakieś instytucje które tego nie umieją zrobić i nie mają na to środków na dzień dobry już zaczął się już proceder odsprzedaży.

Widząc co w ramach testów nadają to nie rysuje nam się to różowo będą to nie złe pralnie mózgów.

Jak się społeczeństwo nie obudzi to nie wiadomo dokąd to nas doprowadzi.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209578

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Te hieny już nie tyle piorą mózgi,bo te już prawie wszystkie z tych podatnych wyprały,teraz odwirowują im nawet myśli.Sam zrezygnowałem nawet z kablówki,bo nie chcieli dać mi zniżki za nieoglądanie pralni,więc do puki nie mogę sobie wybrać programów nie płacąc za pozostały szajs to baj baj.Protestowała żona i dzieci,to kupiłem już chyba z tysiąc płyt i mają filmy i bajki,to im wystarcza już z osiem lat ,może dzięki temu moja żona myśli,a może niepotrzebnie się upierałem?,wolałem dmuchać na zimne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#209591

to faktycznie jest pomysł bardzo dobry ale co z tego, jeżeli ta cała banda nie chce tam wpuścić TV TRWAM? To dla mnie jest do kitu. Ja mam satelitę na kartę, o dziwo z TVNu bo innej możliwości nie miałam, abonament miesięczny 12 zł, 30 stacji w jęz.polskim i mam przede wszystkim TV TRWAM, o co mi głównie chodziło bo i tak prawie nie oglądam całej reszty.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#209636

Do prawidłowego odbioru naziemnej telewizji cyfrowej niezbędny jest sygnał o odpowiednim poziomie z anteny. W zależności od tego w jakim miejscu jest nasze mieszkanie przedstawię kilka możliwych wariantów z którymi możemy się spotkać:

 • jeżeli mieszkamy domku wolno stojącym czy w zabudowie zamkniętej i korzystamy z własnej anteny umieszczonej w miejscu umożliwiającym odbiór sygnału dotychczas analogowej telewizji to po podłączeniu:
  • nowego telewizora z tunerem cyfrowym i włączeniu automatycznego wyszukiwania kanałów telewizor umożliwi wybór kanałów cyfrowych oraz analogowych,
  • lub wykorzystując tuner zewnętrzny który podłączamy do sprawnego telewizora analogowego który aktualnie posiadamy uzyskać kanały naziemnej telewizji cyfrowej za koszt około 200zł.
  • jeżeli aktualnie posiadamy zawieszoną antenę do odbioru telewizji satelitarnej to wykorzystując tunery przystosowany do odbioru sygnału satelitarnego oraz naziemnej telewizji cyfrowej, w tym wariancie po ustawieniu anteny satelitarnej na Satelita ASTRA 1H 19,2° East można także odbierać dodatkowo telewizję TRWAM,
 • jeżeli mieszkamy w bloku zarządzanym przez wspólnotę i istnieje okablowanie można wystąpić z wnioskiem o udostępnienie kanałów w lokalnej sieci antenowej ( będzie istniała możliwość zwiększenia ilości kanałów zlecając wykonanie usługi specjalistom) wykonana inwestycja bardzo szybko się zwróci szczególnie jeżeli aktualnie korzystamy z usług operatorów kablowych lub satelitarnych, w lokalnej sieci można dodać sygnał satelitarny dostępny dla wszystkich po podłączeniu własnego tunera satelitarnego i w zależności czy włożymy do tunera kartę umożliwiająca odbiór kanałów płatnych lub tylko mieć dostęp do kanałów które nie są kodowane, w budynkach mieszkalnych w których sieć okablowania posiadają operatorzy kablowi pozostaje napisanie petycji z wnioskiem o udostępnienie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej i przykładowo telewizji TRWAM w podstawowym pakiecie oraz z informacją że jeżeli oczekiwania mieszkańców nie zostaną spełnione to wszyscy zrezygnujemy z ich usług,
 • pozostaje zaproponowania tej propozycji konkurencji, jeżeli i tu nie będzie pozytywnego odzewu pozostanie wykonanie własnej instalacji antenowej która po około roku się zwróci,
 • w przypadku braku możliwości żadnego z powyższych wariantów pozostaje stworzenie własnego systemu antenowego w przypadku posiadania możliwości zamocowania na zewnątrz własnej anteny satelitarnej lub anteny do odbioru sygnału cyfrowego.
 • Na balkonie lub na ścianie przy oknie. W zdecydowanej większości przypadków zestaw antenowy odpowiedzialny za dotychczasowy odbiór sygnału analogowego z powodzeniem będzie sobie radził z odbiorem sygnału cyfrowego.

Od strony kompatybilności technologicznej wymiana anten nie jest konieczna, a jedynym wymogiem i warunkiem niezbędnym w tym przypadku jest utrzymanie zestawu w należytej sprawności technicznej. Zaleca się wymianę anten skorodowanych oraz niekompletnych.

W szczególności sprawdzić należy stan mocowań anten – sygnał cyfrowy w stosunku do sygnału analogowego cechuje wiele zalet, jednak jego specyfika powoduje, iż istnieje dość wąska granica między obrazem i dźwiękiem idealnej jakości, a ich zupełnym brakiem.

Ograniczona moc emisji sygnału cyfrowego w okresie przejściowym (jednoczesnej emisji sygnału analogowego oraz cyfrowego – może on trwać do kilku lat) powoduje, iż w wielu miejscach odbiór DVB-T jest utrudniony. (dotyczy to tylko TVP, pytanie dlaczego, czy aby dać konkurencji fory aby przekonali społeczeństwo żeby odbierać TVP należy brać ich tunery z opłatą co miesiąc).

W takich przypadkach, o ile to możliwe zaleca się wymianę anten, na modele o większym zysku energetycznym.

Przystosowane do odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. Największą popularnością w instalacjach zbiorczych cieszą się obecnie anteny typu Tri-Digit. Łączą one w sobie dwie istotne cechy: duży zysk energetyczny sięgający 18dBi w górnej granicy pasma UHF zapewniający dobre parametry sygnału na wejściu instalacji, zwartą konstrukcję i niewielkie wymiary – wbrew pozorom jest to cecha istotna również dla anten montowanych na dachach dużych budynków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209659