Dlaczego są takie rozbieżności w okręgu wyborczym nr 4 wojewdztwa mazowieckiego

Obrazek użytkownika kowal_jan
Kraj

Dlaczego są takie rozbieżności w okręgu wyborczym nr 4 województwa mazowieckiego w danych na stronie PKW. Anomalie które istnieją wśród danych udostępnionych przez PKW na stronie internetowej po wyborach samorządowych w 2010 nasuwają pytania: dlaczego oficjalne dane podawane przez obwodowe komisje wyborcze to znaczy uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych które się różnią się na różnych listach tak bardzo:

  • do sejmiku,
  • do rad powiatu,
  • na prezydenta, burmistrza, wójta.

Dlaczego na 629 obwodów wyborczych popełniono błędy w 49 polegające na podawaniu rozbieżnych liczb uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych,

Dlaczego w pozostałych obwodach wyborczych okręgu nr 4 w głosowaniu do sejmiku procent głosów nieważnych jest dużo wyższy od średniej krajowej, czy to oznacza że 72 060 wyborców w tym okręgu poszło głosować i samo źle zagłosowało. Te same wyniki na listach wyborczych rady powiatu już uzyskano 35 140 błędnych głosów w okręgu wyborczym. A na listach wyborczych na prezydenta, burmistrza, wójta 8 266 błędnych głosów.

Czy to przypadek że ilość błędnych głosów wzrasta ze wzrostem zarządzanym budżetem oraz uzyskiwanymi dochodami przez samych zainteresowanych. Wykaz rozbieżności został dołączony do tego artykułu.

http://s3.ifotos.pl/img/WarszawaO_hsnsaaq.png

Ocena wpisu: 
Brak głosów