Dlaczego są takie rozbieżności w okręgu wyborczym nr 1, 2, 3,

Obrazek użytkownika kowal_jan
Kraj

Dlaczego są takie rozbieżności w okręgu wyborczym nr 1 województwa mazowieckiego w danych na stronie PKW. Anomalie które istnieją wśród danych udostępnionych przez PKW na stronie internetowej po wyborach samorządowych w 2010 nasuwają pytania:

dlaczego oficjalne dane podawane przez obwodowe komisje wyborcze to znaczy uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych które się różnią się na różnych listach tak bardzo:

  • do sejmiku,
  • do rad powiatu,
  • na prezydenta, burmistrza, wójta.

Dlaczego w okręgu wyborczym nr 1 województwa mazowieckiego na 256 obwodów wyborczych popełniono błędy w 61 polegające na podawaniu rozbieżnych liczb uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych, Dlaczego w głosowaniu do sejmiku procent głosów nieważnych wynosi 10 511 czy to oznacza że tylu wyborców w tym okręgu poszło głosować i samo źle zagłosowało. Te same wyniki na listach wyborczych rady powiatu już uzyskano 7 866 błędnych głosów w okręgu wyborczym. A na listach wyborczych na prezydenta, burmistrza, wójta 1 703 błędnych głosów. Czy to przypadek że ilość błędnych głosów wzrasta ze wzrostem zarządzanym budżetem oraz uzyskiwanymi dochodami przez samych zainteresowanych. W prawych ostatnich kolumnach podane są ilości nieważnych głosów w kolejności jak wcześniej. Wykaz rozbieżności został dołączony do tego artykułu.

przykładowe wyniki z obwodów województwa mazowieckiego z wyborów samorządowych z 21.10.2010r. dane z listy do sejmiku mazowieckiego

http://www.megaupload.com/?d=ME081OAI

Ocena wpisu: 
Brak głosów