O tym jak odszedłem z Nowego Ekranu

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

Szanowni Państwo!

 

Chcę zakomunikować, że w dniu dzisiejszym odchodzę z Nowego Ekranu. Powodów jest wiele. Decyzję podjąłem już dawno temu. Wpis jest dosyć długi ale naprawdę warty przeczytania.

 

Pamiętam jak jakiś czas temu z NE odchodził bloger kokos26. Pisał on, że nie rozumie polityki administracji tej strony, że Paweł Pietkun swoim wpisem poszedł o niejeden  most za daleko itd.

 

Kokos: "O „Szampanie z Dukaczewskim” oraz moje pożegnanie z Nowym Ekranem"

 

Nie rozumiałem wtedy tej decyzji. Pisałem Kokosowi, że powinien walczyć itd. Bo jak odejdą wszyscy prawicowi blogerzy to nic z NE nie zostanie.

Dziś mam zupełnie inne podejście do tej sprawy.

 

Jakiś czas temu na NE pojawił się komentator o nicku „faral”. Śmieszny człowieczek, który w swoich kłamstwach i konfabulacjach był tak konsekwentny jak Adam Michnik. Popełniłem na ten temat wpis TUTAJ

 

Od farala „dowiadywaliśmy się” min. : „...96 ludzi zginęło, bo nie można było dopuścić do tego by Tusk był w Smoleńsku a Kaczyński nie.”

 

 

Według farala to PiS zlecił morderstwo na członków swojej partii w Łodzi!!!:

 

"Jakoś mi się dwie śmierci podobne wydają ( ośmierci Leppera). Sprawa zabójstwa w Łodzi, zabójca wpadając do lokalu PiS swoimi okrzykami głośno wskazuje na PO, tu mamy odbiornik TV z zatrzymanym stop-klatką obrazem konferencji Tuska. W obu przypadkach jakby ktoś chciał wskazać właśnie na PO,"

„Nie rozumiecie, że na innych portalach społecznościowych ludzie mają tak dość ciągłego wałkowania Smoleńska, że jak napiszesz artykuł o tym, to mało kto go przeczyta, a oceny są mierne.” -myśliciel i znawca mediów FARAL.

„Kluzik - Rostkowska dała J.Kaczyńskiemu wynik wyborczy o jakim nawet w najśmielszych snach nie powinien myśleć”

„o tym, że PiS jest rządna zemsty słychać zarówno z ust Kaczyńskiego jak i Ziobry. Nie słyszałeś, jak mówili o konieczności rozliczeń?”- lustracja według farala to nienawiść i chęć zemsty, czyli bronkowa "zgoda buduje"

Wtedy Łażący Łazarz po raz pierwszy mnie mocno zdenerwował i osobiście wręczył kody do pisania bloga temu osobnikowi. Oczywiście było to motywowane pluralizmem itd. a kłamstwa i konfabulacje farala nie miały znaczenia. Według niektórych Blogerów jestem nietolerancyjny bo…..no właśnie! bo?.... bo  brzydzę się kłamstwem.

Napisałem notkę z pytaniem Kto dał kody faralowi?

Po raz drugi ŁŁ wkurzył mnie promując marny tekst jakiegoś lewaka, w którym ów lewak kłamał i przeklinał bez opamiętania, czym chciał nas zachęcić do głosowania na lewicę. Tekst blogera QUPY TUTAJ

 

Wtedy pomyślałem, że my blogerzy jesteśmy tylko pionkami w grze, którą rozgrywa Nowy Ekran. Pisze się negatywnie na 4 najważniejsze partie w Polsce, co ma wywołać wrażenie, że wszystko to tak naprawdę jedno i to samo (Bloger Max- niepoprawni) i wtedy zjawia…. się rycerz na białym koniu Szeremietiew, który wszystkich ratuje oraz inicjatywa wyborcza NE- to jest przesłanie NE. Do tego promuje się lewacką nauczycielkę Hannę Kowalczyk (Prawybory.net), która zadaje  pytania typu: „Czy chciałbyś, by Twoje dziecko miało wpływ na wybór swojego nauczyciela?” albo głosi, że delegalizowanie organizacji separatystycznych w naszym kraju to błąd, a związki homoseksualne są OK. Wpis Hanki 

Żebym był dobrze rozumiany- Chodzi mi o promowanie tego typu treści a nie samo ich przetrzymywanie w serwisie.

Postanowiłem  napisać o głupiej polityce Adminów NE w notce pod tytułem: Administracja Nowego Ekranu Promuje Czerwone Miernoty .Oczywiście larum podnieśli poniektórzy blogerzy oraz sam ŁŁ, że przecież jest pluralizm a mój wpis świadczy tylko o mojej nietolerancji itd. Problemem nie jest tolerancja ale zachowanie Adminów oraz to, co się promuje na NE.

Reakcją na moją krytykę był tekst na mój temat napisany przez zaufanego (administracji) blogera farala, który wykonał swoje zadanie i napisał o moich skłonnościach do cenzurowania TUTAJ …i nie byłoby w tym nic złego (niech sobie pisze chłopaczyna) gdyby nie to, że ŁŁ wypromował ten temat, czym wkurzył mnie po raz trzeci.  I zrobił to ( a jakże?!) w imię prawdy i pluralizmu!!!

Niedawno zamieściłem na swoim blogu Apel Redaktora Naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza!

Pan Ryszard Opara Szef Wszystkich Szefów na NE zamieścił takie oto słowa:

„Nie dzielmy Polaków wg koloru ich przekonań.

Cała trudność a jednocześnie słabość tzw Polskiej Prawicy polega na tym, że ludzie zwyczajnie nie potrafią się ze sobą dogadać. Brak konsolidacji może oznaczać tylko jedno - powolne znikanie ze sceny a w najlepszym przypadku marginalizacja lub zwykła obojętność elektoratu.

Ja osobiście nie dzielę przekonań politycznych Polaków na lewicowe czy prawicowe. Dla mnie te terminy są przestarzałe i nieadekwatne.
Chyba najważniejsze jest to co ludzie, obywatele mogą zrobić dla Polski, dla Naszego Kraju. Dla NE nadrzędna jest Pro-Polska Racja Stanu.

Mam nadzieję, że wspólnie na NE zastanowimy się jak możemy pomóc GP i planom rozwojowym dziennika, gdyż wbrew niejednokrotnie krytycznej ocenie działalności NE na łamach GP - uważamy, że jest to cenna inicjatywa.” źródło

 

Genialny komentarz do tych słów komentatora o nicku piko:

 

 „Jak mówił Konfucjusz wszelką naprawę należy rozpocząć od naprawy pojęć. Pisząc, że pojęcia: prawica/lewica są nieadekwatne i przestarzałe, stwarza Pan zamęt w którym łatwo kręcić swoje lody. Proponuje Pan zamiast ściśle określonych przez wieki poglądów, które określają stosunek do: człowieka, kultury, cywilizacji i Państwa zastosować postawę "róbmy dobrze dla Polski", generalnie - bądźmy dobrymi ludźmi. O infantylizm nie podejrzewam, więc jest to świadome duraczenie.
Już wyjaśniam dokładniej: wszyscy na scenie politycznej deklarują umiłowanie Polski i solennie zapewniają o działaniu na jej korzyść - jak zna Pan takich polityków co deklarują inaczej to proszę o nazwiska.

 

Współczesny "mainstreem" tzn. politycy głównego nurtu, merdia, służby za wszelką cenę chcą wykluczyć z dyskursu pojęcie PRAWICA, a przynajmniej zmienić jego znaczenie (np. faszyści z NSDAP to skrajna prawica). Poglądy prawicowe jak kiedyś rozumiano to generalnie: greckie pojmowanie prawdy, rzymskie prawo, etyka chrześcijańska. Dochodzą do tego takie drobiazgi jak: prawo do życia, pojęcie wolnej woli i co za tym idzie ponoszenie odpowiedzialności za swoje czyny, nietykalność własności, sprawiedliwość (nie społeczna tylko taka zwykła).
Poglądy, które Pan głosi, a w zasadzie ich brak bo co to za pogląd - "aby było dobrze, hej razem młodzi przyjaciele" i kanalizownie wokół nich grupy ludzi świadczą o złych intencjach politycznych.” źródło

 

Na co Pan Opara tak:

 

„Panie i Panowie
Myślę, że niepotrzebnie kłócimy się o słowa. Definicje oraz przynależności i źródła rozmaitych pojęć. Takie argumenty to zwyczajna semantyka.
Pytam - Czy jest jakaś możliwość ZGODY??? - w szeroko pojętym interesie Naszego Kraju.

Z zawodu (i chyba natury) jestem lekarzem. Zawsze próbowałem leczyć - nie zastanawiając się jakiej przynależności, koloru lub też przekonań był mój pacjent. Moim nadrzędnym celem było niesienie pomocy - dla czyjegoś życia i dobra.

Wiem, zabrzmi to górnolotnie, ale marzy mi się pozycja lekarza specjalisty dla Naszego Kraju. Po to naprawdę stworzony został Nowy Ekran - jako platforma medialna do dyspozycji tych wszystkich, którzy chcą leczyć różne schorzenia i dolegliwości Polaków - w interesie Naszego Państwa.

Kiedyś John Kennedy powiedział: To nieważne co kraj może zrobić dla Ciebie. Ważne co TY możesz zrobić dla swojego kraju.

Wierzę naprawdę szczerze, że wspólnymi siłami jesteśmy/będziemy w stanie dokonać CUDU naprawy i odbudowy Naszej Ukochanej Polski.” źródło

 

ŁŁ popełnił ostatnio taki powyborczy tekst na NE:

 

„…PiS sam sobie winien, powinien stworzyć sobie koalicjanta, postawić na niego i przejąć młodzież. Pisałem o tym wielokrotnie, że jeśli tego nie zrobią to zrobi to PO. I zrobiło. PiS z zacietrzewienia swojego i swoich siepaczy (także w Internecie) zamiast tworzyć czynnie trzecia siłę, biernie sam sobie stworzył Palikota. I przegrał Polskę. I kto kurwa miał rację panowie Ściosy i inne głupki? Nikt przecież PiSowi głosów nie zabierał - i co?...” (źródło)

 

ŁŁ zdaje się nie rozumieć, że wobec kłamliwej propagandy mediów jego nowoekranowa trzecia droga nie ma szans. A może się mylę? Tym gorzej dla trzeciej drogi. skoro PiS nie nadaje się do współpracy to polecam Palikota.

 

ŁŁ: „…Teraz nadzieja w unieważnieniu wyborów przez Sztab Nowego Ekranu. Inaczej będzie przesrane na wiele lat…”

 

Nic to nie da Panie Łazarzu. Pan chyba nie wie, że pisanie tego typu wniosków to walenie kulą w płot… Nie ma demokracji w tym kraju. Sądy są ich, media są ich, policja jest ich.

 

 Zatem….ODCHODZĘ :-) ale będę obserwował co się będzie działo na NE. Mam nadzieję, że zmiany w tym serwisie zajdą na lepsze… Nie chcę uczestniczyć w tym co się teraz dzieje na NE

 Podobnie jak Kokos mam nadzieję, że moja notka nie spadnie od razu do piwnicy.

 

Brak głosów

Komentarze

Ja tam przetrwałem przez jakiś czas tylko po to, by propagować PiS i trochę własnych przemyśleń. Ale gdy zobaczyłem, że redakcja NE toleruje blogerów-przestępców ściganych przez policję, to uznałem, że nie ma tam dla mnie miejsca.

Vote up!
0
Vote down!
0
#190708

Cóż tu można jeszcze dodać...

Vote up!
0
Vote down!
0
#190711

Jan Bogatko

...żałuję, że Pan odchodzi.Jako bloger onetu nie jestem wrażliwy na opinie innych, przeciwnie - te negatywne zachęcają mnie dodatkowo do działania. Ale Pana rzumiem.

Dla mnie odejście usprawiedliwia jedynie cenzura. To był powód, dla którego odszedłem z saloonu24.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#190723

bo uważam że TERAZ Polaków o inklinacjach Narodowo-Katolickich nie stać na ograniczanie swych środków oddziaływania medialnego.

ale ja to jestem weteranem wirtualnych sporów politycznych z najpodlejszymi typami od co najmniej od 6 lat i się przyzwyczaiłem ;)))
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#190728

Na samym początku zostałem tam zbanowany przez Circ, gdzy osmieliłem się być krytyczny wobec jej prawdy objawionej.
Na koniec zostałem zakneblowany przez ŁŁ po serii krytycznych komentarzy na temat akcji Las Smoleński.
Dziś już tam prawie nie zaglądam; agentura najlepiej czuje się w swoim własnym gronie.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

berecik

#190742

gratuluję!!! - wygrałeś mineralną ;)))
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#190744

 Nalezy jak najczęściej wchodzić na NE, przynajmniej 2 razy dziennie np. zamiast pacierza i nabić im trochę kasy na reklamach. Piszący natomiast tez nie powinni mieć oporów, najlepiej powinni iść drogą KATARYNY i  od razu kierunek Wyborcza, a co sobie żalować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#190989

Tu trochę informacji na temat "inicjatyw" ŁŁ

http://wzzw.wordpress.com/2011/09/12/prawicowo-patriotyczna-glupota/

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#190757

W tym kontekście moim zdaniem gwałtownie rośnie ryzyko wkradnięcia się do NP różnych wtyczek, pijawek i PO-spolitych kanalii których zadaniem będzie: skłócanie patriotów, insynuacje, prowokacje i co najgorsze węszenie i chwytanie za słowa, kto co napisał, następnie przeinaczenie i kabel do zaufanych mediodajni, czarny PR a nawet doniesienia do POstępowych komórek wymiaru "sprawiedliwości".
Wskazane większe baczenie dla wszystkich!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#190746

Takie, rzeczy jak z NE zdarzają się też w wymiarze lokalnym. To jest mój list z przed miesiąca o tym co działo i dzieje się na portalu, który zwie się "Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu":
http://niepoprawni.pl/blog/5205/grzegorz-bieniarz-dlaczego-nie-jestem-juz-w-ngo-opole-moje-wyjasnienia-i-przyczyny-rozstan

Vote up!
0
Vote down!
0

Grzegorz Bieniarz

#190753

a czymzesz to "aniołki Opary" zajmowały się od samego początku NE??

Eeech kolego ŁŁ - zaprawdę leninowki dar dwojmyślenia nie jest ci obcy - nadajesz się najwyraźniej do polityki...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#190755

Traktuj więc Adriano NPPL jako nowy dom.

I PISZ.PISZ .PISZ

Pozdrawiam

 

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#190795

witaj w domu. :-)

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#190850

Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Zapewniam jednak Państwa, że są na NE ludzie, którzy piszą świetne teksty i mają gdzieś politykę adminów czy opinie o NE .

są to:

1normalnyczlowiek

Lancelot

Contessa

Radny Miasta Tychy

Coryllus

mirek

MacGregor

Jan Bogatko

Iza

Marek Mojsiewicz

Internaut

antonioiwaldi

Tomasz A.S.

i paru innych. wiem, że część z nich pisze też na niepoprawnych i ich celem na pewno nie jest rozbijanie prawicy ale uparte dążenie do jej wzmocnienia i do ukazania prawdy.

Oni może są inni niż ja. Ja na razie nie potrafię tam pisać. Mam jednak prawo wierzyć, że zmiany na Ne zajdą na lepsze i nie będzie już promowania dziadostwa. Póki co nie mogę tam pisać.

http://adriano.nowyekran.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0
#191018