Groźny precedens TVP: BEZPRAWNA CENZURA Solidarnych2010

Obrazek użytkownika kayan
Kraj

W dniu dzisiejszym Telewizja Polska   iTVP wystąpiła z roszczeniem w stosunku do zamieszczonej na naszym portalu relacji z konferencji naukowej “Debata Smoleńska” z  5 lutego br. 

Są to materiały, do których mamy wyłączne prawa autorskie!

Przypominamy, że 5.02. 2013 roku odbyła się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie konferencja naukowa „Debata Smoleńska” organizowana przez Stowarzyszenie „Doktoranci dla Rzeczypospolitej”.

Usunięty bezprawnie materiał to pierwsza część trzyczęściowej relacji video z Konferencji.  Poświęcona była przygotowaniom do wizyty w Katyniu; w tej części konferencji udział wzięli  płk. Pawlikowski i płk. Grudziński.
Streszczenie cz.1/3:

Pierwszy głos zabrał były szef BOR płk. Andrzej Pawlikowski. W ostrych słowach skrytykował sposób zabezpieczenia przez BOR wizyty Prezydenta 10 kwietnia 2010 r. Podkreślił, że jedyna osoba z Biura będąca na płycie lotniska, to funkcjonariusz pełniący rolę kierowcy, pozbawiony broni i odpowiednich środków łączności. Pawlikowski sporo miejsca poświęcił szefowi BOR Marianowi Janickiemu; zarzucił mu brak kompetencji, doświadczenia i odpowiedniego wykształcenia. Mówił także, że w czasie pokoju są dwie linie, które mają zapewnić bezpieczeństwo instytucjom państwowym.
Jedną linią ochrony jest BOR, drugą linią jest to, co się dzieje w służbach specjalnych. W jednej z interpelacji poselskich padło pytanie, czy po powrocie samolotu z remontu w Rosji było wykonane badanie pirotechniczno-radiologiczne. W odpowiedzi na pytanie zapewniono, że samolot był sprawdzany 10 lutego, a po remoncie wrócił… w grudniu.

Nie dość, że TVP nie przeprowadziła żadnej rzetelnej relacji z konferencji naukowej dotyczącej największej tragedii w powojennej historii Polski (do czego obliguje ją misja publiczna!), to dokonuje próby blokowania informacji zamieszczonych na stronie naszego Stowarzyszenia.

Próbę cenzury prewencyjnej, jaką zastosowała wobec nas TVP traktujemy jako niebezpieczny precedens i będziemy dochodzić swoich roszczeń na drodze prawnej.

Redakcja Solidarni2010.pl

.
http://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/02/22/bezprawne-dzialania-telew...

http://solidarni2010.pl/12438-bezprawne-dzialania-telewizji-polskiej.html

Autor zablokowanego bezprawnie filmu, Grzegorz Kutermankiewicz ze Stowarzyszenia Solidarni2010, w rozmowie telefonicznej oznajmił:.

To są nasze, autorskie materiały, wszystkie trzy części. Osobiście się tym zajmowałem, od rejestracji, poprzez montaż, aż do publikacji. Ujęcia mogą być podobne, bo kamerzysta z TVP stał nieopodal, … ale przecież to pretekst, jest MÓJ FILM, roszczenia są całkowicie bezpodstawne.

Nie pierwszy raz próbują nam zamykać usta, zgadzam się, że tym razem trzeba sprawę mocniej nagłośnić – to jest niebezpieczny precedens. Nie dość, że TVP nie przeprowadziła żadnej rzetelnej relacji z konferencji naukowej dotyczącej największej tragedii w powojennej historii Polski (do czego obliguje ją misja publiczna!), to próbuje blokować nasze własne, autorskie informacje, zamieszczane na portalu stowarzyszenia Solidarni2010.

Grzegorz jest właścicielem kanału http://www.youtube.com/user/grzegorzkut, na którym znaleźć można unikalne, szeroko cytowane materiały Stowarzyszenia Solidarni2010.

Korzystają z nich najwazniejsze patriotyczne portale jak np wPolityce.pl czy niezalezna.pl, czerpiemy również i my. Aktualna blokada dotyczy pierwszego z trzech filmów dot. niedawnej debaty smoleńskiej

 

---
Pozostałe dwa filmy Solidarnych2010 z Debaty Smoleńskiej i wiele innych, unikalnych materiałów znajdziecie Państwo na kanale użytkownika  http://www.youtube.com/user/grzegorzkut 
 

zob też: Grzegorz, Solidarni2010: “Sam kręciłem, montowałem i opublikowałem”

 

 

 
 
 
 
 

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeśli mądrze do tego podejdziecie, możecie TVP trochę skubnąć po kieszeni. Dobry prawnik będzie wiedział jak to zrobić - kwestia odpowiednio sformułowanego roszczenia.

Może być np roszczenie za bezumowne korzystanie z rzeczy, a niezależnie - art 415 KC

Może ktoś miał np ochotę umieścić przy tym filmie bardzo kosztowną reklamę i z powodu blokady nie doszło do transakcji pomiędzy reklamodawcą a Solidarnymi, co naraziło Solidarnych 2010 na poważną stratę finansową - tak sobie tylko przypuszczam...może macie np umowę przedwstępną ?

Im prościej, tym lepiej - sąd nie będzie wtedy przeciągał sprawy.

Piszę o tym wg własnego doświadczenia - skomplikowane uzasadnienie w pozwie nie zawsze się sprawdza.

Serdecznie pozdrawiam !

Serdecznie pozdrawiam !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#336926

Nie zostawiajcie tego, tylko sprawa musi byc w sadzie, bo to jest najlepszy przyklad w jakim policyjnym panstwie zyjemy.
Prawdy sie boja, wiec stad takie zachowania.Rozgloscie o tym gdzie sie da, zeby ludzie wiedzieli z jaka banda mamy do trzynienia.
Zycze powodzenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#336948

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337125

 Stare wraca i to jak....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337129

Aktualnie poczucie działalności misyjnej TVP sprowadza się do ścigania zaległych należności za abonament, głównie od emerytów. Poważnie! Oto artykuł na WP

Współcześnie w szukaniu pieniędzy dziad dziada pogania, a cierpią obywatele. Zamiast rzetelnie zarobić i dać zarobić innym, szukają kruczków i haczyków, żeby tylko skubnąć dla siebie - a to prawa autorskie, a to zaległy abonament.

Ryba psuje się od głowy, więc jaki rząd, takie i media, chodzące na jego smyczy.

Quidquid agis prudenter agas et respice finem. Publius Ovidius Naso

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Quidquid agis prudenter agas et respice finem. Publius Ovidius Naso

#337132