Rower według Bacza

Obrazek użytkownika Bacz
Blog

Definicja roweru w przepisach drogowych powinna zostać rozszerzona. Do rowerów powinno się zaliczać wszystkie pojazdy o wadze do 50 kg (wieloosobowe do 60 kg) o szerokości do 1,2 m długości do 4 m (z przyczepą 5 m). Rower może posiadać silnik o mocy do 1,5 kW (2 KM).

Jak taki rower może wyglądać? W tej fotogalerii wiele pojazdów było by rowerami według tej rozszerzonej defincji.

http://www.roadlook.pl/aktualnosci/shell-eco-marathon-2008-sezon-pobijania-rekordow-fotogaleria.html

I co by to komu szkodziło aby można było tymi pojazdami jeździć jako rowerami bez rejestracji, ubezpieczenia, karty motorowerowej itd.? A ile by było pracy dla szukającej zamówień zbrojeniówki przy produkcji takich rowerów? A ile paliwa i pieniędzy zostanie zaoszczędzone jeśli samochod zostanie zastąpiony takim rowerem?

Bacz

Brak głosów

Komentarze

Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, ale zaznaczam, ze jestem absolutnym dyletantem motoryzacyjnym, odróżniającym jedynie "syrenkę" od samochodu ewentualnie od drzewa. Mnie taka koncepcja odpowiada jeszcze i z tego powodu, że nie jestem w stanie utrzymać równowagi na pojeździe jednośladowym nawet na prostej i pustej szosie, a kiedy przejeżdżam przez kałużę jednoślad odmawia w ogóle współpracy ze mną i mnie bezczelnie przewraca w wodę i błoto.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#19374