Bazaroskop – mój pomysł na kryzys

Obrazek użytkownika Pluszak
Blog

Gdyby nie ta reklama nie byłoby wiadomo że firma X produkuje towar Y, a pan Kowalski chce kupić towar od pana Zet bo wie z tej reklamy że pan Zet ma towar tańszy od pani C. Gdyby nie ta reklama, swoich towarów, usług czy zdolności manualnych nie byłby szans aby dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych klientów. „Reklama dźwignią handlu”, bez reklamy ani rusz. No to niech i ja coś zareklamuję, taka autoreklama to mój pomysł na kryzys.

Myślę że dzisiejszy dzień jest tym dniem w którym mogę oficjalnie powiedzieć światu czym zajmowałem się przez ostatnie ubiegłe dwa tygodnie. Dwa tygodnie intensywnej pracy i w końcu ujrzał światło dzienne mój pomysł sprzed roku, a mianowicie portal informacyjno-ogłoszeniowy Bazaroskop. Portal funkcjonuje w internecie pod adresem http://bazaroskop.eu Jest to wirtualny słupek ogłoszeniowy będący zarazem katalogiem firm. Zaistnienie tego portalu nie byłoby możliwe gdyby nie inwestycje finansowe poczynione w czasach mojej płynności finansowej ( przeszło rok temu ). Powstanie portalu Bazaroskop wsparły portale Blogpress oraz Pomnik Smoleńsk, i tu dla administracji obu portali należą się podziękowania. Bazaroskop to mój pomysł na „zabicie wolnego czasu” oraz mój pomysł na przetrwanie kryzysu finansowego spowodowanego brakiem pracy. Na dzień dzisiejszy mam rozesłane CV do 85 firm. Jestem po kilku rozmowach wstępnych z których jak na razie nie wynikło nic. Rozmowy te oraz moje przygody z szukaniem pracy będę zamieszczał w kolejnych częściach wpisów dotyczących poszukiwania pracy. Niestety pracy nadal brak.

Wiem że podobnych portali ogłoszeniowych jest sporo, ale tamte portale nie należą do mnie, a Bazaroskop to mój pomysł, a i być może moje źródło utrzymania Ale to na przyszłość. Na dzień dzisiejszy przede mną jest jeszcze ogrom pracy związanej z tym portalem. Aby portal tętnił życiem muszą być jego użytkownicy, a także kilka czy kilkanaście osób które pomogą w jego ożywieniu. Aktualnie jestem sam, większość prac związanych z organizowaniem portalu Bazaroskop wykonuję samodzielnie. Wszystkie prace które wykonuję na rzecz Bazaroskop są niepłatne. Zanim ten portal zacznie generować jakiś duży ruch w sieci, zanim zacznie generować dochód finansowy to być może upłynie dużo czasu. Jak dużo? Nie wiem, to zależy od ilości odwiedzających portal oraz od napływających ogłoszeń lub zgłoszeń firm które chcą umieścić treści reklamowe w portalu.

Co jest potrzebne?

Przede wszystkim potrzebni są użytkownicy portalu Bazaroskop. Zarówno ogłoszeniodawcy jak i odbiorcy, czyli ci którzy będą ten portal przeglądać. I tu zapraszam wszystkich którzy chcą coś sprzedać, kupić, zamienić, znaleźć lub dać pracę itd. Im więcej Was będzie tym lepiej dla portalu Bazaroskop, tym lepiej dla mnie.

W dalszej kolejności potrzebna jest gotówka. Jak większość obywateli RP za wszystko muszę płacić, utrzymanie serwera, oraz adresów internetowych ( domen ) – kosztuje. Czas spędzony przed komputerem również kosztuje. Do kompletu rachunki za prąd, gaz, czynsz, oraz jedzenie. To wszystko są potężne koszty, a ciężko je opłacać nie mając pracy. Gdyby ktoś z Was zechciał w jakiś sposób wesprzeć mnie czy moją pracę to nie będę robił jakiś większych przeszkód. Na moim macierzystym blogu oraz w portalu Bazaroskop jest podany numer konta, oraz możliwość wpłaty za pomocą systemu PayPal. Przypominam i podkreślam że wszelkie datki są dobrowolne. Za ewentualne wsparcie – wielkie dzięki.

Gdyby ktoś z Czytelników, firma lub strona www zechciała się przyłączyć do wsparcia portalu Bazaroskop – zapraszam. Kontakt podany w portalu Bazaroskop lub na moim macierzystym blogu. Mam tu na myśli wsparcie w postaci umieszczenia na stronach www banneru informacyjnego portalu Bazaroskop wraz z linkiem prowadzącym do portalu Bazaroskop. Szczegoły do omówienia droga mailową.

Kto jest potrzebny?

Aby portal Bazaroskop zatętnił życiem poza ogłoszeniodawcami i czytelnikami potrzebne jest kilka czy kilkanaście osób które będą na przykład wyszukiwać oferty pracy i dodawać je do portalu. Wiem że wiele osób szuka jakiejś pracy lub zajęcia, wiec w ramach Waszego wolnego czasu zapraszam do pomocy. Na dzień dzisiejszy taka pomoc będzie pomocą charytatywną. Ja również nie mam pracy, tak jak niektórzy Czytelnicy mojego bloga, ale mam pomysł na wygenerowanie jakiegoś dochodu. Aby ten pomysł zrealizować dobrze by było aby był ktoś kto mój pomysł wesprze. Im więcej osób do pomocy tym lepiej dla portalu Bazaroskop, a tym sposobem dla mnie. W dalszej konsekwencji lepiej dla osób które mi pomagały, jeśli portal Bazaroskop będzie generował jakieś średnie przychody finansowe to nie widzę problemu aby się tym przychodem finansowym dzielić. Ale to kwestia czasu, i podejrzewam że sporo wody w rzece upłynie zanim tak się stanie. Dziś nie mogę nikomu zapewnić pracy, czy wsparcia finansowego, cała praca zarówno moja jak i potencjalnych chętnych do pomocy jest pracą charytatywną, w zamian słowo „dziękuję”. Ale docelowo, w przyszłości – kto wie, wszystko zależy od stopnia zainteresowania odwiedzających portalem Bazaroskop. W portalu Bazaroskop jest podany kontakt do mnie, to między innymi dla tych z osób które byłyby zainteresowane charytatywną pomocą. Jak ktoś kiedyś powiedział „w jedności siła”, więc myślę że ktoś chętny do pomocy się znajdzie.

Jakie plany na przyszłość?

Przede wszystkim to znalezienie stałej pracy która umożliwi mi i moje rodzinie życie na jako takim poziomie. Oczywiście dalsze prowadzenie mojego bloga, oraz portalu Bazaroskop. Jak na razie w portalu Bazaroskop nie ma zbyt wiele, najwięcej jest ogłoszeń dotyczących pracy na Śląsku, ale mam ambicje aby ten portal był portalem ogólnopolskim. Myślę że to kwestia czasu. Zainteresowanych moją dwutygodniową, niepłatną pracą oraz portalem Bazaroskp zapraszam do odwiedzenia serwisu.

Pozdrawiam, bezrobotny Pluszak

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czy to jest to samo, co pod takim hasłem oferują inne serwisy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159597

Aktualnie w tym dziale nie ma nic. Co tam będzie to zależy od ogłoszeniodawców.

http://www.pluszaczek.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.pluszaczek.com

#159600

Ale cóż, widać - klient nasz pan.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159632

Ten temat to temat tabu? Zakazany? Nie sądzę, agencje towarzyskie czy panie do towarzystwa były są i będą. Nie wiem czy warto o to "kopie kruszyć" skoro w tej kategorii nie ma żadnego ogłoszenia.

Jeśli ktoś da takie ogłoszenie to nie widzę przeszkód żadnych, jeśli ktoś je zrealizuje to też nie widzę przeszkód. Strona jest tylko pośrednikiem pomiędzy ogłoszeniodawcami a ogłoszeniobiorcami.

http://www.pluszaczek.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.pluszaczek.com

#159636

"Jeśli ktoś da takie ogłoszenie to nie widzę przeszkód żadnych, jeśli ktoś je zrealizuje to też nie widzę przeszkód. Strona jest tylko pośrednikiem pomiędzy ogłoszeniodawcami a ogłoszeniobiorcami."

Teraz już przynajmniej wiem, że to z pełną świadomością. Tu ma Pan link do kolegi, który się nieco wczesniej ogłaszał. Może coś podpowie:

niepoprawni.pl/blog/164/praca-tylko-z-polecenia

  A, właśnie: podobno Alef Stern się znalazł i znów nadaje. To tak gdyby się Pan wciąż niepokoił losem porwanego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159666

Dzięki za link. Tak, AS się odnalazł, znowu nadaje. Sygnalizowałem to we wcześniejszych wpisach na blogu.

http://www.pluszaczek.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.pluszaczek.com

#159722