OTTAWSKIE Obchody Drugiej Rocznicy Tragedii Smoleńskiej

Obrazek użytkownika wacur
Świat

W sobotę, 14 kwietnia 2012 przed budynkiem Parlamentu Kanadyjskiego w Ottawie miały miejsce Obchody Drugiej Rocznicy Tragedii Smoleńskiej wraz z Apelem Poległych oraz apelem o powołanie międzynarodowej komisji która poprowadzi rzetelne śledztwo.
Ponad półtora-godzinną manifestację, w której uczestniczyła Polonia ottawska oraz montrealska, kilkoro przedstawicieli zagranicznych placówek dyplomatycznych oraz członkowie niektórych lokalnych organizacji polonijnych, zorganizowali Solidarni 2010 Ottawa, a jako honorowi goście uczestniczyli członkowie nowo-powstałego, 277 Klubu Gazety Polskiej w Ottawie.
Apelowano zarówno o poparcie Rządu Kanady dla sprawy powołania międzynarodowej, niezależnej komisji śledczej, jak i do dziennikarzy oraz mediów, o rzetelne infromowanie opinii publicznej na całym świecie.
Oprócz świetnej organizacji i programu obchodów, jako niewątpliwy sukces wymienić należy zainteresowanie kanadyjskich stacji telewizyjnych, które odnotowały to wydarzenie zarówno w lokalnych, jak i ogólno-kanadyjskich wydaniach dzienników.

Brak głosów

Komentarze

Joe Chal
Mala grupka ludzi zademonstrowala II-ga Rocznice Tragedii Smolenskie w Sydney.

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#245581