Zobacz co słychać w 380 audycji Niepoprawnego Radia PL

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

Przypominamy że całą audycję (oraz kilka ostatnich) można pobrać w formie jednego pliku mp3 ze strony http://audycje.4shared.com

AUDYCJA 380 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY

"Przeminął czas i spróchniał las,
niegdyś jaskrawo zielony.
Lecz biały orzeł w złotej koronie
kiedyś powróci w te strony".

19:02 Horytnica: Kraj zdradzony

"Nie ma Polski bez wolności, bez solidarności i bez niepodległości. Nie ma Polski bez prawdy o Smoleńsku".

19:06 Przemówienie:Jarosław Kaczyński – Apel Pamięci – 10.12.2012

Kiedyś Michnik zmienił front i zaczął pisać w sposób do siebie niepodobny. Dziś jest podobnie. Czy świadczy to o szykujących się zmianach? (Dla starszych przypomnienie, dla młodszych edukacja)

19:13 Blog:tad9 (czyta MarkD) – mięknie im rura…

Krótka recepta na zbudowanie totalitaryzmu w najbardziej przyjaznym kraju.

19:32 Blog:szczurbiurowy(czyta:JaWa) – Droga w jedną stronę czyli jak zbudować państwo totalitarne

Lud smoleński zgłasza gotowość do podjęcia „obowiązków polskich” - sekta pancernej brzozy nie chce nawet przyjąć do wiadomości ich istnienia.

19:44 Blog:Gadający Grzyb – Smoleńsk jako doświadczenie formacyjne

Przyczyny polityczne i społeczne załamania się narodowego ducha walki. Odc.180

19:56 Historia:czyta Katarzyna – T. III § 20 Załamanie się „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

O „Uważam Rze” już pod nowym kierownictwem Jana Pińskiego, podszywającym się pod „tygodnik autorów niepokornych”, o prokuratorach wojskowych na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i związanej z tym „szelągice” a także o tym, że presja społeczna ma sens mówili w poniedziałkowy wieczór w klubie Ronina Michał Karnowski, Ryszard Makowski i Łukasz Warzecha. Zza okien wydarzenie filmowała ekipa telewizji TVN24...

20:14 Spotkanie:Michał Karnowski, Ryszard Makowski, Łukasz Warzecha – Przegląd tygodnia w Klubie Ronina – 10.12.2012

Druga część przedmowy Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego. Wspomnienie rozmowy z Niemcem, Francuzem, Anglikiem i Amerykaninem - ludźmi zachodu - których pojęcie o sowieckiej Rosji i postaci Lenina było podobne do obrazu obcego plemienia.

21:05 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) – Lenin

Towarzysze uznali, że już wszystko można. Skoro nikt ich nie rozliczył ze zbrodni i złodziejstwa, to oni mogą wznowić swe dzieło.

21:34 Artykuł:Leszek Żebrowski (czyta:JaWa) – Miller delegalizator artykuł z tygodnika „Nasza Polska”

Dobrze by było, aby zmiany proponowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozwalały na skuteczne tropienie i honorowanie tych, co się przyczyniają do rozwoju nauki, co jest słabą stroną obecnego systemu nauki w Polsce . Okazuje się, że do tej pory nie zdefiniowano dostatecznie nawet odkrycia naukowego, stąd honory odkrywców pełnią czasem ci, którzy utracili zdolności honorowe.

21:47 Blog:Józef Wieczorek – Niepoprawnie o patologiach akademickich

Pociąg zatrzymał się w wolnym polu. Niemcy po wielu dniach otwierają wagony. To ziemia polska. Twierdza w Dęblinie jest ogromna...

21:55 Dokument:ks. prof. Artur Katolo – Włosi. Wspomnienia z Polski – cz.3a

W październiku rozpoczął się cykl wykładów z historii, głoszonych przez prof. dr. hab. Andrzeja Nowaka, pt. „Polska - Rosja: geopolityka i trudne sąsiedztwo". We wtorek, 6 listopada 2012 r., o godz. 16.30, w Domu Pielgrzyma „AMICUS" odbył się kolejny wykład pt. „Moskwa i Litwa: początek geopolitycznego konfliktu (XIV - XVI wiek)”.

22:08 Wykład:prof. Andrzej Nowak – Moskwa i Litwa: początek geopolitycznego konfliktu (XIV-XVI w.)

Masowe zwolnienia, bezrobocie, referendum strajkowe... Zgadnijcie, komu to nie przeszkadza?

23:28 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Teraz Tychy

Szanowne panie i panowie! Wczoraj mówiłem o stylu tych dni, w których Polska się stawała. Wskazałem, jako na główną cechę tego stylu – na słabość. /.../ Dziś chcę się zająć inną cechą owej epoki – rozbieżnością usiłowań Polski, cechą, która niekoniecznie wynika tylko ze słabości, która musi mieć więc specjalne swoje przyczyny. Jakie to przyczyny? O tym w drugim historycznym wykładzie Naczelnika Polski.

23:37 Historia: Józef Piłsudski „Pierwsze dni Rzeczypospolitej” wykład II, odc. 1 fragmenty piosenki „Jedzie na Kasztance”-Chór Juranda,1934 Piosenki z lat 1914-1918

Po śmierci taty wracam do szkoły.Koleżanki mniej lub więcej okazują mi swoje współczucie. Mama wyczerpana i znużona postanawia wyjechać na dwa tygodnie do swojej siostry do Smoleńska.
Jest rok 1911 Genia wstępuje do stowarzyszenia konspiracyjnego, a ja błagam ją, aby mnie również przyjęto. W końcu mogę zorganizować kółka samokształceniowe na terenie szkoły.

23:54 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) – Los już mną zawładnął – odc.12

Szef Solidarności Walczącej, Kornel Morawiecki, przedstawia swe poglądy na dzisiejszą rzeczywistość. Sugeruje nad czym winien się zastanowić dzisiejszy świat. Wspomina też swą działalność.

24:09 Konserwa:Jabollissimus – Kornel Morawiecki w Konserwie

Kolejny, prawnie usankcjonowany sposób na wywłaszczanie ma zastosowanie tylko w Polsce.

01:13 Artykuł:Jerzy Bielewicz (czyta:JaWa) – Bankowy tytuł egzekucyjny pozwala na sprawowanie władzy w Polsce

Kres brytyjskich działań przeciwko bolszewikom na północy Rosji w sojuszu z „białymi” podczas rosyjskiej wojny domowej. Ostatecznie opór białych trwał w północnej Rosji do 21 lutego 1920 roku.

01:28 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Brytyjczycy na północy Rosji – cz.2

13 grudnia - święto naszych okupantów. Dlaczego naszych okupantów? Czy dotyczy tylko wojny domowej? Jak ocenia Stanisław Michalkiewicz wstąpienie Polski do UE.

01:39 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz – Kolaboranci znów w gotowości

Autor przypomina 70 rocznicę ewakuacji ok. 13 tysięcy polskich dzieci z Rosji sowieckiej do Persji.Opowiada o przyczynach, okolicznościach i sowieckiej dezinformacji cytując wspomnienia Hanki Ordonówny, która osobiście była zaangażowana w ratowanie polskich sierot i ewakuowania ich z nieludzkiej ziemi.

01:49 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński – Myśląc Ojczyzna

Red. Stanisława Michalkiewicz w rozmowie na temat okoliczności, w jakich dowiedział się o katastrofie w Smoleńsku, pierwszych odczuciach oraz obecnej tezie na temat przyczyn tej katastrofy. Drugi wątek, to działania związane z marszem niepodległości i aresztowaniu Brunona K. w ramach tzw. walki z faszyzmem.

01:59 Wywiad:Stanisław Michalkiewicz (rozmawia Paweł Rzymyszkiewicz) – O Smoleńsku i działaniach służb, czy grozi nam stan wojenny?

Druga część relacji ze spotkania z Witoldem Gadowskim i jego najnowszą książką pt. "Wieża komunistów". Organizatorami byli Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej oraz klub Opcji na Prawo. Opracowanie – Tomasz Sarwa.

02:17 Spotkanie:Witold Gadowski (nagranie Tomasz Sarwa) – „Wieża komunistów” Dąbrowa Górnicza 28 listopada 2012 – cz.2

Brak głosów