Niepoprawne Radio PL - przeczytaj, co w audycji 390!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można je słuchać z odtwarzaczy i komórek) na stronie http://audycje.4shared.com


AUDYCJA 390 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY

"Codziennie odmawiam różaniec, mam też swoje modlitwy. Wydaje mi się, że one ochraniają Jarka tu, na ziemi, Leszka i Marylkę, i tych wszystkich, którzy tam zginęli, na górze, w niebie".
Audycję zaczynamy od wspomnieniem o ś.p. Jadwidze Kaczyńskej, która odeszła do Pana w dniu 17 stycznia 2013

19:01 ś.p. Jadwiga Kaczyńska - Wypowiedź archiwalna (Gazeta Polska VD)

----------------

19:05 Wspomnienie: - Sylwetka - ś.p. Jadwiga Kaczyńska (Tekst z portalu niezależna.pl)

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom, a Prawdom kazać, by stały za drzwiami". Ponieważ Parlament mojego kraju nie uznał za zasadne ogłosić roku 2013 Rokiem Powstania Styczniowego, przyszła na mnie refleksja, jakaś głębsza chyba...

19:12 Blog:Patologiczny antykomuch (czyta MarkD) - Gorzki to chleb jest polskość...

Od wielu lat trwa ukryta walka z narodem polskim. Lecz wszystko to już było. Nasi przodkowie przeżywali całkiem podobne sytuacje.

19:20 Artykuł:Jadwiga Chmielowska (czyta:JaWa) - Déja vu na froncie walki ideologicznej

„Ile czasu potrzebuje przeciętny obywatel naszego kraju, aby zorientować się, że jest nie tylko nazywany bydłem, ale i jak bydło traktowany? Czy istnieje jakaś wyznaczona granica, po przekroczeniu której Polacy walną pięścią w stół i powiedzą DOŚĆ?”

19:41 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Czy bydło to nie bydło?

Co porabiał Adaś podczas święta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dowiecie się z nagrania Rolexa!

19:51 Blog:Rolex - Narodowo-katolicki beton

"Poezja zapanowała nad polityką tak, jak zapanowała nad dziejopisarstwem. Szkodliwie odbiła się na narodzie, kiedy czyniąc z niej rycerza wolności, stawiała go wyżej nad narody przodujące w cywilizacji i uczyła gardzić pracą gospodarczą i jej owocami". Odc. 190 - W kręgu poetyckich mitów i surowej oceny historycznej autora Dziejów

19:59 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, cd. § 25 Wielka poezja narodowa, "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

W dniach 12-13 stycznia we Wrocławiu odbyła się trzecia już konferencja z cyklu „Pytania o naszą niepodległość”. W tym roku pokazano przykłady ruchów/instytucji po szeroko rozumianej „prawej” stronie życia społecznego, które odniosły sukces, zakorzeniły się i są trwałym elementem życia społecznego. Zaproszeni goście opowiedzieli o sukcesie „swoich” przedsięwzięć.
Wystąpienie: Paweł Szałamacha „Instytut Sobieskiego”

20:22 Konferencja "Pytania o naszą niepodległość" - edycja III - Wrocław - Ossolineum, styczeń 2013:Poseł Paweł Szałamacha - Instytut Sobieskiego (nagranie Niepoprawne Radio PL)

„Z ustaleń procesu nie wynika, by w stosunku do doktora G. stosowane były jakiekolwiek metody, w najmniejszym stopniu przypominające te praktyki, które w czasach najgorszego stalinizmu stosowali okrutni oprawcy Urzędu Bezpieczeństwa. Najlepszym dowodem, że tego rodzaju metody nie były w postępowaniu stosowane, jest fakt skazania doktora G. na podstawie dowodów zgromadzonych w tym śledztwie, które pan sędzia Tuleya przyrównał do metod z najgorszych czasów stalinowskich”.

21:30 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Przegięcie w drugą stronę

Masa głosująca na PO to z jednej strony cyniczni oportuniści, z drugiej idealiści zmanipulowani przez media, którzy naprawdę uważają, że PO prowadzi Polskę ku dobremu i, że Tusk jest sympatyczny, a PiS jątrzy.

21:41 Blog:grzechg (czyta:JaWa) - Ludzie Koryta i Ludzie Wartości

Niestety historycy UJ jakby nie czytali tych dzienników Estreichera - w końcu świadka historii i to o wysokiej pozycji uniwersyteckiej. Jak Estreicher pisze nieprawdę, winni ją skorygować, przedstawić opinie odmienne. Fakt, piszą historie odmienne, ale bez odniesienia się do Estreichera i niewygodnych faktów z historii UJ. Klonują sobie podobnych, więc nadal aktualne jest pytanie Karola Estreichera. "Czy prawdziwej nauce na Uniwersytecie pozwoli to żyć?"

21:52 Czytanka: Karol Estraicher - Niepoprawnie o życiu akademickim na UJ w PRL (czyta Józef Wieczorek)

Zamach na cara, w którym udział miał brać brat Włodzimierza, stał się podstawą decyzji o całej przyszłości Lenina. Dla niej porzuca miłość.

22:15 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz 5 cz.2

Ciąg dalszy relacji z konferencji z cyklu „Pytania o naszą niepodległość”.
Wystąpienie: prof. Andrzej Waśko „Arcana”

22:41 Konferencja "Pytania o naszą niepodległość" - edycja III - Wrocław - Ossolineum, Styczeń 2013:Prof. Andrzej Waśko - ARCANA (nagranie Niepoprawne Radio PL)

To były lata 1916 - 1918
Pierwsze odrzucone oświadczyny legionisty Piłsudskiego. A potem egzaminy i praca nauczycielki w ziemiańskim domu. Powrót do Wilna niespodziewany angaż w amatorskim teatrze. Pierwsze sceniczne sukcesy.

23:40 Czytanka:Janina Fieldorf - Los już mną zawładnął - odc.19 (czyta Zuzia)

Józef Piłsudski przedstawia działania zaborcy mające zapobiec wybuchowi zbrojnemu Polaków, relacjonuje rozmieszczenie oddziałów rosyjskich i omawia problemy organizacyjne oddziałów polskich przegotowujących się do zaatakowania garnizonów rosyjskich.

23:59 Historia:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "22 stycznia 1863" frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu "Szwadron"

Praktycznie każdy, kto chce nawoływać do swojej, choćby najbardziej szokującej idei może wykorzystać do tego oficjalną stronę Białego Domu.

24:12 Notatka prasowa: Polonia Christiana (czyta:JaWa) - Biały Dom publikuje petycję o Kościele jako "grupie nienawiści"

Razem z nowym prezesem KoLibra Jakubem Kuleszą oraz Olem Zioło wspominaliśmy protesty przeciw ACTA w 2012 roku, jak rząd się pod nimi ugiął. Rozmawiamy też o planach KoLibra na nowy rok, akcjach prolife, historia, serii wykładów dla dzieci i młodzieży. Planów jest dużo a można je zrealizować tylko organizując się oddolnie i nie ufając mainstreamowym mediom. W wolnościowej kupie siła...

24:23 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Młodzież się organizuje!

„Codziennie setki funkcjonariuszy Ministerstwa Prawdy – wzorem orwellowskiego Winstona Smitha – mozolnie wykuwa obowiązującą wersję historii Polski. Ten wzór jest następnie implementowany do podręczników szkolnych. W efekcie mury szkół opuszczają masy analfabetów historycznych – współczesnych proli, niezwykle łatwo podatnych na manipulację”.

01:28 Blog:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - "Właściwa" historia Polski - cz.5

O kluczu, z jakiego dobierani są członkowie, Założonej w 1973 roku z inicjatywy Dawida Rockefellera, Komisji Trójstronnej, pretendującej do odgrywania roli rządu światowego.

01:41 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Myśląc Ojczyzna

"Zamiast mężów stanu mamy polityczne żmije". Czy możliwa jest moralność w polityce?

01:49 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Co można robić w czasie, gdy nie mamy państwa? Walczyć o to państwo. Po prostu robić kolejne powstania, spiski, konspiracje, pracę organiczną …

01:58 Spotkanie:prof. Andrzej Nowak - O Powstaniu Styczniowym (nagranie i opracowanie - Józef Wieczorek)

Brak głosów