Co słychać ? Mowę nienawiści ?

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można je słuchać z odtwarzaczy i komórek) na stronie http://audycje.4shared.com

Żeby wysłuchać wybranej pozycji trzeba włączyć radio o właściwej godzinie, lub 8 godzin po lub przed (powtarzamy audycję co 8 godzin). Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

„Przypuszczam, że nie trzeba jeszcze nawet dziesięciu lat panowania okrągłostołowych elit, by z największej ofiary drugiej wojny światowej Polacy stali się znaną w każdym zakątku świata nacją katów i zwyrodnialców”.

19:01 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – POlska głuPOta czy świadoma POlityka?

Wyszukane metody śledcze okresu stalinowskiego stosowano po to, aby uzyskać zeznania potwierdzające rzeczywistość alternatywną, zgodne z paranoiczną wizją narzuconego systemu. Bloger tł z Niepoprawnych wyliczył je w notce pt.: Konwejer,ale ludzi skazywano niezależnie od efektywności tych metod.

19:15 Artykuł:Leszek Żebrowski(czyta:JaWa) – Rozgrzani sędziowie

Nie widać działań na rzecz powrotu do systemu nauki niezbędnej krytyki naukowej, która całkiem już zanikła, a podejmujący merytoryczną krytykę naukową dawno już z systemu wyrejestrowani i stanowią do dziś przestrogę dla potencjalnych śmiałków.

19:28 Czytanka:Karol Estreicher (opracowanie i wykonanie Józef Wieczorek) – O UJ i nie tylko. PRL 1960-1972 – Dzienniki wypadków

Odc. 189 - O roli emigracyjnej poezji - "Potęga słowa, czar wyobraźni, głębia uczuć wielkiej poezji emigracyjnej spływały jak ożywcza rosa na usta polskie, spieczone żalem za utraconą ojczyzną". O nią rozbił się zamach Mikołaja, cały nacisk rusyfikacji.

19:43 Historia:czyta Katarzyna – T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 – 1863, § 25 Wielka poezja narodowa, „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

"Jak z maszynisty stałem się przywódcą komitetu strajkowego". Świadkowie historii o swoim dojrzewaniu do protestu robotniczego.

20:01 Konferencja:P. Miśkiewicz, Andrzej Rozpłochowski, Zbigniew Kupisiewicz, Jacek Jagiełka, Jan Cegielski – Panel świadków historii (nagr. Tomasz Sarwa) Konferencja „Od porozumienia do grudniowej konfrontacji” Katowice 12.12.2012

Jak wyjaśnić najnowszą historię Polski w jedynie słusznym duchu „pedagogiki wstydu” uprawianej przez salonowszyznę? Posłuchaj kolejnej części cyklu Godziemby!

21:17 Blog:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – „Właściwa” historia Polski – cz.4

Obowiązująca linia propagandy wmawia Polakom, że wszyscy, jako dzieci totalitarnego państwa są łajdakami. Chcieliby! Kto jest ten jest.

21:36 Blog:Jacek Jarecki (czyta:JaWa) – Moralne bankructwo średniej Polski

Pierwsza miłość? Czy faktycznie Lenin był zdolny do uczuć, czy było coś ważniejszego?

21:52 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) – Lenin – rozdz.5 cz.1

Najpilniejsze zadania władzy powstańczej przed wybuchem powstania. "Grzeczna surowość" wojsk zaborcy; obławy bez nabitej broni, pierwsza potyczka oddziału Koźlaninowa z oddziałem Rogalińskiego, oficera z armii Garibaldiego, pod Ciołkowem. Ginie dowódca rosyjski, Rogaliński ranny opuszcza oddział. Zmęczenie i upadek ducha mimo zwycięstwa. Gdzie przyczyny?

22:17 Historia:czyta Katarzyna – Józef Piłsudski „22 stycznia 1863” frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu „Szwadron”

Spotkanie zdominowała sprawa sędziego Tulei czyli „rzecznika sądu z zakazem występowania w mediach” oraz „stalinowskiego sędziego, który skazał człowieka na podstawie po stalinowsku zdobytych dowodów przez stalinowskie służby”. Rozmawiano też m.in. o dymisji Krzysztofa Bondaryka, o nowym naczelnym "Rzeczpospolitej" Bogusławie Chrabocie, który wygrał „konkurs”, którego nie było oraz o nagrodzie wolności mediów dla Hajdarowicza i Grasia.(źródło: http://www.blogpress.pl/node/15511)

22:37 Klub Ronina:Rafał Ziemkiewicz, Piotr Gociek i Łukasz Warzecha – Przegląd tygodnia

Zdjęcie jakie dostał Maciek od Rosjanina okazuje się być fragmentem większej całości.

23:44 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta JaWa) – Oszołomy- część 17

Od 1993 r. nie zdarzyła się taka katastrofa budżetowa. Ministrowi Rostowskiemu zabrakło 16 mld. A media o tematach zastępczych. Co nas czeka w związku z "budżetem z cylindra"?

24:01 Polski punkt widzenia TV Trwam:Janusz Szewczak – O budżecie

Relacja Wincentego Komana - Pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku trwała pikieta rolników zrzeszonych w NSZZ RI Solidarność, wspierających protestujących rolników w Szczecinie. Rolnicy zorganizowali protest pod hasłem „Aby Polska była Polską, a polska ziemia dla polskich rolników”. W poniedziałek po południu, czyli 7 stycznia przejechali traktorami przez Gdańsk.

24:26 Relacja: Protest rolników w Gdańsku 7.I.2013

Deficyt budżetowy występował od 1989r. niemal co roku, bez względu na stan gospodarki. Obecnie mamy więc do czynienia z kryzysem zadłużeniowym. Wszyscy prelegenci zgodzili się również co do tego, że przyczyną kryzysu jest nadmierna ilość pieniądza w gospodarce.

24:42 Wykład TFE:dr.Andrzej Balcerzak – To nie kryzys to rezultat

Dr hab. Ciborowski w swoim wystąpieniu wskazywał na „systemowe” przyczyny kryzysu, a więc na system prawa oraz na politykę gospodarczą. Zaznaczył, że kryzys nie jest wynikiem nagłego tąpnięcia tylko wielu lat źle prowadzonej polityki gospodarczej, nadmiaru interwencjonizmu państwowego.

24:58 Wykład TFE:dr.hab.Ryszard Ciborowski – To nie kryzys to rezultat

Antoni Macierewicz o komunizmie i stalinizmie według niektórych polityków; piewców stalinizmu i komunizmu w PRL.

1:26 Felieton:Antoni Macierewicz – Głos Polski

Moda na przedrostek "post-". Co z tego wyniknie?

1:35 Felieton: Marcin Wolski 9 I 2013

"Szczepionki stosowane w celu zapobiegania grypie u zdrowych osób dorosłych (przegląd)” - to nazwa publikacji Biblioteki Kokrenowskiej z lipca 2010 r. Wyniki tego przeglądu wydają się zniechęcać do korzystania w rutynie zdrowia publicznego ze szczepień zdrowych osób dorosłych przeciwko grypie.

1:41 Felieton:Zbigniew Hałat – Spróbuj pomyśleć

Podczas spotkania promującego najnowszy numer czasopisma „Na poważnie” gościem specjalnym był Tadeusz Płużański. Publicysta bardzo negatywnie ocenił praktyczny brak rozliczeń z komunizmem, w szczególności z jego zbrodniczym okresem stalinowskim.

1:54 Spotkanie:Tadeusz Płużański – O kontynuacji PRL w III RP

Ocena wpisu: 
Brak głosów