Niepoprawne RadioPL - audycja 336. Posłuchaj on-line lub ściągnij!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 336 - SZCZEGÓŁY. Od dziś audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com

"Ofiarom ludobójstwa ukraińskiego - z modlitwą i płaczem"

19:02 Wiersz:czyta Katarzyna - Ofiarom ludobójstwa ukraińskiego - z modlitwą i płaczem "Polski Chrystus" Kazimierz Węgrzyn

To już przeszło dwa lata odbywają się w Archikatedrze warszawskiej comiesięczne msze św. w intencji ofiar Smoleńska, po których wierni przechodzą w Marszach Pamięci pod Pałac Prezydencki. "Jesteśmy bliżej prawdy niż jeszcze miesiąc temu. Wiemy więcej m.in. o skandalicznym i wręcz przestępczym postępowaniu władz polskich poprzedzającym wylot Prezydenta do Smoleńska...".

19:09 Przemówienie:Jarosław Kaczyński - Marsz Pamięci 10.07.2012 Przemówienie Premiera Jarosława Kaczyńskiego

Następnie mikrofon przejął ks. Stanisław Małkowski. Modlił się za Ojczyznę.

19:14 Przemówienie:ks. Stanisław Małkowski - Marsz Pamięci 10 lipca 2012 Przemówienie Księdza Małkowskiego

"Z inicjatywy Kongresu Mediów Niezależnych w dniach 14-16 września br. w Ełku odbędzie się I Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO”. Współorganizatorem jest Prezydent Miasta Ełk Tomasz Andrukiewicz. Honorowy patronat nad inicjatywą objął biskup ełcki Jerzy Mazur. Festiwal odbędzie się pod hasłem „Zobaczyć Polskę!”.

19:24 Wiadomość:Kongres Mediów Niezależnych - Zobaczyć Polskę! hasłem I Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu Niezależnego "OKNO" w Ełku

"Wiążąc wszystko w całość jesteśmy, drodzy moi czytelnicy, za życia pogrzebani.Moje pytanie brzmi jednak inaczej :Czy Ci nasi parlamentarzyści są z nami?" O podatku katastralnym, przymusowej szczepionce, prawie patentowym i o inicjatywie Niepoprawnego Radia PL.

19:32 Blog:MarkD - Działania ostateczne

"...doczołgałam się do drogi i z przerażeniem zobaczyłam obdartego ze skóry, przywiązanego do drzewa człowieka, a to był mój Ojciec".

19:44 Wspomnienia:czyta Katarzyna - Godność i Pamięć 2/2008 Rzeź na Wołyniu "Ocalić od zapomnienia" wspomnienia Ireny Gajowczyk

Gen. Bielawny usłyszał w sprawie Smoleńska zarzuty, natomiast w przypadku jego zwierzchnika – gen. Janickiego - prokuratura stwierdziła jedynie "uchybienia". Wygląda na to, że zarzuty w rękach niezależnej prokuratury to byty posiadające jakiś status autonomiczny, niezależny od organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

20:09 Blog:Gadający Grzyb - Nieznośna lekkość zarzutów

O przemilczaniu i manipulacji informacjami z przebiegu corocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

20:21 Blog:kokos26 (czyta :JaWa) - Widziałem "armię" Pana Boga

Na demokrację powołują się wszyscy, nawet pierwszaki w szkole. Demokracja jest tylko narzędziem władzy. Na straży demokracji muszą stać wartości. Demokracja bez wartości przemienia się totalitaryzm. - W co przeobraziła się polska demokracja? Co boli naszą Ojczyznę? Posłuchaj, jeśli jeszcze nie słuchałeś, a w głowie masz tylko pianę bitą przez media rządowe i partyjne po tej jakże mądrej i ważnej homilii wygłoszonej u stóp Pani Jasnogórskiej.

20:28 Homilia ks. bpa prof. Kazimierza Ryczana - XX Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę

Dzisiejsza konserwa wypełniona historiami z naszej wyższej edukacji. Zaczyna Jabollissimus - o pani 'doktór', która zapraszała studentów na homoparady. Przy innej okazji obalił stereotypy socjologiczne o stereotypach. Od Kreatora dowiecie się, że dobry architekt musi być socjalistą i inne równie ciekawe rzeczy mówione na wykładach studiów inżynierskich. Ale nic nas nie dziwi, skoro 'w socjologi nie wartościuje się pojęć'... Na koniec refleksja, czy ludzie są głupi?

20:58 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Anegdoty z uczelni...

"Antoni Macierewicz złożył doniesienie na Tuska, Kicha, Millera, Arabskiego i Sikorskiego, całego Gruppenfuehrera KATA, w skrócie, z art. 129 kodeksu karnego, który mówi, że kto będąc do tego upełnomocniony w imieniu państwa polskiego, wchodzi w porozumienie z innym państwem na szkodę państwa polskiego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat".

22:11 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - 10 lat dla Gruppenfuhrera KAT-a?

"mój ojciec za to dobrze rąbał". Nie potrafił jednak odpowiedzieć, za co "rąbał" sąsiadów - Polaków.” - lekcja o tragicznej historii Polaków ku przestrodze i o prawdzie, która nie może się przebić przez kordon politycznych przemilczeń i manipulacji.

22:24 Blog:Ellenai (czyta:JaWa) - "Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie"...

Kontakty Polski z Rosją i Polski z Chinami. Zacieśnianie współpracy z Chinami stanowi uzupełnienie polityki Putina zacieśniania sojusz polityczno-wojskowy. Jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości co do efektów wizytacji rosyjskiego min.sp.zagr. naszych ambasadorów, musi posłuchać tego postu.

22:43 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Putin, Pekin, Polska czyli strategiczny sojusznik

"Integracja Bloku Komunistycznego nastąpiłaby w sposób przewidziany przez Lenina, gdy została utworzona III Międzynarodówka (komunistyczna)". - Jak wyglądałoby to w praktyce. Jaką rolę miałaby odegrać w tym PRL i zaplanowana "odnowa". Odc. 111

23:13 Czytanka:czyta Katarzyna - c.d.rozdz. 25; Światowa federacja komunistyczna Komentarze na temat mianowania Andropowa... "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Dlaczego przeszkadza tv Trwam. Pożyteczna lektura? Janusza Palikota "Kulisy Platformy". W czym przodujemy w Europie? Sto pytań do PO.

23:32 Rozmowy Niedokończone RM:prof. Jerzy Robert Nowak - Minął miesiąc

Książka i temat poruszany w tym fragmencie książki dotyczy lat 70 ub.wieku. Jednak wsłuchując się w treść dostrzegamy wiele podobieństw w niebezpiecznym przeobrażaniu się standardów polityki europejskiego Zachodu do tych komunistycznych wtedy a dziś do rosyjskich.

01:01 Czytanka:czyta MarkD - "Konwergencja" - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Dziedzictwo Dżyngis Chana. "Panowanie mongoło-tatarskie nad Rusią Moskiewską trwało ponad dwa wieki i odcisnęło na niej trwałe piętno,...".

01:11 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.43/ Rozdział 14

"Niespójny profil ideologiczny organizacji był przedziwną mieszanką państwowotwórczych oświadczeń, lewicowej frazeologii, wyrywkowej interpretacji Pisma Świętego oraz deklaracji o rzekomym pozostawaniu w zgodzie z przepisani prawa kanonicznego i poleceniami hierarchii. Najważniejszym założeniem, na którym opierały się wszystkie posunięcia KK, była pełna akceptacja zmian, które zaszły w Polsce po 1944 roku".

01:28 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Księża - patrioci - cz.3

Jaka jest polityka rządu Donalda Tuska

01:42 Rozmowy kulturalne Dagmary Siemińskiej - Część druga rozmowy z prof. Krasnodębskim. (część pierwsza - w audycji 332)

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski o swojej najnowszej książce "Chodzi mi tylko o prawdę".

02:12 Spotkanie:ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - Spotkanie w Tarnowie 25.05.2012 - cz.1

Brak głosów