Po prostu zbyt niezależni...

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 402 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można ich słuchać z odtwarzaczy i komórkek) ze strony http://audycje.4shared.com

Żeby wysłuchać wybranej pozycji trzeba włączyć radio o właściwej godzinie, lub 8 godzin po lub przed (powtarzamy audycję co 8 godzin). Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku to święto ustanowione z inicjatywy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jest obchodzone po raz drugi. Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk nagrali nową piosenkę "Podziemna Armia Powraca" poświęconą Żołnierzom Wyklętym.

19:00 Podziemna Armia Powraca - nowy utwór Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka

Kolejna znakomita analiza postaci. Niby nikt, a jednak człowiek, który wiele sp...

19:04 Od Mazowieckiego do Tuska:Satyr - Tadeusz Syryjczyk ps."Arab"

Temat jest ważny i poważny. bo nie widać oznak odpolitycznienia polskiego systemu akademickiego. O utrzymanie obecnego upolitycznionego systemu akademickiego, nader osobliwego w skali światowej, walczy się bardziej niż o niepodległość, a następnie lamentuje nad upolitycznionymi kryteriami awansu naukowego i codziennymi upolitycznionymi stosunkami na uczelniach. Czy nie jest to hipokryzja ?

19:22 Blog:Józef Wieczorek - Nieustające strapienie problemami dr.Marka Migalskiego

Kles opowiada o żołnierzach z oddziału białostockiego WiN sierż. pchor. Leona Suszyńskiego "P-8”; Eugeniuszu Szydłowskim ps. "Orzełek" i Eugeniuszu Kosińskim ps. "Czarek". Łączyła ich walka zbratała śmierć. To był najtragiczniejszy dzień w historii oddziału - 5 listopada 1946r...

19:34 Opowieść:Kles - Żywoty dwa, a jeden podwójny

Faszyzm to nie tylko koncentracyjne obozy i inne okropieństwa II wojny światowej. Zanim sprawy osiągnęły ten poziom, nie wyglądało to tak źle. Niewielu zdawało sobie sprawę, do czego to zmierza.

20:08 Artykuł:Admin portalu: Zmiany na ziemi (czyta JaWa) - Żyjemy w ustroju faszystowskim tylko go tak nie nazywamy?

Wojna francusko-austriacka (1859), zwana drugą wojną o niepodległość Włoch. Zjednoczenie królestwa włoskiego i rozbudzone nadzieje Polaków na odzyskanie niepodległości u boku Napoleona III. Odc. 202

20:26 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, dok. § 28, początek § 29 Na rozstajnych drogach "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Co jakiś czas słyszymy, że my, Polacy, jesteśmy narodem zapatrzonym w przeszłość, ciągle wracamy do historii, ciągle rozdrapujemy rany, ciągle nie możemy żyć współczesnością. Ale pojawia się pytanie – jak żyć normalnie w kraju, w którym w latach czterdziestych i pięćdziesiątych (chodzi głównie o lata 1944-56) zamordowano około 50. tysięcy ludzi? Jak nie wracać do historii w sytuacji, kiedy ogromna większość tych ludzi nie ma (ustalonych) miejsc pochówku? – takie retoryczne, lecz dramatyczne pytania postawił dr Krzysztof Szwagrzyk z Instytutu Pamięci Narodowej

20:48 Spotkanie:Krzysztof Szwagrzyk - Poszukiwania miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego

Nie powinniśmy śmiać się z tabloidów, gdyż czytają je miliony ludzi. Zastanówmy się razem, co zrobić, by przez nie trafić z naszym przekazem.

22:47 Blog:MarkD - Miliony do wzięcia

W pierwszą rocznicę zamachu Hania i Kuba uczestniczą w marszu pamięci.

22:57 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta JaWa) - Oszołomy - część 27

Seamus Sherlock mówi o kłopotach, w których znalazła się jego rodzina dzięki decyzjom podjętym przez rząd irlandzki.
Wywiad ten dostarcza nam dowodu na to, że wszyscy stoimy w obliczu zagrożenia bez względu na narodowość. Zagrożeniem jest EU!

23:18 Wywiad:Seamus Sherlock (rozmawia Bolo) - Farma

Przebieg bitew pod Jedlnią i Szydłowcem. Odc. 16

23:58 Dokument:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "22 stycznia 1863" frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu "Szwadron"

Jak Uljanow stał się Leninem i co wspólnego mają fale rozbijające się o brzegi skał w Brytanii do planów Ilicza.

24:16 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz.X cz.3

Joanna Gwiazda, stawiając dwa ważne dezyderaty, które sformułowała już jakiś czas temu: pierwszy - o konieczności insurekcji, woli walki czy też o potrzebę odwagi oraz drugi – o nadzór narodu nad gospodarką, by „zyski pozostawały w naszych kieszeniach”. Przypomniała także nadal aktualne hasło, stanowiące esencję ruchu „Solidarność” – „nie ma chleba bez wolności i wolności bez chleba”.

24:38 Pod Prąd:Pod Prąd - Jerzy Zalewski w Hybrydach - Jakie elity dla RP - Joanna i Andrzej Gwiazdowie

Jednym z ważnych narzędzi rewolucji socjalistycznej jest wprowadzanie bałaganu w sferze języka. Socjaliści, chcąc zrobić ludziom wodę z mózgu, by tym łatwiej nad nimi zapanować, nadają dotychczasowym sformułowaniom zupełnie nową, niekiedy nieoczekiwaną treść.

01:15 Felieton:Stanisław Michalkiewicz - Doktor Mengele walczy o prawa człowieka

24 marca 1921 r. Emil zawiózł mnie do szpitala. Zaczęły się bóle strasznie cierpiałam. Doktor raz zajrzał, powiedział, że trudno, że to rzecz normalna, że muszę cierpieć.
Córeczka urodziła się,ale za późno.

01:22 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął odc.29

Rozdział pt. Pomoc kopalniom Rybnickiego Okręgu Węglowego i dalsze knowania Kazimierza Świtonia.

01:40 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski - Postawią Ci szubienice odc.5 tom II

„Klękam tylko przed Panem Bogiem. Przed panem, panie Diomko (Mieczysław Moczar, szef UB w Łodzi) nie uklęknę. Pan i pana dzieci będą żyć z piętnem barbarzyństwa. O mnie nigdy nikt nie powie, że byłem zdrajcą.” – W Klubie Ronina pokaz autorski filmu.„Czy warto było tak żyć?” - odbył się w dniu 4 lutego 2013, niemal w 66. rocznicę wykonania zbrodniczego wyroku na Stanisławie Sojczyńskim „Warszycu”.

02:26 Spotkanie autorskie:Alina Czerniakowska w Klubie Ronina - Czy warto było tak żyć?

Brak głosów