Niepoprawne RadioPL - audycja 322 wciąż na antenie!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 322 - SZCZEGÓŁY

Ruiny antycznej Troi i gruzy Warszawy. Obrazy nasuwają skojarzenia i poetyckie refleksje...
"-jak wyprowadzić
z ruin ludzi
jak wyprowadzić
z wierszy chór-...”.

19:02 Poezja:Zbigniew Herbert (czyta Jabolissimus) - O Troi (Chopin - Nokturn F-dur, Op. 15, Nr. 1)

Otwarcie granicy z Rosją nastąpiło. Kaliningrad, najbardziej zdeprawowany rejon będzie bramą rzeki bandytyzmu, która wleje się do Polski i UE. To "zasługa" polskiej dyplomacji.

19:04 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Wejdą

Muzeum Powstania Warszawskiego za rok. To nie będzie tak, że po likwidacji Rady Powierniczej, Muzeum Powstania Warszawskiego nagle upadnie, zejdzie na psy, popadnie w ruinę. Nie. Będzie inaczej. Powiem Wam, jak.

19:16 Blog:Gadający Grzyb - Muzea umierają stojąc

"...stanowczo protestuję przeciwko represjom dotykającym Pana Krzysztofa Wyszkowskiego. /.../ Popisano: Świadek historii, Polka a w końcu zwykły człowiek".

19:25 Blog:Ursa Minor (czyta:JaWa) - Dołączmy do 700 odważnych (list w obronie Krzysztofa Wyszkowskiego)

Mnożą się protesty, a media milczą. Czego nie udało się okupantowi, udaje się polskiej władzy.

19:30 Wiadomość:Agnieszka Piwar (czyta Gadający Grzyb)- Protest w obronie polskiej szkoły

"Sala wypełniona tak, że nikt już nie wejdzie. Ludzie stoją na korytarzu, by choć słyszeć widzieć cokolwiek. Profesor Binienda opowiada o szczegółach budowy modelu tupolewa, o sprawdzaniu najmniejszego szczegółu, korzystania z wszelkiej możliwości zdobycia informacji."

19:46 Spotkanie:prof. Wiesław Binienda, Antoni Macierewicz, Tomasz Sakiewicz - Spotkanie z prof. Wiesławem Biniendą - Warszawski KGP, kino Palladium 21.05.2012 - cz.1

Przyjaźń z Polską. To co go w Polsce i Polakach urzekło a także, jaka jest nasza rola w Świecie, a szczególnie w Europie.

20:58 Reportaż:Pytania zadawali Piotr Zarębski i MarkD dzięki pomocy Moniki Kamińskiej.Opracowała i tłumaczyła JaWa - Wywiad z gen. Johnem Rothem cz.5 (Nagranie własne Niepoprawnego Radia PL)

Polska potrzebuje poważnej doktryny państwowej, alternatywnej zarówno wobec UE, jak i polityki wschodniej Lecha Kaczyńskiego. Czy są politycy zdolni ją sformułować?

21:14 Blog:Coryllus (czyta Gadający Grzyb) - Państwo kokieteryjne

Skala kontaktów między partiami Bloku i partiami komunistycznymi spoza niego "zdradza naturę „rozłamów” i „nieporozumień” pomiędzy
nimi". Zalew informacji zmylił świat zachodni co do oceny kondycji komunizmu w Bloku.Odc.97

21:29 Czytanka:czyta Katarzyna - Wnioski rozdz. 23, rozdz.24 Kształtowanie zachodnich ocen - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Od czasu rewolucji kubańskiej Ameryka pogrążyła się w walce o komunizm. Niestety przy wsparciu Kościoła. Sam Kościół w Ameryce Łacińskiej jest podzielony. Warto posłuchać o przyczynach takiego stanu rzeczy, a także o tym, co to jest "chrześcijaństwo ateistyczne".

21:45 Czytanka:czyta MarkD - Watykan popiera rewolucję - "Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy" - Józef Mackiewicz

Dzisiejsza konserwa z dr Dominikiem Mierzejewskim, który mówi dlaczego 'Chińcyki tsymają się mocno'. Rozmawiamy jak wygląda biznes w Państwie Środka, czy na pewno jest tam kapitalizm. Jak wygląda życie, protesty, niejednolitość kraju, demografia. Zastanawiamy się, jaka jest przyszłość Chin, które wyrastają na pierwszą pozycję gospodarczą na świecie. Jakie ma to przełożenie na politykę tego państwa. Po muzycznej przerwie wracamy na nasze podwórko a raczej plac budowy. Chwalimy czeskich leaderów budowy A2 między Łodzią a Warszawą (odcinek C) i ganimy nieudolnośc rządu i niezapłacone roboty, które mogą doprowadzić do bankructwa wiele solidnych firm. Zastanawiamy się jakim cudem DSS zrobił 830 milionów zł długu i gdzie ta kasa zniknęła.

21:57 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Chiny - czy na pewno kapitalistyczne?

W kolejnej części wywiadu Anna Walentynowicz opowiada o próbie zamachu na nią, jaka miała miejsce w Radomiu w 1981 r. Dokonać tego miała jedna z działaczek miejscowej „Solidarności”, w rzeczywistości agentka bezpieczeństwa służb o pseudonimie „Rafał”.

23:13 Wywiad:Anna Walentynowicz (rozmawia Andrzej Brzezik) - "Platforma powstała z popłuczyn po PZPR" - nieznany wywiad cz. 3

Obserwatorom sprawia trudność ocenienie stanu zorganizowania Żydów; monolit czy podzieleni?

23:34 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.38

Stosunek środowisk twórczych do rzeczywistości politycznej lat 1926-1935 obrazował dylematy inteligenckie, wyrosłe z XIX-wiecznej tradycji i przeniesione do niepodległego państwa.

23:47 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Liberałowie kontra endecy - cz.2

Wymiana poglądów na temat przyszłości mediów niezależnych, wspólnego działania i wpływu ich na media władzy.

23:59 Kongres Mediów Niezależnych:Jerzy Jachowicz, Jacek Karnowski, Jerzy Targalski, ks Stanisław Małkowski - Potrzeba współpracy

"Ciekawa dyskusja, warto zapisać sobie link i obejrzeć, gdy będziecie mieli wolną godzinę. Choć poruszyli trochę za dużo wątków i nie mogli się zdecydować czy rozmawiają o kulturze politycznej czy o taktyce zdobywania i sprawowania władzy...". - z komentarza Krzysztofa Bosaka https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/posts/274154962674020 Warto mieć jednak swój pogląd. Posłuchaj.

24:12 Dyskusja w Instytucie Sobieskiego:Czesław Bielecki, Ireneusz Jabłoński, Gabriel Maciejewski, Józef Orzeł, Jan Filip Staniłko - Dlaczego PiS nie może przejąć władzy?

"...szczyt NATO w Chicago zakończył się całkowitym sukcesem, podobnie, jak pewna sprawa sądowa, po której adwokat oświadczył oskarżonemu: wygrał pan sprawę – trzeba tylko zapłacić i odsiedzieć".

01:17 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Tylko zapłacić i odsiedzieć

"Mówiki" w mediach i w polityce.

01:26 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Anna Chodakowska: aktorka, reżyser, pedagog gościem "Rozmów kulturalnych" Dagmary Siemińskiej. Arcyciekawa rozmowa o teatrze, sztuce i wstrząsającym niezrozumieniu spraw kultury przez obecnie rządzącą ekipę.

01:34 Wywiad:Anna Chodakowska - Rozmowy kulturalne Dagmary Siemińskiej

Jak powstawał centralistyczny sposób zarządzania związkiem.

02:07 Wspomnienie:Andrzej Rozpłochowski (oprac. Tomasz Sarwa) - Postawią ci szubienice

Brak głosów