Niepoprawne Radio PL - zapraszamy na 8 godzin "mowy nienawiści" ;)

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

Przypominamy że całą audycję (oraz kilka ostatnich) mozna pobrać w formie jednego pliku mp3 ze strony http://audycje.4shared.com
AUDYCJA 376 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY

Do czego nawoływał Grzegorz Braun? Posłuchaj i oceń sam.

19:02 Wypowiedź:Grzegorz Braun - O rozstrzeliwaniu za zdradę

Bronisław Wildstein wyrusza w trasę po Polsce w ramach promocji książki "Niepokorny", wywiadu rzeki, który przeprowadzili z nim Piotr Zaremba i Michał Karnowski. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fronda.

19:04 Zaproszenie: - Trasa autorska Bronisława Wildsteina do książki NIEPOKORNY

Klub Ronina, „Gazeta Polska” i Solidarni 2010 zapraszają na promocję pierwszej książki Solidarnych 2010 „Lawa” (wydanej przez „Arcana”).

19:05 Zaproszenie: - "LAWA" zaproszenie na spotkanie Hybrydy 4.12.12 Warszawa - Solidarni 2010

PO zgłosiła projekt ustawy rozszerzający pojęcie szerzenia nienawiści. Teraz dochodzą jeszcze grupy polityczne oraz grupy z "naturalną lub nabytą cechą osobistą lub przekonaniem". Trzeba wiedzieć.

19:10 Blog:Sierp (czyta MarkD) - Delegalizacja politycznego nienawistnictwa

Szacunek dla chleba pilnie poszukiwany. Kto może tego nas nauczyć?

19:21 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - "Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj..."

Właśnie okazało się, po co to budowane od tygodni napięcie, to całe antyfaszystowskie wzmożenie i medialna histeria. Otóż wszystko to miało zbudować atmosferę przyzwolenia na nowelizację kodeksu karnego, a konkretnie – poszerzenie penalizacji tzw. „mowy nienawiści”.

19:31 Blog:Gadający Grzyb - Katofaszysta Grzegorz B.

Każde odtruwanie trwa, wbrew pozorom idziemy jak burza po tym Smoleńsku, a ci, którzy kryją zamach, stają się współodpowiedzialni za zabójstwa pracujących nad odkryciem prawdy. Skoro rzecz wymaga czasu, ten czas należy przeznaczyć na wyćwiczenie oka i ręki.

19:45 Blog:R.Zaleski(czyta:JaWa) - Smoleńsk, seryjny samobójca, Brunon, Braun

Dla jakości naszej demokracji konieczne jest kształcenie młodzieży. Ambitny korepetytor uczy Adasia podstaw demokracji na podstawie lektur wiodących dzienników.

19:53 Blog:Rolex - Nauki Adasia. Rzecz o dymokracji

Projekty reform Lubeckiego. Sytuacja polityczna w Królestwie Polskim przed wybuchem Powstania Listopadowego.

20:02 Historia:Katarzyna - T. III dok. § 17 Liberum conspiro "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

„Byłem na pierwszym seansie w kinie Promenada. Osób na sali trzy, ze mną włącznie. Na filmie wytrzymałem do końca. Pomijając treść filmu, to jest tak denne, tak płaskie, że płaskostopie przy tym to jest fajnie zbudowana noga”.

20:16 Spotkanie:Leszek Żebrowski - Leszek Żebrowski o "Pokłosiu" w Fundacji Republikańskiej

„Cały kraj został zelektryzowany wiadomością o planowanym zamachu na Sejm i Ukochanych Przywódców. To znaczy zelektryzowany został, ale prądem o niewielkim napięciu, gdyż okazało się, że polski Unabomber o zamachu, materiałach wybuchowych i fajnych wybuchach, co to je ma nagrane pisał od lat na Naszej Klasie”.

20:58 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Spisek prochowy

Nadszedł 1905 r. Mama nas wcale nie wypuszcza na ulicę, ale z opowiadań starszych wiedziałam, że krążą patrole żandarmów rosyjskich, że strzelano do wyższego urzędnika,że robotnicy strajkują. Potem jakoś się uspokoiło, a ojciec mówił, że gdyby wszyscy Polacy chwycili za broń, na pewno udałoby się Moskali wypędzić z Polski. Czyta Zuzia

21:06 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął - odc.8

Krytyczne informacje o konsekwencjach przyjęcia ustawy o GMO w Polsce.

21:28 Artykuł:Grzegorz Wojciechowski (czyta:JaWa) - Przez GMO stracimy suwerenność

Jak odzyskać Wolność? O tym mówi nasz gość Grzegorz Braun - reżyser, publicysta i producent w jednej osobie. Chodzi o odzyskanie Polski przez ludzi odpowiedzialnych. Tych ludzi ma wykreować Kościół, szkoła i strzelnica. Wszystkie elementy finansowane dobrowolnie przez lokalną społeczność wolną od złodziejskich podatków. Telefony słuchaczy głównie poruszały tematy kościelne co zaowocowało burzliwą dyskusją.

21:40 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Braun: Kościół, szkoła, strzelnica!

Rząd lubelski "był pierwszą historyczną próbą zrobienia rządu jednolitego na całym obszarze Rzeczypospolitej, próbą, która jednak historycznie nie dała rezultatu". Jaką rolę pełniła Rada Regencyjna i dlaczego roli rządu nie mógł pełnić Komitet Narodowy w Paryżu.

23:06 Historia:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "Pierwsze dni Rzeczypospolitej" wykład I, odcinek 4 fragmenty piosenki "Jedzie na Kasztance"-Chór Juranda,1934 Piosenki z lat 1914-1918

Między bolszewikami a Denikinem. Twardogłowa postawa przywódcy „białych” w sprawie Polski wyklucza współpracę i przyśpiesza ich upadek, mimo iż „w interesie Polski było przedłużanie wojny domowej w Rosji”.

23:20 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Zdrajca Rosji? - cz.2

Obniżanie poziomu edukacji, a w szczególności nauk rozwijających logiczne rozumowanie, ma na celu zatrzymanie rozwoju intelektualnego obywateli na poziomie dwunastolatka. To gwarantuje łatwość manipulacji i podatność na wszelkie techniki inżynierii społecznej.

23:36 blog:Ignacy (czyta:JaWa) - Wychowanie do samozagłady

"Nasi Umiłowani Przywódcy już się oblizywali na myśl, ile pieniędzy z Brukseli dostaną do rąk i ile z tego im się do rąk przylepi - a tu klops!"

23:49 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - "Szaleńcy są wszędzie"

Zwięzła definicja komunizmu/socjalizmu: "Wszystko staje się polityką". Dlaczego socjalizm jest systemem niewydolnym, czym się charakteryzuje i jak się to kończy.

23:54 Felieton RM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

10 października „Krakowska Loża Historii Współczesnej” poświęciła swe posiedzenie tematowi ‘Uniwersytet w państwie policyjnym’. W panelu na temat książki prof. Piotra Franaszka „Jagiellończyk. Działania Służby Bezpieczeństwa wobec Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 80. XX wieku” wzięli udział: Autor, Bronisław Wildstein oraz prof. Jan Woleński. Spotkanie prowadził Roman Graczyk.

24:03 Spotkanie:Krakowska Loża Historii Współczesnej - Uniwersytet w państwie policyjnym - 1

---------------------------------------

24:43 Spotkanie:Krakowska Loża Historii Współczesnej - Uniwersytet w państwie policyjnym - 2

---------------------------------------

01:16 Spotkanie:Krakowska Loża Historii Współczesnej - Uniwersytet w państwie policyjnym - 3

---------------------------------------

01:53 Spotkanie:Krakowska Loża Historii Współczesnej - Uniwersytet w państwie policyjnym - 4

„Odniosłem wrażenie, że mimo serdecznego zaproszenia do dyskusji, tak w ujęciu historycznym, jak i współczesnym, chodziło o to aby niewygodna prawda i to zarówno historyczna, jak i współczesna nie ujrzała zasadniczo światła dziennego i pozostała otulona tajemnicą niczym mumia egipska”.

02:19 Komentarz do KLHW:Józef Wieczorek - No cóż, członkiem Loży to ja nie jestem

W polskiej historiografii niewątpliwie w czołówce największych herosów znajdują się Żołnierze Wyklęci – ludzie podstępnie mordowani, celowo usuwani ze świadomości społeczeństwa przez władzę ludową, przedstawiani jako „zaplute karły reakcji” i „faszystowskie bandy” rzekomo mordujące Żydów. Osoby młode, którym wojna przerwała spokojną egzystencję, walczące sześć lat z hitlerowskim okupantem po to, by w powojennej Polsce – wydawałoby się wolnej – zginąć za rzekomą współpracę z Niemcami. Jedną z takich postaci jest zapomniany przez historię st. sierż. Paweł Heczko.

02:37 ZW:Marta Joanna Ociepka (czyta MarkD) - St. sierż. Paweł Heczko "Edek" i OP "Wędrowiec" - część 1/2

Brak głosów