Szczegóły aydycji, czyli dlaczego warto włączyć

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można ich słuchać z odtwarzaczy i komórkek) na stronie http://audycje.4shared.com

Żeby wysłuchać wybranej pozycji trzeba włączyć radio o właściwej godzinie lub 8 godzin po lub przed (powtarzamy audycję co 8 godzin). Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

"Pod wielką mapą Imperium
Odpocząć - jak kto potrafi
Kończymy bliską Syberią
Skrócony kurs geografii"

19:00 Zesłanie studentów (Malczewski) – wykonanie : Przemysław Gintrowski, Jacek Kaczmarski i Zbigniew Lipiński

Krótko i zwięźle o sędzim Tulei. Streszczenie byłoby wyjawieniem treści.

19:05 Blog:Antysalon (czyta MarkD) – Tuley’e w gębe, a nie drzwi mu smarować

Rektor UJ w latach 70-tych ubiegłego wieku, który pragnął zrealizować swą wizję socjalistycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale zostawił UJ czerwony ze wstydu. 'Dzięki oparciu o Partie Karaś faktycznie rządzi od 1957 roku.' 'Rektor posługuje się sforą urzędników — niewychowanych, prymitywnych, niewykształconych, których osadził na Uniwersytecie'.

19:10 Czytanka:Karol Estreicher – Dzienniki wypadków (opracował Józef Wieczorek) – UJ za rektora Mieczysława Karasia, czyli zamiana Uniwersytetu Jagiellońskiego w Instytut Propagandowy Polskich Komunistów

Działalność patriotyczna: tajny związek "Młodej Polski" i "Stowarzyszenie Ludu Polskiego". Programy socjalistyczne wychodźstwa angielskiego pod wpływem hr. Worcella i "Towarzystwa Demokratycznego" ( a w nim tzw. Centralizacji) we Francji. Program i działalność dyplomatyczna Adama Czartoryskiego (Stronnictwo Jedności Narodowej) w opozycji do programów rewolucyjnych. 0dc. 191

19:35 Historia:czyta Katarzyna – T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 – 1863, dok.. § 25 Wielka poezja narodowa, § 26 Walka społeczna „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Wrocławska konferencja „Pytania o naszą niepodległość” - sprawozdanie z imprezy, omówienie panelu mediów niezależnych i wspomnienia z kolędowania. Tegoroczna edycja skupiała się na pokazaniu „przykładów ruchów oraz instytucji po szeroko rozumianej „prawej” stronie życia społecznego, które odniosły sukces, zakorzeniły się i są trwałym elementem życia społecznego.” Takich prezentacji sukcesu różnego rodzaju inicjatyw potrzeba jak najwięcej – choćby po to, by rozwiać pokutujący mit o rzekomym prawicowym nieudacznictwie.

19:55 Blog:Gadający Grzyb – Wrocławski „coming out” niezależnej blogosfery

Skoro 70% rynku finansowego w Polsce jest pod kontrolą kapitału obcego, to w jaki sposób on funkcjonuje, od czego zależy i czemu jest podporządkowany. o zagrożeniach i o sukcesach SKOK. Historia ich powstania i działalności społecznej, która odnosi sukces. Jak to możliwe? Posłuchajmy.

20:08 Konferencja „Pytania o naszą niepodległość” : Prezes Wiktor Kamiński – Kasy SKOK

Stowarzyszenie Odra-Niemen jest organizacją na Dolnym Śląsku, z siedzibą we Wrocławiu. Głównym celem jej jest rozwijanie inicjatyw i projektów kresowych, polonijnych, historycznych i edukacyjnych. O podejmowanych inicjatywach, realizowanych programach mówi prezes Stowarzyszenia. Sporo już tego, jest czym się pochwalić. Posłuchajmy.

20:54 Konferencja „Pytania o naszą niepodległość” : Prezes Ilona Gosiewska – Stowarzyszenie Odra-Niemen

Władimir studiuje na uniwersytecie w Kazaniu. Niezbyt długo. Wiec, na którym przemawiał jako "brat powieszonego Aleksandra" był jego publiczną premierą. Od tego, można rzec, wszystko się zaczęło.

21:27 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) – Lenin – rozdz.VI cz.1.

„Jaka jest kondycja dzisiejszych dwudziestolatków, którzy urodzili się już w III RP i to szkoły, media, autorytety tego państwa wywierały wpływ na ich intelektualny rozwój, poziom wiedzy i postrzeganie otaczającego nas świata? Co się stanie jeżeli „Michnikowie rocznik 90” to bardzo liczna armia, która będzie w Polsce odgrywać kiedyś pierwszoplanowe role?”

21:41 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Michnikowie. Rocznik 90.

Pułkownik Lewandowski w Siedlcach otrzymał rozkaz z Komitetu Centralnego dnia 17 stycznia: "Napadać na garnizony w nocy 22 stycznia, starać się utrzymać w swoim posiadaniu szosę moskiewską przy niemożliwości dowiedzionej przenosić teatr małej wojny na wschód, na Litwę". Wici rozesłane, trwa narada i strategiczny przydział obowiązków. Plan budzi realne nadzieje.

21:49 Historia:czyta Katarzyna – Józef Piłsudski „22 stycznia 1863” frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu „Szwadron”

„Książka dotyczy rzeczywistości, z którą mamy od lat do czynienia w Polsce. Chodzi o upodobnienie fikcji do prawdy i zamianę rzeczy prawdziwych na fikcyjne. Trwa to tak długo, abyśmy przyjęli fikcję za prawdę, a o prawdzie zapomnieli” – powiedział historyk Leszek Żebrowski podczas wieczoru autorskiego wokół jego książki „Mity przeciwko Polsce”, który odbył się w siedzibie Fundacji Republikańskiej.

22:09 Spotkanie autorskie:Leszek Żebrowski w Fundacji Republikańskiej (W-wa 17.I.2013) – o „Mitach przeciwko Polsce”

Spoglądając wstecz, oceniając swoje życie z perspektywy ubiegłych lat widzę, że to był najszczęśliwszy okres mojego życia.
Pani Milerowa, nie żadna z moich rówieśniczek, zostaje moją przyjaciółką. To ona poprawiała mnie, kiedy prędko mówiłam. Moja koleżanka Irka zaopatrywała mnie w stroje, w których występowałam w teatrze "Lutnia". Ale szczęście nie trwało długo...bo ucząc się tańczyć poślizgnęłam się na posadzce i...

Książkę można kupić w oddziale IPN-u http://www.ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/los-juz-mna-zawladnal-wspomnienia

23:49 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) – Los już mną zawładnął fr.20

Reorganizacja polskiej armii po wojnie z bolszewikami. Demobilizacja i przejście na stopę pokojową – pierwsza część cyklu Godziemby.

24:04 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Armia na czas pokoju – cz.1

Wiadomości o prezydencie, Tusku, Nowaku, Modlinie, Chomickim, fotoradarach, łupkach, Halickim, Tulejach,Leninie, Gierku i korycie.

24:16 Felieton:Jan Pietrzak – Prezydent wyłysiał pod nosem i inne ważne wydarzenia w Polsce

Czym dla dziedzin zajmujących się życiem wiecznym jest łacińska paremia MEMENTO MORI (pamiętaj, że umrzesz), tym dla fundamentów medycyny zabiegającej o życie doczesne w osiągalnym zdrowiu jest fraza spotykana w miejscach badań osób zmarłych – HIC MORTUI DOCENT VIVOS (tutaj zmarli uczą żywych).

24:22 Felieton:Zbigniew Hałat – Memento mori

Cele i metody żydowskiej i niemieckiej polityki historycznej oraz świadoma i nieświadoma działalność,, V kolumny,, - oto mechanizmy składające się na gwarantowany sukces antypolonizmu

24:32 Wykład:Stanisław Michalkiewicz (nagranie :JaWa) – Antypolonizm nagranie z 11.01.2013 w Gdyni

Redaktora Wojciecha Reszczyńskiego red.portalu pomniksmolensk.pl zapytał o historyczne uzasadnienie Tragedii 10.04.2010, jego doświadczenia z czasu kiedy znał i współpracował z Moniką Olejnik, czy dzisiaj znowu poparłby Lecha Wałęsę, gdyby ten kandydował na prezydenta i o doświadczenia z KRRiT. Poprosił również, aby wcielił się w rolę prowadzącego Teleekspress..., po czym ich rozmowa zeszła na temat Jerzego Owsiaka, a red. Reszczyński zakończył ją w zupełnie zaskakujący sposób.

1:45 Wywiad:red.Wojciech Reszczyński – o Smoleńsku, Olejnik, Wałęsie, KRRiT, Teleekspresie i Owsiaku

Pytanie do Andrzeja Kunerta, na które Janina Hera nie otrzymała odpowiedzi.

2:18 Wywiad:Janusz Gajewski – z Janiną Herą o likwidacji pozostałości komunizmu

O tym, jak miały odlatywać i z kim samoloty do Smoleńska. Jedynym, który miał lecieć z prezydentem, był gen.Błasik. Ciekawe informacje o decyzjach z 9 i 10 kwietnia.

2:39 Wypowiedz:Magdalena Merta w Toronto – Jak to się stało, że polecieli jednym Tupolewem

Ocena wpisu: 
Brak głosów