Niepoprawne Radio PL- posłuchaj, lub pobierz naszą audycję!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 342 - SZCZEGÓŁY. Audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com

Czy użycie siły wobec tych, którzy szykują się na użycie siły wobec nas, jest czymś złym. Głupota, nieodpowiedzialność, brak realizmu i bohaterszczyzną? Tak nas zmanipulowano za komuny i post-komuny, tak nas w tych latach rozbrojono.

19:05 Blog:kokos26 (czyta MarkD) – Siła i wyrachowanie kontra niemoc, naiwność i głupota

Władzy już nie przeszkadza wtrącanie się Kościoła do polityki. Nie da się zbudować pojednania aktami politycznymi, ale można skłócić przy tej okazji Polaków między sobą.

19:20 Blog:Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny – Pojednania na zamówienia polityków

Polski Kościół przechodzi w dziele „zbliżenia” z rosyjską Cerkwią do porządku dziennego nad kontekstem smoleńskiej tragedii.

19:38 Blog:Gadający Grzyb – Pojednanie z „Żywą Cerkwią”

"Wielkie przełomy w fizyce teoretycznej są dziełem ludzi takich jak Newton, Maxwell, Planck, Einstein czy Dirac, ludzi, którzy siłą swojego geniuszu w oczywisty sposób przerastają przeciętnych wyrobników nauki. To skłania wielu ludzi do przekonania, że nie możemy zrobić nic lepszego jak tylko „czekać na Mesjasza”, który poda nam gotowe rozwiązanie dręczących nas problemów. Uważam ten pogląd za fałszywy i chciałbym wyjaśnić dlaczego".

19:48 Odczyt:Andrzej Staruszkiewicz (czyta:JaWa) – Duchowe środowisko człowieka-fragment komentarza do wykładu

O co chodzi w mediach? Nie wystarczy znać prawdę i ją przekazywać, by nią zainteresować odbiorcę.

20:09 Spotkanie:Prof. Andrzej Zybertowicz, Tomasz Sakiewicz – Zybertowicz vs Sakiewicz – cz.3 (WATAHA 2012)

Sytuacja prawna włościan w poszczególnych zaborach.

20:51 Historia:czyta Katarzyna – c.d. §1 PRZEMOC ZABORCÓW „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Kaplica św. Franciszka, dolny kościół w żoliborskiej świątyni pw. św. Stanisława Kostki, jest miejscem spotkań z prof. dr. hab. Andrzejem Nowakiem z Krakowa, autorem tytułowego cyklu, który rozpoczął się 8 listopada 2011 r. Oto kolejny, niezwykle interesujący wykład z dziejów Polski, której nie ma już na mapie politycznej Europy, żyje jednak w nowej sytuacji naród.

21:08 Wykład „Pejzaże polskiej pamięci”:prof. Andrzej Nowak – Wiek bez państwa: między wielkością romantyzmu i początkami narodowej mikromanii – 13.03.2012

"18 lipca 2012 samobójca bombowy zaatakował autobus wiozący izraelskich turystów na Lotnisku w Burgas, w Bułgarii.Kierowca i pięciu Izraelitów zostało zabitych; ponad 30 ludzi rannych". Premier Izraela Benjamin Netanyahu oskarżył o przestępstwo Iran i Hezbollah. Roy Tov przedstawia argumenty, które przeczą oskarżeniu premiera Izraela. Kto ich zabił?

22:27 Artykuł:Roy Tov (czyta Bolo) – „Wszyscy jesteśmy Bułgarami”

W drugim fragmencie - początki życia ludzkiego z punktu widzenia biologii cz.2 Z połączenia dwóch gamet ludzkich powstaje nowa istota ludzka. Ważna wiedza, by w razie potrzeby uzasadnić swoje stanowisko w sprawie początku życia.

22:38 Artykuł:ks.prof.Arturo Katolo – Status embrionu ludzkiego cz.2

Jak będzie wyglądała realizacja postulowanej przez Bronisława Komorowskiego "polskiej tarczy antyrakietowej"? Ano, dokładnie tak samo, jak przebiegała realizacja inwestycji na "koko euro-spoko".

22:45 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Koko Spoko Antyrakietowe

"W upalny poniedziałkowy wieczór wydarzenia tygodnia w klubie Ronina komentowali Piotr Gociek, Stanisław Janecki i Rafał Ziemkiewicz. Tym razem publicyści wzięli na tapetę syna premiera Michała Tuska vel Józefa Bąka, dwulecie panowania Bronisława Komorowskiego oraz "buczyzm" czyli nową formę faszyzmu jaki pleni się nad Wisłą".(za: http://www.blogpress.pl/blog/49)

22:52 Spotkanie:Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Janecki, Piotr Gociek – Przegląd tygodnia w klubie Ronina (6.08.2012)

Cytat z Witolda Jedlickiego motywem przewodnim rozdziału III. Jest absolutną nieprawdą pogląd spotykany na Zachodzie, że Kościół w Polsce jest jedyną siłą opozycyjną; w rzeczywistości Kościół dobrowolnie z tej roli zrezygnował

23:45 Czytanka:czyta MarkD – Cena „ratowania katolicyzmu” – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz – 13.03.2012

Egzekwowaniu Kodeksu praw i obowiązków Polaka pod okupacją służyć miały sądy podziemne zorganizowane i administrowane przez KWC oraz Komisje Sądzące Walki Cywilnej posiadające charakter sądów obywatelskich, rozpatrujących pomniejsze przestępstwa oraz łamanie przepisów Walki Cywilnej.

23:54 Czytanka:Radosław „Butryk” Butryński (czyta:JaWa) – Kierownictwo Walki Cywilnej cz.3/Sądownictwo podziemne

Pytania z sali. Kto stoi za zamachem w Smoleńsku? Nie można było tego przeprowadzić bez udziału Warszawy, choć nie wszyscy musieli być tego świadomi. Czy służby polskie istnieją?

24:12 Spotkanie:Klub Gazety Polskiej w Szczytnie 02.03.2012 – Grzegorz Braun w Szczytnie

Ścieranie się ze sobą przeciwstawnych koncepcji co do przyszłości Polski pod koniec II wojny światowej. Suwerenność, kontra ustępstwa wobec Sowietów w ujęciu Godziemby.

1:29 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Dwie wizje Polski – cz.1

Podróżujesz? Nie pracujesz. Tak funkcjonujemy w Polsce.

1:40 Wykład:Jan Filip Staniłko (Instytut Sobieskiego) – Kapitalizm po polsku – cz.1

Brak głosów