Audycja 384 - sprawdź co u nas słychać!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 384 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY. Przypominamy że całą audycję (oraz kilka ostatnich) można pobrać w formie jednego pliku mp3 ze strony http://audycje.4shared.com

Republika TV. Autor przedstawił swoje obawy co do zasięgu nowego prawicowego medium. Nie zadał pytania, kim jest prezes : Piotr Barełkowski.

19:04 Blog:MarkD - Moje uwagi do "naszej" telewizji

"„Malowany ptak” był pierwszym w literaturze oskarżeniem Polaków o okrucieństwo wobec Żydów, a tym samym o współudział w Holokauście i rozpętał światową antypolską nagonkę", która trwa do dziś. Jej efektem jest film "Pokłosie".

19:11 Blog:Aleszumm (czyta:JaWa) - Pokłosie "Malowanego ptaka"

Dwa dni po zatrzymaniu, jadąc windą na posiedzenie sądu, na którym zadecydowano o zastosowaniu wobec mnie środka zapobiegawczego w postaci aresztu-oczywiście skuty kajdankami i w asyście dwóch policjantów po cywilu-usłyszałem od policjanta, który wszedł po drodze takie słowa : ,,Szkoda,że to nie 86`, bo wtedy nie wiadomo, czy byście stąd żywi wyszli".

19:31 List z aresztu na Białołęce:Sebastian Wasiak (czyta Gadający Grzyb) - Marsz Niepodległości 2012 - bezpodstawne zatrzymanie

Zamiast konstytucji Królestwo Polskie otrzymuje statut organiczny, który na nowo określa prawa wolności obywatelskiej. Breve Grzegorza XVI potępia Powstanie Listopadowe i nawołuje do posłuszeństwa carowi. Amnestia tylko dla niektórych powstańców, prześladowania Polaków na Litwie. Likwidacja polskich szkół i uczelni. Zniesienie unii kościelnej, prześladowania unitów.

19:43 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, cd. § 22 Zemsta, "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Prof. Jerzy Robert Nowak poddany został inwigilacji ABW za rzekome działania na tle antysemityzmu. W wywiadzie profesor opowiada o wydarzeniach z okresu inwigilacji, o zakłamanej historii zbrodni w Jedwabnem, próbie konfrontacji z Janem Tomaszem Grosem, wspomnieniach z 10 kwietnia 2010 roku oraz teraźniejszym następstwom tragedii samolotu TU-154M.

20:01 Wywiad:prof. Jerzy Robert Nowak (rozmawia Paweł Rzymyszkiewicz) - O nowej książce, działaniach ABW, zakłamaniach historycznych i kłamstwach smoleńskich

Był sobie koniec świata. Arabowie zjedli choinkę. Dziury w budżecie, drogach, dziura w Ostrowcu... To jeszcze żyjemy?! Tak, ale co to za życie! Pełno mowy nienawiści w polityce miłości! Niech żyje demokracja! Świąt nie ma - proszę się rozejść!

20:48 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Koniec świata! Święta odwołane!

Przenoszą obóz włoskich więźniów. Wspomnienie z Częstochowy i opis miasta i jego mieszkańców. Czy można pokochać kogoś w kilka sekund?

21:23 Dokument:prof.Arturo Katolo (tłumaczył i czyta) - Wspomnienia włoskich więźniów wojennych ANEI. Fabio Crivelli - Janka

Młody Władimir poznaje prawdę o życiu. Przestał się bać więc postanowił otworzyć się na wszystkie strachy. Odcinek tylko dla dorosłych słuchaczy ze względu na brutalną scenę.

21:28 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz. II cz.2

Warszawska i mazowiecka „Solidarność” wobec stanu wojennego – kolejny historyczny esej Godziemby.

21:50 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Wojenne koncepcje

Pietrzak: Prezydent - on coś udaje. Premier - ze swoimi scenarzystami opracowuje kolejne odcinki. Władza - napada na ludzi radarami...Wojsko polskie - całe mieści się na jednym stadionie.

22:04 Wywiad:Jan Pietrzak u Jacka Sobali - Władza jest piratem

„W drodze do Londynu na spotkanie z Polonią został zatrzymany oraz przesłuchany znany dziennikarz śledczy Witold Gadowski, autor książki "Wieża Komunistów" demaskującej największe przekręty 3 RP (...) Po kilkunastu minutach pojawił się funkcjonariusz służb granicznych i rozpoczął przesłuchanie trwające kolejnych kilkanaście minut. Funkcjonariusza 3 RP interesowało do kogo leci pan Gadowski, po co tam leci i co będzie tam robił. Interesowało go to tak bardzo, że pytania te powtarzał wielokrotnie. Po co? Do kogo? Co będzie tam robił?...”

22:26 Informacja:Jarzębski Grzegorz - Witold Gadowski zatrzymany w drodze do Londynu

Witold Gadowski w Londynie. Realizacja: ArtMediaStudio.Net, Sebastian Derwisiński, 2 grudnia, Londyn 2012. „Dlaczego Polacy muszą emigrować?”

22:32 Spotkanie:Witold Gadowski - Londyn 2 XII 2012 - Dlaczego Polacy muszą emigrować?

Grzegorz Braun o swoim planie dla Polski, który streszcza się w trzech punktach: "Kościół, szkoła, strzelnica". Wypowiedź zarejestrowana na spotkaniu autorskim w Izabelinie w grudniu 2012.

24:25 Wypowiedź:Grzegorz Braun - Kościół, szkoła, strzelnica - plan Grzegorza Brauna

Bankrutujący LOT rozbabrane Koleje Sląskie redukcja w Fiacie i na to wszystko spot Tuska reklamującego przymilnego fajnego pięknego Tuska

24:44 Felieton:Jan Pietrzak - Kpiarski spot Tuska

"Żurnaliści to nie bezpieka" - Środki, jakimi dysponuje dziennikarz śledczy.

24:52 Wypowiedź:Cezary Gmyz - Tajemnica dziennikarska (Nagranie Witolda dla Niepoprawnego Radia PL)

Świąteczne refleksje nad tym, co dla człowieka jest najważniejsze.

01:01 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Promocja książki pana Sławomira Kmiecika „Przemysł pogardy” w Klubie „Gazety Polskiej” w Berlinie 09.12.2012. Spotkanie poprowadził pan Marek Wasag, nagrania dokonał Waldemar Borowski.

01:10 Spotkanie:Sławomir Kmiecik (nagranie Waldemar Borowski) - Przemysł Pogardy - KGP Berlin 09.12.2012

Ocena wpisu: 
Brak głosów