Włącz póki nas nie zamknęli

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 287 - SZCZEGÓŁY

"...rozpływają się w ciemności
na cztery strony świata
jak było im obiecane
w Kazaniu na Górze
stają się
solą ziemi".

19:00 Wiersz:Wojciech Wencel – Calcium magnesium

Dla spadochroniarzy z głównego nurtu stanowimy mierzwę, niczym – uczciwszy proporcje - „Solidarność” dla KOR-owskich „doradców”.

19:03 Blog:Gadający Grzyb – Spór o drugi obieg z blogerskiego punktu widzenia

Tytułowe pytanie dotyczy reakcji Polaków na ujawnienie sowieckich łgarstw po upublicznieniu ekspertyzy fonoskopijnej. Zdania nie zmienią wyborcy PO - PSL, a także stała będzie reakcja Moskwy.

19:13 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Co dalej?

Czy mamy jednak jakąkolwiek szansę rozpoznać prawdziwe ostrzeżenie przed realnym niebezpieczeństwem w natłoku fałszywych informacji? W globalnym krajobrazie mediów, w którym mała garstka firm posiada na własność praktycznie wszystkie media drukowane, radio i telewizję w każdym kraju, skutecznie zabito w nas umiłowanie mądrości, zastępując je nienawiścią do mądrości.

19:26 Blog:wiktorinoc (czyta IgorC) – Fałsz jest zgubny dla fałszerza

Dawniejsi mężczyźni -nasi dziadkowie uwikłani byli w wiele życiowych konfliktów. Pojedynki, honor, savoir vivre - to tylko niektóre ze spraw omawianych na blogu "Czas Gentlemanów", który agregował na portal Niepoprawnych .pl - bloger R.Zaleski

19:38 Blog :Łukasz Kielban (czyta:JaWa) – Samobójstwo a obrona honoru oficera

Piękna, kochająca czy nikczemna była Marysieńka? Dalsza część podrozdziału: Przymierze austriackie niweczy Sobieskiemu plany reformy - odc. 113

19:48 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Minister Waszczykowski o tym, gdzie byliśmy i gdzie jesteśmy z naszą suwerennością i interesem narodowym. Antoni Macierewicz o wybitnej elicie intelektualnej zgromadzonej w Sejmie z listy PIS. Stawia także tezę, że źródłem dzisiejszego stanu jest zbrodnia smoleńska. To ostatni fragment tego panelu. Czekamy na kolejne.

20:04 Panel dyskusyjny STdRz:Min.Waszczykowski, Antoni Macierewicz oraz dyskusja i pytania – Polska – „kondominium”, stan europejski czy wolna Rzeczpospolita? Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczpospolitej

W sprawie katastrofy smoleńskiej Polacy zachowali się jak świnie, przechodząc nad nią w imię własnej wygody do porządku dziennego. Czy się ockną? Czy uwolnią pokłady dobra?

21:28 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Świnie i ludzie

Błędy Zachodu. Reinterpretacja czechosłowackiej „demokratyzacji”. Rola historyków i ekonomistów w „demokratyzacji”. - od. 62

21:39 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Co by było gdyby… tak Państwo Polskie było naprawdę jedynym właścicielem (czyt. suwerenem) NBP?

21:52 Blog:Jarek Ruszkiewicz – (czyta:JaWa) – Bank – licencja do zabijania

Na razie w kajdanach uczę się, niczego nie pożądać. Oto np. teraz w drodze z Syrii do Rzymu ... Kolejny fragment Listu, a raczej dowód wielkiej wiary. Wiary mocniejszej niż chęć życia.

22:02 Patrystyka:wybrał i czyta ks.prof.Arturo Katolo – List do Rzymian – św.Ignacy Antiocheński

Wyznaczony przez władze sowieckie nowy patriarcha Moskiewski Pimen. Prawdziwy "szef" Nikodem oddelegowany do działań zagranicznych nie kandydował. Więcej informacji o Pimenie- Sergiuszu Michajłowiczu Izwiekowie w tym fragmencie książki.

22:16 Czytanka:czyta MarkD – Patriarcha Pimen – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” Józef Mackiewicz

Zniszczono uniwersalia, nieuchronnym stała się arbitralność władzy, określa ją Traktat Lizboński. Czym grozi brak ograniczeń demokratycznych dla władzy. - O procesach politycznych zachodzących w Europie, rosnącej hegemonii Niemiec, transgranicznych regionach i odpaństwowieniu Europy, a także o przyczynach kryzysu rozmowa z uczestnikami spotkania.

22:28 Spotkanie:prof. Jadwiga Staniszkis w Klubie Ronina – O dyktacie mocy, formy i idei – cz.2

Polacy są narodem młodym, „niezużytym” cywilizacją, zaś jego najbardziej wartościowe elementy wywodzące się z mas ludowych dopiero zaczynają dochodzić do głosu. Tylko czy wśród „warstw inteligentnych”, skażonych biernością, znajdą się odpowiedni przywódcy?

23:48 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc. 15

Wiara katolicka jedną z wielu czy «drogą, prawdą i życiem» (J 14, 6) - odc. 2 DEKLARACJI Kongregacji Nauki Wiary DOMINUS IESUS - I. Pełnia i ostateczność objawienia Jezusa Chrystusa.

Lekturze towarzyszy Canto Gregoriano CREDO IN UNUM DEUM, Schola Gregoriana Mediolanensis, Dir. Giovanni Vianini

24:05 Dokument:czyta Katarzyna – Deklaracja Dominus Iesus

Zadzwoniłem, ale telefon był wyłączony... Dlaczego nie poleciałem do Moskwy... Czytałem dokumentację... Przekazano nam zbiór rzeczy...telefonu żony nie oddano... W sprawie śledztwa tak naprawdę nic się nie dzieje... Materiały z Moskwy to... Realizujemy scenariusz napisany w Moskwie...

24:19 Świadectwa rodzin:Zebrane przez portal pomniksmoleńsk – Jacek Świat

W pierwszej części gratka dla polonistów. Wiersze czyta autor po krótkim wstępie o sobie. Spotkanie zawdzięczamy działalności Stowarzyszenia Solidarni2010

24:40 Spotkanie literackie:Zorganizowali Solidarni 2010 – Wstęp i wiersze czyta Wojciech Wencel

Trudno zrozumieć (jeśli traktujemy KRRiTV serio) decyzję o nie przyznaniu TV Trwam koncesji na nadawanie cyfrowe. Chodzi o wyeliminowanie świata katolickiego z mediów.

01:34 Felieton – Głos Polski:Antoni Macierewicz – Koncesja nie dla TV

Strach i kłamstwa akredytowanych po uczciwej ekspertyzie głosów podczas
tragicznego lotu do Smoleńska.

01:43 Felieton:Jan Pietrzak – Smoleńsk i akredytowani

"Konflikt interesów" - znaczenie określenia w świecie polityki. Konflikty interesów między pracodawcą a pracownikiem, władzą a społeczeństwem, władzą a narodem. Odpowiedzialność polityczna za decyzje niezgodne z interesem publicznym.

01:51 Felieton – Spróbuj pomyśleć:dr Zbigniew Hałat – Konflikt interesów

1 grudnia 2011 w Jarosławskim Opactwie gościł prof. A . Zybertowicz. W sposób przekonywujący wykazał, jak jesteśmy manipulowani przez przekaz medialny Platformy Obywatelskiej. Zachęcał do budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego i interesowania się polityką. Ujawniał mechanizmy zdobywania i sprawowania władzy. Spotkanie, które zgromadziło ponad 250 osób, trwające prawie 3 godziny, zakończyło się owacją na stojąco i odśpiewaniem” Sto lat” dla solenizanta Andrzeja, po którym profesor podpisywał swoją książkę pt.”Pociąg do Polski. Polska do pociągu”.

02:05 Wykład:Prof.Andrzej Zybertowicz w Jarosławiu 1.12.2011 – Polityka od kulis

Ocena wpisu: 
Brak głosów