Dlaczego warto? Przeczytaj

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 385 (NIEDZIELNA) - SZCZEGÓŁY

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można je słuchać z odtwarzaczy i komórek) na stronie http://audycje.4shared.com

O sprawie aresztowania i przetrzymywania Sebastiana media milczą. Przypomnijmy fakty. Jeśli nie przypomina to znanej z PRL-u nagonki na „wichrzycieli”, „chuliganów” i „ekstremę z Solidarności, to nie wiem, czego jeszcze trzeba, abyśmy zauważyli, że mamy do czynienia z klinicznym przejawem systemu pełzającej represjonizacji wdrażanego konsekwentnie przez Dyktaturę Matołów.

19:01 Blog:Gadający Grzyb - Sprawa Sebastiana Wasiaka

To, że jesteśmy potęgą akademicką jeśli chodzi o ilość szkół z nazwy wyższych, jeśli chodzi o ilość doktorów i to habilitowanych oraz profesorów i to belwederskich – to wiadomo. Nikt w świecie nie może nam dorównać. A jednak w świecie nauki niewiele znaczymy.

19:12 Blog:Józef Wieczorek - Akademicki system nomenklaturowo - strusiówkowy

Fundacja im. Wisławy Szymborskiej wraz z Instytutem książki postanowiły nagradzać młodych twórców nagrodą im. Adama Włodka. Włodek był komunistą, mężem Szymborskiej i donosicielem, wydającym kolegów UB.

19:30 Blog:Budyń78 - Grzmijmy

Kolejna złodziejska prywatyzacja. Tym razem dotyczy dobra narodowego, jakim są podhalańskie złoża energii geotermicznej. Na to nie można przymknąć oczu.

19:35 Blog:Satyr (czyta MarkD) - Platformersi sprzedają Geotermię Podhalańską

"Można by zacząć tak jak w szkolnych wypowiedziach uczniów na lekcjach historii: „pewnego razu, pewien król…”. Bo historia na początku wydaje się być nudna jak flaki z olejem".

19:58 Blog::Marek Powichrowski (czyta:JaWa) - Odzyskiwanie suwerenności

Odc. 185, a w nim o organizowaniu się polskiej emigracji we Francji. Sytuacji politycznej i podziałach politycznych wśród emigrantów.

20:06 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, § 23 Emigracja, "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

„W geopolityce nie ma pojęć słuszności i sprawiedliwości, ale jest ona oparta na układach sił” – powiedział mec. Jacek Bartosiak, ekspert Fundacji Republikańskiej ds. polityki międzynarodowej oraz bezpieczeństwa narodowego podczas spotkania w siedzibie tej organizacji, które było poświęcone nowemu układowi sił na Bliskim Wschodzie, a szczególnie zmianom w relacjach amerykańsko-izraelskich.

20:23 Spotkanie:Mec.Jacek Bartosiak w Fundacji Republikańskiej - O sytuacji na Bliskim Wschodzie

Rzecz o naszych "Europejczykach" i "demokratach" traktujących opozycję jako zagrożenie dla władzy.

22:03 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Demokraci, czy totalniacy?

O uchwale potępiającej akcję "Wisła" i kolejnej próbie banderowskich pogrobowców postawienia katów w roli ofiar.

22:13 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Każdy naród ma swoją Erikę Steinbach

Prawda o ludziach z rosyjskiej wsi. Niektórych może szokować. Młody Władimir patrzył na otoczenie i pobierał nauki.

22:24 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz.3 cz.1

Dariusza Fedorowicza, brata Aleksandra Fedorowicza - tłumacza Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wraz z nim zginął nad Smoleńskiem, redaktor portalu pomniksmolensk.pl poprosił o podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego roku. W bardzo syntetyczny sposób rozmówca omówił trzy (wybrane spośród całej grupy) wydarzenia.

22:42 Wywiad:Dariusz Fedorowicz - Najważniejsze wydarzenia 2012 dotyczące tragedii smoleńskiej

Zbliża sie lato 1914 r. Pokolenie starsze coś niespokojne. Byłam wtedy w piątej klasie gimnazjalnej.
Rok 1915. Jestem bardzo chuda, mam bardzo jasne włosy i jeszcze jaśniejsze rzęsy i brwi. Uczę się nieźle, ale tylko tych przedmiotów, które lubię.
Rok 1916. Moją koleżanką jest Lala Kadenacówna siostrzenica Marszałka Piłsudskiego.

23:27 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął cz.16

Tulio Batalia styczeń 1943 - Lwów. Włoska kolumna pod niemieckim nadzorem. Jak w niemal każdej opowieści włoskich jeńców, ciepłe wspomnienia o zachowaniu się Polaków.

23:48 Dokument:Arturo Katolo (tłumaczył i czyta) - Tulio Batalia, styczeń 1943 - Lwów. Wspomnienia włoskich jeńców niemieckich obozów.

„Od samego początku miałem poczucie misji walki z przestępczością i w ten sposób pomagania ludziom”. - powiedział obecny poseł podczas spotkania u księży Pallotynów na początku grudnia.

23:55 Spotkanie:Tomasz Kaczmarek (KGP Konstancin) - O korupcji i nie tylko

Osobiste podziękowania dla wszystkich, którzy pana Macierewicza wspierają. Obawy, niepokoje związane z nasilaniem się ataku na człowieczeństwo, państwo i Kościół. Ale jest także nadzieja.

01:41 Felieton:Antoni Macierewicz - Głos Polski

Koniec świata nie nastąpił, ale idzie pechowy rok; Rosjanie wściekli Radek kombinuje, Olejniczak bredzi, Modlin zamknięty, LOT bankrutuje, Rząd genetycznie zmodyfikowany.

01:51 Felieton:Jan Pietrzak - Końcówka 12 Początek 13

Rok 1919 - brytyjskie okręty biorą udział w nieudanej próbie zdobycia przez gen. Judenicza Piotrogrodu.

02:00 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Fiasko ataku na Piotrogród

Trzynastka w nadchodzącym nowym roku 2013 może mieć wpływ na los tylko tych, którzy trzymając się przesądów, zostaną przez nie zniewoleni na własne życzenie. Katolikom nie przystoi być po stronie ciemnogrodu i szerzyć zacofanie zamiast postępu. Dlatego też czas najwyższy, ażeby w nowym roku 2013 przestać tańczyć, jak nam zagrają neopoganie czy też za nich poprzebierani inni wrogowie chrześcijaństwa.

02:12 Felieton:Zbigniew Hałat - O magii i co nam przystoi

Profesor Żaryn wskazał na dwa ważne momenty z życia Anny Walentynowicz, stanowiące swoistą klamrę i symbol jej zmagań. Oba te doświadczeni uczyniły z niej nie tylko Polkę, walczącą jak wiele jej poprzedniczek o Niepodległość naszej Ojczyzny, ale też kobietę-symbol swoich czasów, w których przyszło jej żyć.

02:22 Wykład:prof.Jan Żaryn - 20 listopada otwarcie wystawy poświęconej Annie Walentynowicz w Węgrowie - 24 godziny z życia Anny Walentynowicz, które zmieniły świat

Ocena wpisu: 
Brak głosów