AUDYCJA 281 - Czas się obudzić!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Poleć innym to radio, jeśli słuchasz. Jeśli nie włącz choć na chwilę, a może zostaniesz z nami na dłużej.

OBUDŹMY SIĘ, ZATRZYMAJMY SIĘ, PODAJMY RĘCE, ODRZUĆMY KAMIENIE. STRACILIŚMY WIELU WIELKICH POLAKÓW, STRACILIŚMY LUDZI, NIE TRAĆMY SZANSY NA MIŁOŚĆ I ŻYCIE.

19:00 Quo Vadis Polsko czyli Rysa Nostalgii - muzyka i wykonanie - Piotr P.Kowalicki słowa Piotr Kubiak Głosuj na piosenkę zespołu Fabryka

Czy postawienie zarzutów wobec Antoniego Macierewicza to próba zastraszenia „niepokornych” drążących sprawę Smoleńska? Na to wygląda...

19:05 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Komusze łapy, precz od Macierewicza

O Polsce i PIS w Der Taggespiegel.Wg niej faszyzm w Polsce. Niemcy zapominają o swoich winach? Nadchodzi czas podziemnego nauczania.

19:12 Blog:Jan Bogatko (czyta MarkD) - Adolf Hitler był kobietą!

"...jeżeli ktoś wpuszcza lisa do kurnika lub słonia do składu z porcelaną, to nie powinien potem się dziwić, że wszędzie pełno piór, skorup i skorupek". - Kontekst katastrofy smoleńskiej i jego znaczenie.

19:21 Blog:zetjot (czta:JaWa) - Smoleńsk i kontekst

Przyszło do tego, że w chwili najcięższej dla ojczyzny stały przeciw sobie dwie wrogie konfederacje wojskowe i szlacheckie. - Abdykacja Jana Kazimierza (1668 r.). Elekcja Michała Wiśniowieckiego (1669 -1673) drugą klęską francuskiego stronnictwa.odc. 110

19:32 Historia:czyta Katarzyna - "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Jak wygrać politycznie i kulturowo? Nie wystarczy być strażnikiem pamięci, potrzebne działanie. - W klubokawiarni Tarabuk odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Debat Rzeczy Wspólnych. Tym razem była to dyskusja wokół książki Ośrodka Myśli Politycznej „Polska czyli.... Idee wspólnoty politycznej i tożsamości.

19:47 Debata:Rzeczy Wspólne i Ośrodek Myśli Politycznej - prof. Arkady Rzegocki, prof. Janusz Ekes i red. Bartłomiej Radziejewski. Debatę poprowadził red. Bronisław Wildstein. - „Polska czyli.... Idee wspólnoty politycznej i tożsamości narodowej w polskiej tradycji intelektualnej”

„My nie zdajemy sobie nawet w części sprawy z tego, do jakiego stopnia nasz pogląd na życie różni się od poglądu przeciętnego cywilizowanego człowieka. Wyraża się on we wszystkich dziedzinach – w wychowaniu, w stosunkach rodzinnych, w sposobie zdobywania środków do życia i używaniu życia, w stosunku naszym do potrzeb i instytucyj publicznych, w zachowaniu się względem rządów panujących nad nami, względem innych narodowości itd”.

21:15 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) - Myśli nowoczesnego Polaka - odc. 09

III wojna nie wybuchła. Powstał problem jak zagospodarować agenturę wprzęgniętą? I tak powstała największa w dziejach mafia rosyjska. Kolejny odcinek dotyczy jej organizacji i działalności na Zachodzie.

21:28 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) - Ciężkie czasy dla agentów cz.10a

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych Rumunia rozwinęła związki polityczne, handlowe i gospodarcze z Zachodem. - zrobiła to przeciwstawiając się Moskwie? Na czym polegała strategia dezinformacji polityki długofalowej Bloku w przypadku Rumunii? Odc. 56

21:43 Czytanka:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Wyniki wyborów. Ukryty chaos w kreatywnej księgowości ministra Rostowskiego. PO największym biurem pośrednictwa pracy i rosnący archipelag polskości po katastrofie smoleńskiej. Co nas czeka? - W dzień sylwestrowy refleksje o minionym roku i przyszłości.

22:02 Aktualności RM:prof.dr hab. Andrzej Zybertowicz - Polityczne kreowanie państwa 2011/2012

Podsumowanie minionego roku; powiew wolności w krajach arabskich na początku i protesty w Rosji na końcu. Tragedia Japonii i zmiana polityki energetycznej, zwłaszcza w Niemczech. Mit "zielonej wyspy" po wyborach w Polsce ostatecznie ginie. Co nas czeka? - W dzień sylwestrowy refleksje o minionym roku i przyszłości.

22:22 Aktualności RM:prof. dr hab. Zdzisław Krasnodębski - 2011 - rokiem przejściowym

"O czuwaniu proboszcza i zadaniach chirurgów na rzecz dzieci podczas połogów trudnych i beznadziejnych"

22:45 Rozprawa:czyta Katarzyna - ks.prof.Arturo Katolo - Moralny obowiązek pomocy dziecku nienarodzonemu według "Embriologia sacra" F.E. Cangiamila

Reakcje na oświadczenie Dimitriosa o ekumenizmie; negatywne - wolnego świata, pozytywne - w Moskwie.

23:02 Czytanka:czyta MarkD - "Antyekumeniczny" zwrot prawosławia - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

11 grudnia br. o godz.17.00 w sali konferencyjnej Centrum Kultury Izabelin k/Lasek pod Warszawą odbyło się spotkanie z ks. prof. dr. hab. Tadeuszem Guzem, wybitnym znawca problematyki Nowej Lewicy, popularyzatorem polskiej myśli i kultury w świecie. Spotkanie, nad którym patronat medialny objął Oddział Warszawski KSD, było okazją do przyjrzenia się modelowi państwa oraz do skonfrontowania go z państwem dzisiejszych dni.

23:13 Wykład:prof.dr.hab.Tadeusz Guz - Koncepcja państwa u Arystotelesa a świat dzisiejszy

Narastanie kłamstw od raportu Anodiny do stenogramów rozmowy Bogdana Klicha i Edmunda Klicha o ukrywaniu winy Rosjan. Zmowa przeciwko Polsce. Także o gospodarce.

24:39 Felieton:Antoni Macierewicz - Rok zawiedzionych nadziei

Kto decyduje o naszym życiu i śmierci. Gorzkie refleksje o zabijaniu dzieci i zabijaniu ludzi obcych wg różnych podziałów.

24:53 Felieton:dr Zbigniew Hałat - "Zabójcze" podziały

Stosunki między polskimi intelektualno-politycznymi ośrodkami na emigracji, a Stanami Zjednoczonymi w pierwszych latach po II wojnie światowej.

01:05 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Bez entuzjazmu

Rozmowa z wolontariuszką przygotowującą Wigilię dla samotnych i bezdomnych. Życzenia i kolędy. Dla każdego jest miejsce. Rozmowa z ojcem barnabitą o genezie 11 roku działalności "Domu chleba".

01:17 Reportaż:Janusz Gajewski - Wigilia u ojca barnabity- Kazimierza Loska

Rok 2011 w Polsce stał w sferze publicznej pod znakiem wyborów parlamentarnych, które odbywały się w kontekście ciągle niewyjaśnionej do końca katastrofy smoleńskiej i pod znakiem ogólnoeuropejskiego kryzysu. - W dzień sylwestrowy refleksje o minionym roku i przyszłości w kraju i Europie.

01:29 Felieton:prof. dr hab. Mieczysław Ryba - Polska w Europie - Refleksja podsumowująca u końca roku 2011

Na kiblach w pół godziny wyrok śmierci. TO TRZEBA POSŁUCHAĆ! Wciąż żywa historia zamiatana pod dywan. Ostatnia część panelu, który prowadził Jan Żaryn. Jak było? - wiadomości z pierwszej ręki. Wspominają uczestnicy wydarzeń; Żołnierze Wyklęci.

01:41 Panel dyskusyjny: Żołnierze Wyklęci - wojna domowa czy powstanie narodowe? cz 3/3 Stowarzyszenie Twórcy dla Rzeczpospolitej

Brak głosów