Audycja 270 - mocny repertuar. Posłuchaj!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

SZCZEGÓŁY AUDYCJI 270

Cisza w mediach o rewolucji w Islandii. Dlaczego? Czyżby wiedza o zmianach na tej wyspie była niebezpieczna?

19:05 Blog:Marco Pala (tłum. A. Katolo czyta MarkD) – Krótki kurs rewolucji w Islandii

Jak się bronić przed manipulacją? Teresa Bochwic cytuje na swoim blogu fragmenty książki Marka i Wojciecha Wareckich :,,Woda z mózgu. Manipulacja w mediach. W trzech częściach.

19:13 Blog:Teresa Bochwic (czyta:JaWa) – Jak się bronić

Euro od początku pomyślane było jako narzędzie gospodarczo-politycznej „miękkiej hegemonii” Niemiec w Europie.

19:30 Blog:Gadający Grzyb – W uścisku Merkozy’ego

Zaproszenie do Patrystyki czyli do literatury Wczesnochrześcijańskiej czyli literatury powstałej w wiekach od I do VIII. Tego nigdzie w Polsce nie usłyszycie.

19:41 Zaproszenie: ks. prof. Arturo Katolo – Zaproszenie do słuchania cyklu literatury Starochrześcijańskiej

Nauka dwunastu Apostołów - Didache. Koniec I wieku. Posłuchajmy pierwszego przekazu z przykazań. Nie bądź dwoistej myśli ani dwoistego języka gdyż dwulicowość to pułapka śmierci.

19:46 Patrystyka:ks. prof. Arturo Katolo – Nauka dwunastu Apostołów: Didache – koniec I wieku cz.1

O szczególnych aspektach  akademii z okazji ,,powrotu” komunizmu.

19:58 Komentarz:Adam Makowski – O prowokacji 11.11.2011

Włodzimierz Kaczanow, zwany Obrońcą Krzyża wspomina czas internowania, słowa Romana Kściuszka – jednego z założycieli WZZ  na Dolnym Śląsku oraz wyznaje własną winę: byłem za mało radykalny.

20:15 Wypowiedź:Włodzimierz Kaczanow (nagranie Janusz Gajewski) – Refleksje

Logo Niepoprawnego Radio zaintrygowało 74 letniego profesora chemii. Wartościowość i wartość mają ten sam źródłosłów, zaś dawniej, wartość nazywana była dobrem. Profesor chemii o wartościach prowadzących do szczęścia.

20:22 Wypowiedź: Rozmowa pod namiotem Solidarnych 2010 (nagranie Janusz Gajewski)

Czy młodym potrzebny jest patriotyzm i co to właściwie?

20:35 Wypowiedź: ks. Stanisław Małkowski (nagranie Janusz Gajewski) – O patriotyzmie

Ziemkiewicz błyskotliwie dosadny, prof. Zybertowicz subtelnie dociekliwy i ks. Bartołda elegancko swojski. Pierwszy stwierdził: narody nie mają charakterów, drugi : władzy należy pragnąć, trzeci: nic nam nie zrobią. Świetna dyskusja!

20:44 Debata patriotyczna:prof. Andrzej Zybertowicz, Rafał Ziemkiewicz i ks. prałat Bogdan Bartołda – Co dziś znaczy Polskość? cz.2 – zorganizowały: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej oraz Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo”

Nierozerwalna przyjaźń sowiecko –chińska już od 1956 roku wyrażała się we wspólnych skoordynowanych działaniach i wymianie doradców i informacji między wywiadami obu krajów.

21:46 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Powstanie Monti dei Maritaggi związane było z niemoralnym obyczajem "jus primae noctis". Dzięki pomocy kościoła, młode dziewczyny mogły się wykupić od tego "obowiązku".

22:04 Wykład: ks. prof. Arturo Katolo – Monti dei Maritaggi – Dei Monti cz.6

News, który powinien był być opublikowany przed wyborami. Chodzi o 30 tysięcy miejsc pracy w stoczniach i w przemyśle dostawczym, które Herr Tusk z dumą zlikwidował , oraz po 5 miejsc pracy w usługach generowanych przez jedno miejsce pracy w przemyśle. One WSZYSTKIE zostały przeniesione do Niemiec i dlatego nagroda Karola Wielkiego.

22:17 Artykuł: Marzena Nykiel (czyta:JaWa) – Ukryty raport NIK: Rząd Tuska doprowadził stocznie do upadku. „Przedstawia ogromną liczbę nieprawidłowości”

Krzykliwie, papuzie kolory przyciągają uwagę mniej wyrobionych i kamuflują ciemność, patrz: ciemnotę protestujących. Niedouczeni, tworzą własne definicje pojęć i w ich obronie zablokuję ci drogę. Masz uznać tą ich NIBY rzeczywistość, bo inaczej będziesz złym Polakiem.

22:30 Reportaż:Janusz Gajewski – 11.11.2011 – Plac Konstytucji – Rozmowy przy blokadzie – Trzynastolatek i orientalistka

Dla niektórych dziennikarstwo jest misją. W samym sercu prowokacji reporter Niepoprawnego Radia nie wyłączał mikrofonu. Posłuchajcie odgłosów zamieszek.

22:48 Reportaż: Janusz Gajewski – Odgłosy demonstracji 11 listopada 2011 – Plac Konstytucji

Wykład o przemyślnej organizacji metod hitlerowskich represji  w powiecie nowosądeckim wobec Polaków i siatce sprawowania kontroli nad terenem okupowanym.

23:06 Konferencja Tęgoborze 2011: Grzegorz Olszewski (PTH)cz.3 – Represje niemieckie wobec mieszkańców Sądecczyzny i straty wojenne na terenie gminy Łososina Dolna IPN Kraków, PTH Nowy Sącz, Parafia i gimnazjum w Tęgoborzy

Zerwanie Jugosławii Tito z Sowietami. Co było później, jaki był stosunek państw zachodnich a jaki Watykanu (jeszcze za Piusa XII). Ciąg dalszy historii państwa uważany także przez Polaków w PRL za cel ewolucji socjalizmu. Jeśli ktoś tak myślał będzie musiał zweryfikować swoje dawne przemyślenia.

23:52 Czytanka: czyta MarkD – Nic się nie zmienia pod komunizmem – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” – Józefa Mackiewicza

Recepta na kryzys polityczny w PiS – zrzucić zbędne kalorie i skończyć z intelektualnym lenistwem. Może partia „ziobrystów” będzie tą ostrogą, która pobudzi PiS do energicznego działania?

24:03 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Hej, prorocy moi z gniewnych lat…

Obalenie starego porządku i ustanowienie nowego najczęściej nie może być na drodze rewolucji, gdyż z reguły rewolucje utrwalają jedynie stary porządek. Zmiany muszą być przeprowadzane stopniowo i dyskretnie. Reklama nowinek jest dobrym tematem towarzyskim i osiąga swój cel poprzez naśladownictwo, które leży w naturze człowieka.

24:17 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz. 2

Skoordynowanie działania mediów i systemu edukacji stawiają sobie za cel odebranie Polakom tożsamości narodowej. Do tego służy rzeczywistość zaprogramowana tworzona za pomocą słów odwracających znaczenia.

24:36 TV Trwam:prof. Piotr Jaroszyński – Polski punkt widzenia – 14.11.2011

Pytania do autora książki - między innymi: O ekstradycji zbrodniarzy i europejskim nakazie aresztowania, o odpowiedzialności polskiego wymiaru sprawiedliwości, o metodach egzekucji w polskich więzieniach, o poszukiwaniach miejsc pochówków, pochodzeniu narodowościowym sędziów i prokuratorów i inne.

01:03 Spotkanie:dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, Antoni Kamiński (14l.) gitara, Kazimierz Suszyński – Tadeusz Płużański – autor „Bestii” cz.2

Brygada Świętokrzyska NSZ – krótka historia formacji kontra jej obraz w propagandzie PRL-owskich fałszerzy historii.

02:20 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Brygada Świętokrzyska w PRL – cz.1

Żołnierze niepodległościowi byli przyzwyczajeni do koncepcji dwóch wrogów . Po roku 1945 pragnęli doczekać zmian politycznych na arenie międzynarodowej. Ich celem była przede wszystkim ochrona ludności. Nie walczyli z państwem, a z aparatem władzy.

02:33 Audiobook:czyta Marcusso – Wyzwolenie, ale czy wolność?

Brak głosów