Gdy w jednym miejscu zgromadzi trzech antykomunistów...

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

SZCZEGÓŁY AUDYCJI 479 (NIEDZIELNEJ)

Gdy w jednym miejscu zgromadzi trzech antykomunistów... Tadeusz Sikora, red. Andrzej Rafał Potocki oraz reżyser Piotr Zarębski wspominają przyjaciela.

19:01 Blog: Gadający Grzyb

      Ukraina między Scyllą a Charybdą

      Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzybNależałoby się zająć zadaniami analogicznymi do polsko-litewskiego mostu energetycznego projektowanego za rządów PiS, wyciągając stopniowo Kijów z uzależnienia od Moskwy. Tylko, że do poważnych spraw potrzeba poważnych ludzi, a nie pętaków od twittera.

19:11 Blog: Aleksander Ścios (czyta MarkD)

      Wódka czy krew. O fundamencie niepodległości

      Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com/Szczelnej osłonie medialnej i manipulacjom ośrodków propagandy zawdzięczamy fakt, że większość Polaków wykazuje porażającą niewiedzę na temat Bronisława Komorowskiego, dostrzegając w tej postaci cechy, których obecny lokator Belwederu nigdy nie posiadał lub obdarzając go przymiotami, jakimi nigdy nie dysponował

19:26 Blues: Witold Pilecki (czyta Władysław)

      Raport Witolda

      Źródło: http://pilecki.4shared.comChoroba i zawszony szpital. Nieustanna walka z wszawicą wyczerpuje siły. Tylko pomoc z zewnątrz mogła uratować życie.

19:49 Blues: Józef Piłsudski (czyta Katarzyna)

      Poprawki historyczne, Uwagi do Pamiętników Ignacego Daszyńskiego

      Źródło: http://pilsudski.4shared.comJózef Piłsudski wyjaśnia swoje zamierzenia i strategię działania wobec legionów i Polskiej Organizacji Wojskowej, wskazuje przyczyny, dla których na tzw. odprawie kowelskiej zakomunikował oficerom swoją decyzję ustąpienia z dowództwa Brygady. Odc. 10

20:06 Spotkanie autorskie: Sławomir Cenckiewicz (prowadził Grzegorz Braun)

      Wałęsa, człowiek z teczki

      Źródło: http://niepoprawneradio.plCzy trzeba reklamować obu panów? Czy wystarczy powiedzieć, że było jak zwykle tylko dwa razy ostrzej. Jak zwykle - bezkompromisowi w mówieniu co myślą, tym razem o Wałęsie i jego życiorysie, który jak się okazuje ciągle wymaga uzupełnień. Nowe fakty !

21:49 Punk: Budyń78

      Po ZmrokuW audycji 21 nowe płyty Dropkick Murphys, In Extremo, Róż Europy, SexBomby, Warsaw Dolls i bonus track.

22:30 Blog: Shork (czyta Gadajacy Grzyb)

      Dlaczego mydło myje. Czyli społeczeństwo głupieje.

      Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/shork"Edukacja szkolna i edukacja medialna doprowadziła do wykształcenia nowego typu człowieka. Człowieka, który nie zadaje pytań, a jeżeli już zadaje, to nie weryfikuje odpowiedzi, zdając się na autorytet odpowiadającego."

22:42 Czytanka: Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD)

      Lenin - Rozdz XXXIII cz.3

      Źródło: http://lenin.4shared.comDwaj inżynierowie wchodzą do bocznej dzielnicy stolicy bolszewizmu. To co tam zobaczyli nie mieści się w wyobraźni cywilizowanego człowieka.

22:58 Wspomnienie: Tadeusz Sikora, red. Andrzej Rafał Potocki oraz reżyser Piotr Zarębski

      Wieczór poświęcony Rafałowi Gan-Ganowiczowi cz.1

      Organizator / Źródło: Wydawnictwo Prohibita / http://niepoprawneradio.plJak się w jednym miejscu zgromadzi trzech antykomunistów przy jednym stole to jest gorąco. Zaczął Piotr Zarębski o historii powstawania filmu. Praca nad nim trwała pięć lat od 1992 do 1997. Po jego ukończeniu okazało się, ze TVP nie chce go emitować bo antykomunizm bohatera filmu uważano za 'trefny". Kłody pod nogi rzucali zwłaszcza Fidyk, Łoziński, Pałka i Lang.

23:55 Wywiad: Grzegorz Kutermankiewicz

      Rozmowa z Anatolem Sulikiem z Kowla

      Organizator: Solidarni 2010Grzesik napisał do mnie : Podczas mojego pobytu na Wołyniu poznałem niezwykłą osobę - Anatola Sulika z Kowla, który od wielu lat pielęgnuje ślady polskości: odnawia świątynie, stawia krzyże na polskich mogiłach, które wcześniej odnalazł.

24:12 Audiobook: Anatol Sulik

      Podróże z Bogusiem - Spotkanie w okolicznościach nie do końca zrozumiałych

      Organizator / Źródło: Solidarni 2010 / http://z_bogusiem.4shared.comPREMIERA: Zapraszamy na pierwszą „podróż” po Wołyniu. Czyta - Jerzy Binkowski, opracowanie dźwiękowe - Justyna Klata, muzyka - Antoni Wejnar

24:31 Spotkanie: Stanisław Michalkiewicz

      Polska droga do zniewolenia

      Źródło: http://niepoprawneradio.plBardzo logiczny wykład o tym dokąd zmierzamy jako kraj, państwo i naród. Polska od zaborów po dzień dzisiejszy. Trzeba wysłuchać. Redaktor w wysokiej formie.

01:34 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)

      Mordercy w mundurach - cz.2

      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/26Pomimo wielokrotnego potwierdzenia przez sądy III RP nielegalności wyroków sądów komunistycznych, żaden sędzia-morderca z lat 1944-1989 nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej za popełnione zbrodnie.

01:44 Audiobook: Andrzej Danilkiewicz (czyta Przemysław Piwowar)

      Rekonfiguracja - Karolina cz.24

      Źródło: http://kolatka.blogspot.comO rewolucji francuskiej, średniowieczu, kanibalach i dlaczego nie dostają stypendiów.

01:58 Wykład: dr.Barbara Fedyszak - Radziejowska

      "Przemyśleć Polskę"

      Organizator / Źródło: Klub Gazety Polskiej w Berlinie / http://niepoprawneradio.plOdbieranie poczucia własnej wartości jest bardzo korzystne dla tych co chcą dziś rządzić. Kwestia ta jest dziś bagatelizowana. A przecież tę wartość musimy mieć by prawidłowo oceniać rzeczywistość. Zaniżona samoocena = łatwość ulegania propagandzie.
Nie udało się opanować Solidarności, trzeba było wprowadzić stan wojenny. Rzecz niebagatelna i wyjątkowa w Europie. My może nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, czym była "S", ale oni wiedzieli. Dziś obalenie komunizmu zawdzięczamy (zdaniem elit) Okrągłemu Stołowi, a nie obywatelom. To jest odbieranie obywatelom ich wartości. Na czym polegał geniusz Polaków i czym dziś różnią się od Czechów i Niemców.
Katyń, czym może dla nas być. Teza bardzo mocna i bardzo prawdziwa.

Odtwarzacze dla urządzeń mobilnych

Ocena wpisu: 
Brak głosów