Plichta , ABW ,rewizja, aresztowanie... samobójstwo w celi?

Obrazek użytkownika Mareczek
Kraj

Od kilku tygodni trwa telenowela w mediach pt." Amber Gold". Główny bohater to niejaki Plichta , drobny cwaniaczek , oszust , naciągacz. Gość jakich wiele wokół nas , nikt nadzwyczajny ot zwykły drobny złodziejaszek.
Jedno tylko się nie zgadza mianowicie to ,że ten drobny cwaniaczek naciął naiwnych na kilkadziesiąt milionów złotych.
W "wiodących" mediach trwa tłumaczenie jak to się mogło stać ,że gość w biały dzień na oczch wszystkich dokonywał przekrętu i nikt tego nie zauważył.
No właśnie to nie był jakiś finezyjny numer ale zwykły chamski przekręt na oczach wszystkich i ten przekręt się udał.
W kraju w którym nawet jak się zakłada warzywniak to na drugi dzień zwalają się tabuny kontrolerów z wyciągniętymi łapami po "działkę" , w kraju w którym jak przejdziesz na czerwonym świetle pasy to natychmiast zza drzewa wynurza się idiota w białej czapce i wypisuje stówkę za zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym właśnie kraju facet dokonuje przekrętu na kilkadziesiąt milionów i nikt tego nie widzi?
Ejże nie chce mi się w to wierzyć.
Plichta nie jest silny swoim intelektem jego siła to ci którzy stoją za nim. Śmiem twierdzić ,że Plichta to słup który kręci lody dla innych mądrzejszch starszych stopniem czyli takich którzy mają w tym kraju rzeczywistą władzę.
Oczywiście kilka ochłapów zostało rzuconych dla Wajdy na filmik o Bolesławie , dla młodego Tuska 10 tysięcy co miesiąc za "dłubanie w Excelu", na pewno i dla niezależnych sędziów i kuratorów odpalono działkę.
Plichta też dostał swoje a reszta te pięćdziesiąt milionów gdzieś się zapodziało. Jak do tej pory nie ustalono czyje konto zasiliła ta kwota.
Przyciśnięty Plichta odszczeknął się na temat młodego Tuska. Błąd i to duży bo w reakcji na to do pana Plichty przyszło ABW. Kilka lat nie mogło tam trafić ale zaraz po wskazaniu na młodego Michała T. agenci ABW zapukali do mieszkania Plichty.
Było siedzieć cicho , wziąć całą winę na siebie , odsiedzieć rok no może półtora i milczeć przede wszystkim milczeć. Zamknąć gębę i nie kłapać za dużo.
Warto śledzić dalsze losy Plichty ... ja raczej czarno to widzę..... do gościa który złamał regułę omerta traci się zaufanie i nie pomoże merdanie ogonem i przepraszanie.
Dobrze monitorowana cela już czeka....tylko ,że czasem kamery w celi się psują na kilka minut właśnie na te kilka minut gdy specjalnie strzeżony więzień postanawia strzelić samobója.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może nie błąd!? a jeno metoda!? zważ kiedy przyszło abw!dzisiaj i o 7.00 , może nawet pierwej zadzwonili, uprzedzili , że się zjawią! Zdjęli buty jak onegdaj un Rosołów!!!
Atak na Tuska może dowodzić, że za nim stoją służby, które miały kilka lat , aby wyemancypować się się.
Mają już go dość, nieudacznego Tuska i szykują kolejnego słupa!?
To oczywiście tylko mój domysł!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#283154

Być może to cd. wojny WSI z SB? Tak czy inaczej Plichta to słup , ten kto rozkręcił ten interes ma na koncie 50 milionów. Nie sądzę aby to było konto Plichty.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#283159

tylko dla siebie ileż to trzeba zgód na przyłącza , badań gruntu , odbiorów...... Tymczasem tam gdzie może stracić wielu ludzi niczego nie trzeba sprawdzać , badać itd... Widocznie nasze ustawy piszą schizofrenicy,dopóki nie będzie jednomandatowych okręgów wyborczych jesteśmy skazani na nich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Konkubina po polsku

#283173

nie robi, nie reaguje...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#283176

Joe Chal
jest wiecej jak pewne, ze jest to kolejna Polityczna gra be atu. Q Tusk sie niestety umocni!
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#283192

że u nas jest już więcej świętych krów niż w Indiach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#283220

 Joe Chal. Po wszystkim Tuskowi wzrośnie poparcie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#283221