Komando NIKITY dziala w Polsce od lat , lista 96 ofiar Smolenska nie jest pelna

Obrazek użytkownika wilk na kacapy
Kraj

Ta liste zgonow zwiazanych z zamachem smolenskim trzeba
uzupelnic o pare dodatkowych zapomnianych ofiar.
Mam nadzieje ze te osoby ktore tu wymienie sa juz ostatnimi
ktore zginelo z rak komanda, ktore nazwalem NIKITA od filmow pod tym tytulem (mysle ze wiekszos te filmy ogladalo i wie o co biega).

Grzegorz Michniewicz

23 grudnia 2009 r. (czyli po ustaleniu wizyt w Smoleńsku przez Tuska i Putina) ginie Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny Kancelarii Premiera Tuska (z oficjalnej informacji wynika, że powiesił się na kablu od odkurzacza). Michniewicz podlegał Tomaszowi Arabskiemu. Zginął w dniu, kiedy do Polski po remoncie z szeregiem usterek powrócił Tu-154M. Ten sam, który kilka miesięcy później rozbił się pod Smoleńskiem. Śmierć Michniewicza zaskoczyła wszystkich, którzy go znali. Nikt nie widział w nim potencjalnego samobójcy. Dyrektor w Kancelarii Premiera Tuska jeszcze tuż przed mniemanym samobójstwem dzwonił do żony, umawiając się na następny dzień. Wysyłał SMS-y do znajomych. Śmierć Michniewicza w dużej mierze została przez media przemilczana.

Bp Mieczysław Cieślar

18 kwietnia 2010 r. w wypadku samochodowym ginie ewangelicki biskup Mieczysław Cieślar. Miał być następcą ks. Adama Pilcha, pełniącego obowiązki naczelnego kapelana ewangelickiego w Wojsku Polskim, który poniósł śmierć w Smoleńsku. Cieślar zajmował się w sposób ekspercki sprawami inwigilacji środowisk protestanckich przez Służbę Bezpieczeństwa PRL. Media sprawę śmierci Cieślara przemilczały.

Krzysztof Knyż

2 czerwca 2010 r. Krzysztof Knyż zmarł w Moskwie na sepsę (według oficjalnej wersji). Co ciekawe, zachodnia prasa pisała, że został zamordowany we własnym mieszkaniu. Był operatorem kamery "Faktów" TVN. Miał sfilmować podchodzenie do lądowania polskiego samolotu prezydenckiego na lotnisku w Smoleńsku. Według dostępnych informacji był jednym z pierwszych reporterów, któremu udało się znaleźć w miejscu wypadku, zanim rosyjskie siły specjalne zmusiły ich do opuszczenia terenu. Czy materiał, który sfilmował, był prawdziwą przyczyną śmierci Knyża? Na to pytanie media nie szukały odpowiedzi. TVN, dla którego zmarły operator pracował, podał jedynie krótką informację o śmierci operatora.

Prof. Marek Dulinicz

6 czerwca 2010 r. ginie w wypadku samochodowym prof. Marek Dulinicz, szef grupy archeologicznej, która niebawem miała wyjechać do Smoleńska i rozpocząć prace badawcze na terenie upadku Tu-154M. Dulinicz miał być inicjatorem tej ekspedycji. Aktywnie starał się o przyspieszenie wyjazdu. Do misji archeologicznej w Smoleńsku doszło dopiero pięć miesięcy po jego śmierci. Prace polskich archeologów prowadzone były na potrzeby rosyjskiej, a nie polskiej prokuratury, czyli każde znalezisko będące dowodem w śledztwie mającym ustalić przyczyny katastrofy, było od razu oddawane Rosjanom. Śmierci Dulinicza media “salonu” nie odnosiły w kontekście innych tajemniczych zgonów po katastrofie.

Siergiej Tretjakov

W czerwcu 2010 r. w Stanach Zjednoczonych ginie Siergiej Tretjakov, uciekinier z Rosji, były agent KGB, a potem Służby Wywiadu Zagranicznego (SVR), który w 2000 roku podjął współpracę z Amerykanami. Według dziennikarzy włoskiego tygodnika “L'Espresso”, o czym informowała "Nasza Polska" w zeszłym numerze, międzynarodowi obserwatorzy nie wierzą w naturalną śmierć byłego funkcjonariusza SVR, który miał umrzeć na zawał serca (swego czasu podano, iż zmarł, zachłysnąwszy się kawałkiem mięsa). Z dokumentów opublikowanych przez WikiLeaks wynika, że agent Tretjakow korespondował z szefem Stratforu, jednej z agend CIA. W korespondencji dokonał rekonstrukcji wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. 12 dni po katastrofie konkludował: “Rosjanie mają takie plany (scenariusze), aby zabić innych zachodnich przywódców, które mogą być wykonane”. Tretjakov zwrócił przy tym uwagę, że złe stosunki między Władimirem Putinem a Lechem Kaczyńskim nie były tajemnicą. Sprawą zajęły się media zagraniczne, ale niestety polskie śmierć tę przemilczały.

Eugeniusz Wróbel

15 października 2010 r. w Zalewie Rybnickim znaleziono poćwiartowane zwłoki Eugeniusza Wróbla. Ta szósta smoleńska śmierć wydaje się najbardziej dramatyczna i pozostawiająca po sobie najwięcej pytań. Wróbel był wybitnym ekspertem zajmującym się m.in. sprawami stricte lotniczymi. W niektórych dziedzinach był uważany za największego specjalistę w Polsce. Zajmował się tematyką komputerowych systemów sterowania lotem samolotów, precyzyjną nawigacją satelitarną dla lotnictwa, przepisami i prawem lotniczym. Był wiceministrem transportu w rządzie PiS. Według ustaleń prokuratorskich został zabity i poćwiartowany przez własnego syna, który najpierw przyznał się do zbrodni, a następnie jej zaprzeczył. Syn błyskawicznie został uznany za niepoczytalnego i odizolowany poprzez poddanie obserwacji psychiatrycznej. Do śmierci Wróbla jego rodzina była uważana za wzorową. Nic nie wskazywało na chorobę psychiczna syna. Pokój, w którym miał dokonać zbrodni, nie zawierał żadnych śladów świadczących o ćwiartowaniu piłą. Trudno wyobrazić sobie szaleńca tnącego piłą własnego ojca, który następnie z pietyzmem doprowadza pokój do czystości. Minister Wróbel, ekspert komisji sejmowej badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, zdążył wypowiedzieć wiele krytycznych opinii na temat upadku tupolewa.

Dariusz Szpineta

2 grudnia 2011 r., podczas urlopu w Indiach, w hotelowej łazience powiesił się lub został powieszony 39-letni Dariusz Szpineta, założyciel firmy Ad Astra Executive Charter, pilot, ekspert lotniczy, autor opracowania "Operacja »Kłamstwo smoleńskie«", w którym poddał krytycznej analizie dokumentację lotu rządowego tupolewa do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Dwa lata wcześniej ujawnił prokuraturze fakty korupcji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, gdzie za łapówki handlowano licencjami pilota. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, wskazując, że lot Tu-154M był lotem wojskowym. Znajomi z 13-osobowej grupy, która pojechała do Indii, mówią, że przed śmiercią był w dobrym nastroju. Dariusz Szpineta był zawodowym pilotem i instruktorem pilotażu oraz wielkim miłośnikiem lotnictwa. Media przemilczały i tę śmierć...

Jan Kluzik

Obronca KRZYZA zabity przez wypasionego draba bojowkarza PObolszewickiego przy Palacu Namiestnikowskim , kopniety w klatke piersiowa ten starszy drobny czlowiek zmarl pozniej oficjalnie na zawal serca.Byl jednym z wielu patryjotow polskich, ktory moze nie byl az tak bardzo wierzacym, ale dla niego symbol krzyza byl czyms wiecej jak symbolem meki panskiej, byl symbolem niepodleglej Polski.
Po jakims czasie odbyla sie ekshumacja ciala.

Co do obroncow krzyza byla tez jeszcze jedna smierc.Smierc ojca jednego z szykanowanych przez bojowkarzy obroncy krzyza na Krakowskim Przedmiesciu.
Otoz ten mlody czlowiek bardzo aktywny narazil sie PObolszewickiemu terrorowi i zostal ukarany.Moze to on mial zginac?Mieszkal z ojcem po przyjezdzie do domu znalazl jego posiniaczone cialo w piwnicy.Pamietam wywiad
ale nie moglem znalezc szczegolow.moze ktos dopisze do tego reszte histori a moze cos poprawi.

Dla przypomnienia wieksza lista zbrodni komanda typu NIKITA.

1. ks. STEFAN NIEDZIELAK ( I 1989 ) +
2. ks. STANISŁAW SUCHOWOLEC ( I 1989 ) +
3. ks. SYLWESTER ZYCH ( VII 1989 ) +
4. Michał Falzmann (afera FOZZ) – atak serca, wcześniej
nie chorował +
5. Stanisław Padlewski (prezydent Mysłowic) - krótko po wyborze wyskoczył z 10 piętra własnego mieszkania +
6. Grzegorz Michniewicz – Dyrektor Generalny Kancelarii Premiera – znaleziony powieszony w 2009 roku, dzień przed wigilią +
7. Jan Klusik – obrońca Krzyża (zmarł, kopnięty w brzuch na Krakowskim Przedmieściu) +
8. Daniel Podrzycki – przewodniczący WZZ „Sierpień 80”- (zginął w wypadku
samochodowym w trakcie kampanii prezydenckiej w 2005 r., w
której był kandydatem) +
9. Andrzej Lepper – przewodniczący Samoobrony RP - znaleziony powieszony (2011) +
10. Robert Pazik – porywacz Olewnika – powiesił się w więzieniu +
11. Sławomir Kościsk – porywacz Olewnika – powiesił się w więzieniu +
12. Wojciech Franiewski – porywacz Olewnika – powiesił się w więzieniu +
13. Mariusz K. strażnik więzienny W. Franiewskiego – znaleziony powieszony +
14. Dariusz Ratajczak historyk (rewizjonizm holokaustu)- znaleziony martwy +
15. Bronisław Geremek – wypadek drogowy +
16. Barbara Blida – zastrzeliła się w trakcie akcji ABW +
17. NN – przewodniczący NSZZ „Solidarność-80” MPK Kraków (znaleziony powieszony na
skraju lasu) +
18. Eugeniusz Wróbel – specjalista do spraw lotnictwa, ekspert ws. raportu MAK –
zamordowany (podobno przez własnego syna) +
19. Walerian Pańko – szef NIK (wypadek samochodowy) +
20. NN- kierowca W. Pańki ( z wypadku wyszedł bez szwanku, zmarł niedługo po nim) +
21. NN- policjant obecny przy wypadku W. Pańki – utopił się +
22. NN- drugi policjant obecny przy wypadku W. Pańki - utopił się +
23. Jadwiga Popiełuszko - żona brata ks. Popiełuszki ( znaleziona martwa, zatrucie
alkoholem metylowym, abstynentka, widoczne nakłucia na
rękach) +
24. Gen. Policji Marek Papała – zastrzelony +
25. Józef Gruszka, poseł PSL – szef komisji ds. Orlenu – próba zabójstwa.
26. Gabriel Janowski, poseł – przeciwnik sprzedaży polskich cukrowni Niemcom – próba
zabójstwa – dosypanie narkotyków do herbaty.
27. Marek Dulinicz, profesor – szef ekipy archeologów w sprawie katastrofy smoleńskiej
– wypadek samochodowy +
28. Marek Karp, sowietolog- Ośrodek Studiów Wschodnich - wypadek samochodowy +
29. Grzegorz Kolosa – prężny działacz Śląsko-Dąbrowskiej NSZZ „Solidarność”
(wypadek samochodowy) +
30. Ireneusz Sekuła – prezes GUC (zastrzelony) +
31. Andrzej Krzepkowski – rzecznik NSZZ „Solidarność” Ursus – zabity we własnym
mieszkaniu +
32. Wiesław Podgórski – współpracownik Andrzeja Leppera, doradca ds. kultury Samoobrony RP (znaleziony powieszony) +
33. Stefan Zielonka – szyfrant wojskowy (zaginął, po roku znaleziony martwy) +
34. Krzysztof Olewnik – zamordowany +
35. Maria Jachowicz – zginęła w podpalonym mieszkaniu, mąż redaktor zajmował się
sprawą śmierci ks. Zycha +
36. Zbigniew Banach – ciężko pobity przez „nieznanych sprawców”, po wydaniu książki
„Tajemnica śmierci ks. Zycha”.
37. Piotr Jaroszewicz – torturowany i zamordowany we własnym domu (1992) +
38. Alicja Solska-Jaroszewicz – j.w +
39. Jacek Dębski, minister – zastrzelony +
40. Jarosław Ziętara, dziennikarz – zajmował się aferami gospodarczymi (porwany w
1992 roku, do tej chwili nie odnaleziony) +
41. Krzysztof Knyż, operator TVN 24 – nagrał awaryjne lądowanie TU – 154 w
Smoleńsku (zmarł nagle) +
42. Mieczysław Cieśla, biskup protestancki – zajmował się przypadkami kontaktów
pastorów z SB w okresie PRL (18.04.2004)
- śmiertelny wypadek samochodowy +
43. Marek Rosiak – zastrzelony w biurze PiS (19.10.2010) +
44. Paweł Kowalski – ciężko ranny podczas napadu na biuro PiS (19.10.2010)
45. Anna Walentynowicz, Lech Kaczyński i 94 osoby – Smoleńsk 2010 +
46. Jerzy Fonkowicz, generał – torturowany i zabity (zaufany Piotra Jaroszewicza) +
47. Maciej Tokarczyk prezes NFZ – zastrzelił się (2003) +
48. Filip Adwent – eurodeputowany LPR – śmiertelny wypadek samochodowy (2005) +
49. NN - 18-letnia córka Filipa Adwenta +
50. NN - matka Filipa Adwenta +
51. NN - ojciec Filipa Adwenta +
52. Grudziński - skarbnik ROP Premiera Jana Olszewskiego (mieli wypadek samochod.) -
premier ranny. +
53. Mieczysław Zapiór – miał zeznawać ws. Papały – utopił się. Oficer oddziałów
antyterrorystycznych , który wcześniej był ochroniarzem
zabitego w 1991 roku Andrzeja Stuglika, oficera kontrwywiadu.
Mieczysław Zapór znał kierowcę szefa NIK jak również
Ireneusza Sekułę +
54. Tadeusz Maziuk ps. „Sasza” – zabójca ministra Dębskiego – zamordowany +
55. Jeremiasz Barański ps. „Baranina” – informator SB, po 1989 agent służb niemieckich
– zamordowany +
56. Stanisław Foltynowski, hotelarz – związany z mafią paliwową (zamordowany w 2002 r) +
57. Andrzej Stuglik – doradca finansowy w Towarzystwie Handlu Międzynarodowego DAL S.A – handel bronią – zamordowany +
58. Zdzisław Majka – b. żołnierz zawodowy związany z mafią paliwową – zamordowany +
59. Antoni Zacharzewski ps. „Zachar” – zeznawał ws. Papały (zastrzelony w 2009 r) +
60. Artur Zirajewski ps. „Iwan” – świadek ws. Papały – zamordowany +
61. Adam Kapica ppłk – wiceprezes ZUS, współpracował z WSI (znaleziony powieszony) +
62. Tadeusz Steć - zamordowany w 1993 roku w związku z odkryciem w
Radomierzycach w 1945 roku tajnych dokumentów ( razem z Jaroszewiczem i
gen. Fonkowiczem) +
63. Bolesław Hutyra, kpt. Żeglugi Wielkiej – Przewodniczący Komitetu Ratowania
Stoczni Gdańskiej (wypadek samochodowy) +
64. Andrzej Bugajski – j.w +
65. Marian Moćko – j.w +
66. Adam Stepecki – Przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „
Solidarność” – wypadek samochodowy, jechał z Grzegorzem Kolosą +
67. Jan Tyszkiewicz – kierowca Zarządu Regionu Ś – D NSZZ „S” (j.w) +
68. Mariusz Szczerski – lider zespołu „Honor” (wypadek samochodowy 2005) +
69. Adam Mierzwa – współzałożyciel ONR (wypadek samochodowy 2004) +
70. Piotr Głowala – inwestor giełdowy, miał kontakty z Grzegorzem Wieczerzakiem b.
prezesem PZU ŻYCIE – zamordowany +
71. NN – biegły robiący ekspertyzę w sprawie wypadku W. Pańki +
72. NN – zginął w wypadku z W. Pańką +
73. NN – druga osoba jadąca z W. Pańką +
74. Michał Strużyk – dziennikarz „Gazety Polskiej” – pobity przez Straż Miejską pod
Krzyżem w Warszawie.
75. Mateusz Olszewski, student – pobity przez Policję, wywieziony na pustkowie,
pozostawiony na śniegu – zmarł (2010) +
76. Monika K.- studentka – zastrzelona przez Policję w trakcie igrów w Łodzi w 2004 r. +
77. Damian T. – student – j.w +
78. Robert Sobkowicz – fotoreporter „Naszego Dziennika” – stracił oko podczas
demonstracji pracowników „Łucznika” trafiony w głowę
policyjną gumową kulą.
79. Katastrofa CASY C-295 – zginęło 20 wyższych oficerów lotnictwa (2008) +
80. Wypadek śmigłowca Mi – 8 (rządowego) – premier Miller i 13 osoób rannych (2003)
81. Danuta Olewnik (siostra zamordowanego Krzysztofa Olewnika) – poluzowanie śrub w
kołach samochodu.
82. Ernest Bejda – wiceszef CBA - odpowiadał za śledztwo w/s przecieku n/t akcji CBA
w Ministerstwie Rolnictwa oraz za śledztwo w/s Beaty Rawickiej –
udar mózgu.
83. NN - oficer polskiej służby kontrwywiadu wojskowego (znaleziony powieszony VI
2011-Wejherowo) +
84. Jan O. - świadek w procesie o zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki. Widział jak 25 X 84
roku (6 dni po porwaniu x. Jerzego i w czasie, kiedy ekipa kpt. Piotrowskiego
była już zatrzymana) kilku mężczyzn wrzuca „coś” do wody na tamie we
Włocławku - (zatrucie alkoholem metylowym) +
85. Tomasz Popiełuszko - 18 letni bratanek ks. Jerzego ( umiera w 1992 roku w szpitalu -
zatrucie alkoholem metylowym) +
86. Aniela Piesiewicz - zamordowana w domu (1989). Matka drugiego z oskarżycieli
posiłkowych (Krzysztofa Piesiewicza) w procesie o zabójstwo ks.
Jerzego Popiełuszki +
87. Anatol Lawina - bezpośredni szef Michała Falzmana ( zmarł w 2006 roku w niewyjaśnionych okolicznościach)-sprawa FOZZ +
88. Barbara P. ppłk - funkcjonariuszka ABW, znaleziona powieszona +
89. Ks. Tadeusz Dzięgiel - Wołynowicz - obrońca Krzyża Oświęcimskiego, znaleziony
powieszony +
90. Jacek Sz. (1993) – oskarżony w sprawie FOZZ (wypadek samochodowy) +
91. Marcin Dybowski - pierwszy wydawca książki o aferze FOZZ (kilkukrotne pobicie i
spalenie samochodu).
92. Leszek Bubel - szef PPN - pobicie syna i wysadzenie samochodu.
93. Regulski - prokurator, samobójstwo w listopadzie 2006. W 1993 umorzył
śledztwo w sprawie pożyczki moskiewskiej +
94. Tadeusz Kowalczyk - inicjator powstania Sejmowej Komisji d/s zbadania
tajemniczych zgonów w czasie Stanu Wojennego (zwanej
Komisją Rokity). Zginął w wypadku drogowym 19 lipca 1997
na kilka dni przed ułożeniem w AWS list wyborczych +
95. Wybuch gazu w bloku, w którym mieszkał Adam Hołysz (1995 r.),- miał pełną
wiedzę o agenturze SB w Gdańskiej "Solidarności".
96. Henryk Lenarciak, jeden z bohaterów filmu „Plusy dodatnie plusy ujemne", który to
film, nakręcony leży na półkach telewizji i czeka na odpowiednią
chwilę emisji, a dotyczy działalności Lecha Wałęsy - (wpadł pod
tramwaj w Gdańsku w 2006) +
97. Andrzej Stankiewicz – szef Biura Interwencji Regionu Mazowsze NSZZ „S”-
zastrzelony (1996) +
98. Stanisław Helski - uderzył kamieniem w głowę gen. Jaruzelskiego - nie żyje. Najpierw
miał wypadek samochodowy (sprawcy nie ujęto), później nagle
rozbolał go brzuch. Karetka przyjechała za późno +
99.Ryszard Kuciński, dr – prawnik Leppera (maj 2011) +
100.Róża Żarska - umiera w Moskwie – prawnik Leppera (Lipiec 2011) +
101. Wojciech Sumliński (przeżył) 08.06.2010 r., dziennikarz śledczy - uderzył w
Białej Podlaskiej samochodem w mur cmentarny. W oponie
znaleziono poziomo wbity gwóźdź, który ją przedziurawił.
102.Andrzej Rzeźniczak, b. senator KL-D, biznesmen - bohater afery finansowej -
zmarł w więzieniu (lipiec 2010) +
103.Antoni Maciarewicz - podczas powrotu z Ukrainy w czasie jazdy zapalił się
samochód którym jechał (2009).
104.Jolanta Brzeska - zamordowana 01.03.2011 (działaczka organizacji
lokatorskich - Warszawa) +105.Jarosław Wałęsa - wypadek(?) motocyklowy (2011) - samochód wyjechał zza
zaparkowanej na poboczu ciężarówki (na prostej drodze).
106. NN - 53 letni strajkujący kierowca (inicjator strajku) białostockiego PKS -
znaleziony powieszony (IX 2011) +
107. Andrzej Ż. - próba samospalenia przed URM w Warszawie (22.09.2011r.)
108. Tysiące samobójstw na tle ekonomicznym od 1989 roku +
109. Kibic Falubazu Zielona Góra - potrącony śmiertelnie przez radiowóz (02.10.2011) +
110. Przemysław Czaja (13 lat) - kibic Czarnych Słupsk - śmiertelnie pobity przez
policjanta ( 10.01.1998) +
111. Janusz Korwin Mikke - znaleziony na ulicy, pchnięty nożem (ranny) 2001 r.
112. Krzysztof Ch. - b. wiceprezydent Łomży - zabójstwo (20.10.2011) +
113. Lepperowie - podpalenie majątku (trzecie) - 22.10.2011
114. Tadeusz Feder- burmistrz Strzelec Krajeńskich- cios nożem w serce, podejrzenie
samobójstwa +
115. Dariusz Szpineta (ekspert lotniczy) - znaleziony powieszony (07.12.2011) +
116. ks. Piotr Nitecki (przyjaciel ks. Popiełuszki) - aktywnie współtworzył media katolickie w
Polsce - wypadek samochodowy 15.12.11 +
117. ks. Stanisław Wysocki - duszpasterz pierwszej „Solidarności” - pobity 10.12.11
118. ks. Robert I. - związany ze sprawą Olewnika - znaleziony martwy na plebanii (17.08.11) +
119. NN - prowadząca sekcję zwłok Zbigniewa Wassermana - wypadek samochodowy.
120. płk Mikołaj Przybył, prokurator wojskowy - próba samobójstwa po konferencji prasowej
na temat podsłuchów na temat Smoleńska.
121. Rafał Serafin - współzałożyciel Instytutu im. ks. P. Skargi - zginął na Ukrainie w
wypadku samochodowym podczas prowadzonego Apostolatu +
122. Kilkanaście ofiar walk pomiędzy członkami ugrupowań narodowych a lewicowych i
anarchistycznych +
123. NN - Sędzia z Garwolina po wejściu do jego mieszkania ABW +
124. gen. Henryk Szumski - b. szef Sztabu Generalnego WP (zamordowany) 31.01.2012 +
125. płk Leszek Tobiasz - wysoki rangą oficer WSI - zawał serca. Świadek w procesie z udziałem B. Komorowskiego. Za uchem została znaleziona rana zadana przed śmiercią +

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (7 głosów)

Komentarze

Dziękuję za tekst. Szkoda tylko, że pomieszano bez różnicy wszystkie "niewyjaśnione przypadki". Nie wszystkie musiały być dziełem kacapów; część dokonali ich "służący" w Polsce, część mogła być dziełem innych typków. Ale generalnie jak to określił Cezary Gmyz: Polska jest krajem niewyjaśnionych śmierci.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0
#243773