Kampania Tuska - Zrobimy Więcej Złego

Obrazek użytkownika kassandra
Blog

 

Zrobimy więcej. Słowa te związane są zwykle z ochotniczą, prospołeczną propozycją. I konsekwentnie, bardzo rzadko wywołują pejoratywne skojarzenia u odbiorcy.  Zrobimy Więcej jest manifestem wolontariusza. I częściej tak, niż nie - jest deklaracją spontaniczną. Na pewno zaś reakcja adresata na oświadczenie: zrobimy więcej daleka jest od uczucia lęku.

Dlaczego więc zgrzytamy zębami przemykając się pośpiesznie obok plakatu wyborczego Platformy? A w naszych zjawach nocnych, po których budzimy się spoceni i w panice, straszą nas takie oto widma?

Więcej bezrobocia, bo według GUS-u wynosiło ono w sierpniu tego roku zaledwie 11.6%, bedąc tylko o 55 200 większym, niż w roku obiegłym.  Więcej katastrof lotniczych, bo ciągle jeszcze stąpa po naszej „zielonej wyspie” opozycja.  Więcej zapierających oddech w piersiach objęć z Putinem, bo jeszcze jakoś dychamy.  Więcej rur pod powierzchnią Bałtyku,bo jeszcze wciąż nasze mniejsze okręty mogą powracać do kraju.  Więcej rosyjskich inwestycji w Polsce, bo przecież Tusk powiedział, że „nie ma ideologicznych powodów, aby je odrzucić.”  W tym duchu czekajmy więc na wykupienie przez oligarchów rosyjskich rafinerii w Gdańsku oraz towarowego sektoru Polskich Kolei Państwowych, na które to inwestycje Rosja ma niespożyty apetyt.

Także więcej kontroli premiera Tuska nad środkami społecznego przekazu, być może do punktu, kiedy zarówno dziennikarz jak i jego gość będą musieli się wykazać politycznie poprawną legitymacją. I konsekwentnie więcej nienawiści i pogardy dla ludzi myślących, mówiących i piszących inaczej. A także dla tych paradujących bezczelnie w niewłaściwych nakryciach głowy i słuchających znienawidzonego radia pod przywództwem jeszcze wścieklej znienawidzonego redemptorysty.

Nie zapomni też Tusk, aby zamknąć więcej nie tylko stadionów, ale i geotermicznych (a może nawet i innych - przyszłość pokaże) źródeł ogrzewania nieposłusznych szkół wyższych.

To, czy my, nasze rodziny i przyjaciele wesprą Tuskową kampanię Zrobimy Więcej, wciąż jeszcze zależy od nas. Ale następna kadencja Tuska zrobić będzie mogła o tyle więcej, niż ta obecna, że wspominać będziemy nasze obecne dyskusje, tak pełne dramatu narodowego, jako złote czasy polskiej wolności słowa. Której to wolności słowa Tusk chce - wyjątkowo - zrobić mniej.

Bo przecież tandem Tusk-Sikorski chce więcej kneblowania internautów. A to przecież my.

http://www.kassandra-pod-prad.com/

Brak głosów

Komentarze

Nawet stojąc na uboczu
Widać ; źle Mu patrzy z oczu!

Vote up!
0
Vote down!
0

widz

#188118

... jak na obiekt, który bohaterem lirycznym to nie jest.

Pozdrawiam poetycznie,
kassandra

Vote up!
2
Vote down!
0

kassandra

#188129

Mniej internetu -więcej Nas na ulicach.
Wtedy i przekaz będzie skuteczniejszy.
Bo BEZPOŚREDNI.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188132

"Zrobimy więcej złego"
I tak zwalimy na niego

Vote up!
2
Vote down!
0

widz

#188135

A w jaki sposób Pan chciałby kontrybuować? Bez szczegółów trudno o opinię.

Pozdrawiam serdecznie,
kassandra

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#188176

Tak, racja. Więcej ludzi na ulicach budżet Tuska może już „nie pomieścić.” Tak samo, jak więcej kibiców nie jest w planach ekipy Tuska. Nie będzie wcale ryzykownie uogólnić, że pozytywny przyrost naturalny też nie jest w planach Tuska.

 Bo skąd wycisnąć pieniądze na te straże miejskie i „Policje - tajne, widne i dwu-płciowe”?

Pozdrawiam serdecznie,

kassandra

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#188148

owo "więcej".

Vote up!
1
Vote down!
-1
#188137

Dziękuję ossalo. Ty potrafisz więcej.

Pozdrawiam serdecznie,

kassandra

Vote up!
1
Vote down!
0

kassandra

#188149

Zastanawiają się, czy lepiej trzymać z Miedwiediewem, czy Putinem, ale do wyborów podejmą decyzję i się dowiemy, że postawili na wszystkich razem plus na Michnika.
Muldi

Vote up!
0
Vote down!
-1

Muldi

#188138

Moskwa - daleko ...

Dałabym konia z rzędem gdyby było odwrotnie, ale myślę, że w tym ostatnim przypadku prezydent-myśliwy nie zechce zaprząc do pracy swej feralnej hepatoskopii. Aby zaraz, ze zwykłą sobie precyzją, przepowiadać, że to może Michnik „ ... będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni.”

Pozdrawiam serdecznie,

kassandra

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#188165

to Israel. No bo gdzie u licha sa jego korzenie, w Rosji? Aby była jasność, wśród tubylców mam wielu żydowskich przyjaciół. Są z innej bajki.

Vote up!
1
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#188189

Przecież teraz tylko to słyszymy i ogladamy ze strony Tuska. Czyzby zawiodły zwieracze?

Vote up!
0
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#188180