OŚWIADCZENIE

Obrazek użytkownika intuicja
Kraj

część VI mojej wakacyjnej opowieści, którą zmuszona jestem 'przykryć' tą notką tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/1627/rasowe-nogi-byly-jej-niewatpliwym-atutem-cz-vi

***

Chciałabym raz jeszcze napisać, jak widzę OB-CIACH.
Dla większej przejrzystości w punktach.

1. OB-CIACH to ruch społeczny, a nie polityczny => NIE ANGAŻUJE się w żadne stricte polityczne działania; nie popiera, żadnego ugrupowania politycznego. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że osoby zaangażowane w OB-CIACH mają swoje jasno sprecyzowane sympatie polityczne. Sama nigdy nie ukrywałam, że jestem zwolenniczką PiS-u [a nawet nie tyle PiS-u, co Jarosława Kaczyńskiego]. Wiem też, że są wśród nas osoby, które identyfikują się z innymi ugrupowaniami. Zawsze jednak są to ugrupowani zwane potocznie „prawicą”.

2. W sferze ideałów - łączy nas patriotyzm i dążenie do Prawdy. W sferze konkretów - sprzeciw przeciwko narzucanemu przez mainstreamowe media ”przekazowi dnia”, związanej z tym manipulacji (a więc po prostu przeciwko kłamstwu) oraz sprzeciw przeciwko wykluczeniu społecznemu osób mających niepoprawne politycznie poglądy.

3. OB-CIACH jest ruchem o charakterze fraktalnym – bez zhierarchizowanej struktury, co jest prostą pochodną jego społecznego, a nie politycznego charakteru.

4. Główną zasadą postępowania w ramach OB-CIACHu jest wolność, a nie demokratyczne głosowanie – oznacza to, że jeżeli jakiekolwiek osoby mają ”pomysł” nie sprzeciwiający się OB-CIACHowym wartościom (patrz pkt 1 i 2) i znajdą swoich zwolenników, którzy wraz z nimi pomysł ten zrealizują – mogą to po prostu zrobić, bez wskazówek „ z góry”.

5. Wszelkie portale, na których publikowane są OB-CIACH-owe notki traktowane są TYLKO I WYŁĄCZNIE jako platformy dotarcia do jak największej ilości osób. Jest to szczególnie ważny punkt, ze względu na toczącą się dyskusję na temat NOWEGO EKRANU i związanych z tym kontrowersji. Oświadczam, że OB-CIACH nie ma żadnych powiązań organizacyjno-decyzyjnych z Nowym Ekranem. Bardzo proszę o to, aby nie wiązać ze sobą tych dwóch inicjatyw, zwłaszcza, że Nowy Ekran określił się politycznie jako tzw. Trzecia siła. Dla zachowania uczciwości podkreślę, że nie uważam ani Carcajou ani Łażącego Łazarza za agentów. Po prostu OB-CIACH sam w sobie jest podmiotem, ma swoje własne cele. Uważam jednak, że źle się stało, iż wielu blogerów opuściło NE. Nie powinniśmy dobrowolnie rezygnować z jakiejkolwiek możliwości prezentowania poglądów i docierania z nimi do społeczeństwa. Nas po prostu nie stać już na niszowość (ale to tylko moje zdanie).

6. OB-CIACH powinien tworzyć tzw. „drugi obieg”, skupiać i integrować OB-CIACHowe środowiska twórcze, doprowadzić do nobilitacji OB-CIACHowych wartości, przywrócić poczucie godności OB-CIACHowej Polsce. To praca u podstaw, ale znacznie istotniejsza (bo efekty trwalsze) od tymczasowych działań politycznych. Powiem więcej: polityka jest wg mnie sprawą wtórną. Wybory polityczne są pochodną wyboru wartości. Skupmy się więc na nich.

7. Bardzo proszę wszystkie osoby, które RZECZYWIŚCIE czują czym jest OB-CIACH o aktywne włączanie się w nasze inicjatywy, takie np. jakie przygotowujemy na najbliższe sierpniowe spotkanie: http://niepoprawni.pl/blog/1627/ob-ciach-w-sierpniu-i-videorelacja-z-lipca

----------------------------------------------------------

I pamiętajcie o Fundacji!!!!!!

Fundacja Kocham OB-CIACH , ul. Belgradzka 10/115 02-793 Warszawa

PKO BP 31 1020 1013 0000 0402 0248 7486

SWIFT (BIC) BPKOPLPW PL 31 1020 1013 0000 0402 0248 7486

każda złotówka się liczy:)

dopisek: na cele statutowe i administracyjne

TYM, KTÓRZY ZASILILI KONTO FUNDACJI OGROMNE PODZIĘKOWANIA!!!!!!!

JESTEŚCIE WIELCY - OTWORZYMY LOKAL "KOCHAM OB-CIACH" => TO "DZIEJOWA KONIECZNOŚĆ";)))

-----------------------------------------------------------

PRZYPOMINAM RÓWNIEŻ O TRWAJĄCYM WAKACYJNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM "OB-CIACH DOOKOŁA ŚWIATA".

ZDJĘCIA Z OB-CIACHowymi GAZETAMI PRZYSYŁAJCIE NA ADRES: intuicjablog@interia.pl

I NAGRODA - NALEWKA DOMOWEJ ROBOTY:)

-----------------------------------------------------------

zajrzyjcie na naszą stronę: http://www.ob-ciach.net/

Brak głosów