Jarosław Kaczyński - Zachowuje się jak bolszewik i paranoik.

Obrazek użytkownika Anonymous
Nazwa serwisu: 
[WP.PL]
Cytat: 

W rozmowie z "The Guardian" Norman Davies, brytyjski historyk, który zajmuje się dziejami Polski, współpracujący przez 8 lat przy powstawaniu Muzeum II WŚ, powiedział, że działania Prawa i Sprawiedliwości, mające na celu przejęcie kontroli nad muzeum, wyglądają jakby były od dawna planowane. - Rząd PiS nie chce, by grupka zagranicznych historyków decydowała co będzie dziać się w "ich" muzeum - powiedział.
Davies dodał również, że siłą napędową rządu w tych działaniach jest prezes PiS Jarosław Kaczyński, którzy "rządzi wszystkim, jakby było jego osobistym politbiurem". - Zachowuje się jak bolszewik i paranoik. Prawo i Sprawiedliwość to najbardziej mściwy gang w Europie - mówił. Davies podkreślał, że wystawa zaplanowana do wystawienia w Muzeum WŚ II w Gdańsku była "kompletną narracją wydarzeń z lat 1939-1945". - Teraz PiS jest u władzy i widzimy, jaka jest naprawdę polityka historyczna w ich wykonaniu, to ksenofobiczna próba napisania historii na nowo. PRL też miała "politykę historyczną" - oceniał politykę rządu w tej kwestii Davies.

"The Guardian" opisuje, że wart 72 mln funtów projekt, czyli Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, obecnie stał się obiektem zainteresowania "ksenofobicznych historyków i polityków". Taka ocena, to wynik planowanego połączenia tego muzeum z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. w ten sposób powstanie nowa instytucja, z nowym dyrektorem - oceniała jedna z osób pracujących w gdańskim magistracie.

Ocena wiadomości: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)

Komentarze

Autorka tekstu, Alex Duval Smith, wskazuje, że pojawiają się kolejne dowody na to, że polityka historyczna rządu jest wykorzystywana do "wyrównywania rachunków" z politycznymi przeciwnikami, jak Lech Wałęsa czy Donald Tusk. Oprócz tego, Smith opisuje ostatnie działania rządu w kwestii polityki historycznej, przywołując m.in. powstanie muzeum w Markowej, upamiętniające Polaków pomagających Żydom, a także reakcje na określenie "polskie obozy śmierci", z którymi walczy polski MSZ.
"The Guardian",
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Historyk-Norman-Davies-o-Jaroslawie-Kaczynskim-rzadzi-wszystkim-jakby-bylo-jego-osobistym-politbiurem-PiS-to-najbardziej-msciwy-gang-w-Europie,wid,18288148,wiadomosc.html?ticaid=116e5c&_ticrsn=3

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1512034

"totalnie odleciał".

Absolutnie "przystaje" do tej samej marki "totalnej opozycji"!

Żałosne!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1512041

Wiek robi swoje :-)))))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1512042

PO-wska wścieklizna zatoczyła w ciągu 8 lat bardzo szerokie kręgi i zaraża kolejne...

No ale... "Totalna opozycja" nawet będąc u władzy zawsze cierpiała na deficyt autorytetów i zazdrościła ich PiS-owi. Ta zazdrość zeskalowała po 10.04.2010. Przypomnijmy sobie tylko np.casus śp.gen. Błasika i pilota - porucznika wtedy - Protasiuka. To nic, że śp.gen.Błasika PO-wska swołocz uwikłała w alkocholizm i rozdęte ego dowódcy ale momentalnie "bohaterskiego" generała dał Platformie O.  Bronisław. Nawet dwóch - Parulskiego co zmagał się w Moskwie razem z Kopacz i Janickiego. Co do pilotów bohaterów -  z tymi było "cinszko" ale traf chciał, że kpt.Wrona przeorał - przez maleńki bezpiecznik - całe Okęcie  i Bronisław  migiem uczynił go bohaterskim pilotem. Mógł - w końcu pod światłym przywództwem dra Laska dokonać "badania katastrofy"   miała światła PKBWL to se Bronek mógł po ułańsku zaszarżować.  Platforma O. z dumy dostała wtedy mega sraczki, sraczka sukcesu trzymała jej media przez jakieś 2 tygodnie  ale gloria szybko  wyparowała jak kamfora i o bohaterskim Wronie i jenierałach  nawet  pies z kulawą nogą nie pamiętał.

Taki długi był "żywot"  platformerskich Herosów i pod względem "autorytetów"  PO  faktycznie zawsze była  z ręką w nocniku nawet w kwestii "profesorów"  - jeden bezaturalny profesorek Bydłoszewski, pokurcz Hartmanem z jego świtą feministycznych świtezianek i Balcerowicz - to był "dorobek" PO przez 8 lat rządzenia. Import autorytetów  był potrzebny i to hurtem, więc kto? Prof.Gross,  prof.Davies, prof.Brzeziński. Na liście PO-wskich profesorków są również prof.Merkel, prof.M.Schulz, prof.GVerhofstadt  i i. No ale fatum - tych trojga ostatnich  prof.dr Bronek nie zdążył  "dociążyć  po profesorsku" Orłem Białym... 

Oczekujmy nowego wysypu "profesorskich autorytetów" - prof.Cimoszewicza, prof.Tomczyka, prof.Kierwińskiego, prof.Petru i prof.Kijowskiego. I nowych doctoris causa. Tych akurat  może mianować Olejnik,Żakowski albo Paradowska jak mianują profesorem np.Nałęcza.  Instytut  Bronisława Komorowskiego im.Bronisława Komorowskiego powinien jak najszybciej "wypluć" z siebie nowych profesorów i doctorów honoris causa by tę dziurę deficytową opozycji na  ałtorytety czym prędzej zatkać. Zanim to się stanie - na ten moment Norek Dejwis będzie robić za zapchajdziurę. Chyba, że Petru znalazł w Berlinie jakiegoś prof.Hula-Gula i wkrótce spreparuje kolejną diagnozę o Polsce...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1512046

Anglosaska kultura

 

No i wylazała kultura

z anglosaskiego szczura!

 

PS I wcale mu nie odjebało, i nie ma to związku z wiekiem!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1512053

"I wcale mu nie odjebało"

Oczywiście że nie, bo on zawsze był pojebany

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1512058

Dołączył wczoraj do głosu "grupki trzech", do kabla, moczymordy i nieuka! 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1512066

Davies to zachodnie "dziecko" III RP, beneficjent układu, piszący to czego mocodawcy oczekują...dla tego robił ćwierć wieku za autorytet...oczywiście nie za darmo. Teraz traci zabawki i dostęp do publicznej kasy i dlatego wrzeszczy...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1512056

Kasa Misiu, kasa i to spora

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1512059

Jak by nie było demokracji w Polsce, o której ten żydokomunista Bugaj wsPOmina, to już by dyndał na drzewie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1512068

Bozego Igrzyska zaczalem czytac Norman-a Devies-a. Mialem wowczas mieszane uczucia , poniewaz obcy pisal o naszej historii. Tym bardziej, ze w obiegu byly przynajmniej dwie historie naszego kraju, ta "polska" i " paryska"...Irytowalo mnie wowczas, ze w Polsce nie wyszla wowczas zadna praca, ktora bylaby " tak glosna " jak ta Dawies-a. W owych czasach czlowiek ten uchodzil za przyjaciela Polakow, szczegolnie, gdy lajal swoich ziomkow za ich zachowanie wzgledem Polakow. To co obecnie wyprawia ten czlowiek daje duzo do myslenia..., gdyz w rzeczy samej jest doskonale zorientowany w polskich zagadnieniach i naszej najnowszej historii. Ale coz ? wypada nam sie zmierzyc i z takim przeciwnikiem... NIe bardzo rozumiem dlaczego przyrownuje Jaroslawa Kaczynskiego do bolszewikow ? ze Kaczynski jest socjalista, to jest oczywista oczywistosc, ale dlaczego zaraz bolszewik ? i dlaczego Davies-owi przeszkadza, to konkretne nastawienie PiS-u do muzeum ? i ze nie damy obcym popisywac o naszej historii ... Jestesmy " sparzonym dzieckiem ", wiec dmuchamy na gorace i to jest juz cala filozofia...Poza tym atakuja nas niemalze wszyscy dookola, jak rowniez GNIDY krajowe. W tym kontekscie zachowanie Davies-a jest wiecej niz nieostroznoscia, tj. zakladajac, ze nam dobrze zyczy...O ile Kaczynski i obecny Rzad pospolu z Prezydentem maja okreslone prawicowe stanowisko do kwestii swiatopogladowej, o tyle w ekonomii sa bardzo lewicowi. Jest to wiec bardzo dziwny konglomerat. Miejmy nadzieje, ze sie nim nie udlawimy i wyjdzie nam on na dobre, czas pokaze. Po PO i SLD-PSL wszystko inne jest poprostu wpaniale, gdyz gorzej jak bylo, to byc nie moze... chociaz poprostu kolejne miesiace pokaza prawde... Tym niemniej, a moze przede wszystkim Davies nie powinien zajmowac takiego stanowiska, gdyz w prostej linii dolancza do naszych wrogow i to jest bardzo przykre. Szczegolnie , gdy patrzymy przez pryzmat jego tworczosci...Powinien byc co najmniej bardziej powsciagliwy w swoich opiniach, bo przeciez musi zdawac sobie sprawe, ze nam tym szkodzi. Rzeczpospolita nie jest podworkiem na ktorym kazdy moze zalatwic swoje fizjologiczno- mentalne potrzeby i co by tam jeszcze...A, ze przyszedl czas, gdy Polacy sami wzieli ster w swoje rece i probuja z tego NIC po raz kolejny sklecic swoj kraj, to w zadnym razie nie moze byc sola w zadnym europejskim oku. I to nawet, gdy obecna ekipa znowu ma bardzo socjalistyczne zabarwienie..., gdy kombinuje " jak kon pod gore" z Amerykanami...i posiada jeszcze kilka innych "specyfikow ", ktore sa bardzo kontrowersyjne... My ich bedziemy osadzac, gdy przyjdzie na to czas, a nie zadne Angole, Zydzi czy Bog wie, kto inny... To jest wewnetrzna sprawa Polski i nikogo innego. I w tym kontekscie Davies nie okazuje nalezytego nam respektu, a powinien.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#1512168