Krispin

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

Wielki Bloger Krispin (dalej W uBek) zarzuca mi plagiat, bowiem… nie zamieściłem istniejącego jego zdaniem źródła cytatu. No to popatrzmy, jak ów blogerek łamie elementarne zasady prawa autorskiego.

Oto w opublikowanym dnia 8 maja 2020 roku tekście Śpiesz się! Promocja! W uBek pisze:

Profesor Bogusław Wolniewicz o powodach, dla których głosował na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości:

"Trzeba...

2.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

Nisza ekologiczna po Cyrku G. została znowu zajęta.

Najwyraźniej posunąłem się do pomówień względem najlepszego na całej płaskiej Ziemi blogera Krispina.

Bo zupełnie jak jakiś cham i niewychowany prostak wskazałem, że w „jego” tekściku Bohater mało znany roi się od jawnych i ciut mniej jawnych zapożyczeń z przemilczanych źródeł.

Wskazałem wyraźnie:

Popatrzmy teraz na przemilczane "pożyczki...

4.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Humor i satyra

Najwyraźniej blogerek ów (i administratorek polskojęzycznego portaliku, wstydliwie ukrywający swoją prawdziwą ksywę) postanowił się wybielić. Niestety, zrobił to tak mocno, że aż zamienił się w bałwana.

W o dziwo napisanym bez nadmiernego odgapiania z wiki tekście Krispin pisze chełpliwie:

Rok temu napisałem krótką notkę o Chiune Sugiharze. Byłem poruszony, kiedy poznałem historię jego życia, a...

3.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Portalowy narcyz, przyłapany na kompilowaniu „swoich” tekstów z wikipedii oraz niewymienieniu podstawowego źródła, z którego korzystał, dostał amoku. Nic zatem dziwnego, że kolejny już raz pokazał swoje prawdziwe oblicze.

Najogólniej stara śpiewka zapoznanego grafika – otóż pisząc przed laty tekst o ataku na Pearl Harbour miałem dopuścić się plagiatu. Pierwszy zarzut dotyczył bowiem jakoby...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

„Ogromnie lubię, gdy ludzie bałwanieją do kwadratu” - Józef Szwejk.

Problem kopiowania cudzych utworów jest stary jak świat. A przynajmniej jak długo istnieje pismo. Nic dziwnego, że w końcu postanowiono stworzyć jakieś normy, pozwalające na cywilizowany użytek z coraz większego dorobku Człowieka.

Na dzień dzisiejszy wystarczy nam tylko pamiętać, że prawo autorskie jest tzw. prawem osobistym i...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kultura

Przypominam sobie nigdy tak naprawdę niezakończoną dysputę, jaką od 1980 roku toczymy z przyjaciółmi. I nie miało znaczenia, że przez te 40 lat z okładem zmieniły się didaskalia społeczno-polityczne. Wszak nam chodzi o sedno.

Tym sednem zaś jest SZTUKA. Sednem SZTUKI zaś jest PRZEKAZ. Weźmy na ten przykład Bitwę pod Grunwaldem Jana Matejki. Toż to prawdziwy esej historyczny, dla zmyłki jeno...

2.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Pamiętamy jeszcze opowieści z (dziesiątek) tysięcy nocy i dni o „genialnym przedsiębiorcy”, który padł ofiarą SIŁ ZŁA wszelakiego przez co blisko 20 lat unika jakiejkolwiek pracy. Nic to, że cierpiał i nadal cierpi na choroby żylne – na siłę i wbrew jakiejkolwiek wiedzy medycznej jego objawy ciągle są przedstawiane jako... efekt pobicia przez policję.

Na szczęście całe to pieniactwo mamy już za...

3.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Historia

Jeszcze wczoraj można było przeczytać wielkie jojczenie niejakiego Krispina rzekomo poniewieranego przez innego blogera (ba, uroił sobie nawet, że ów znieważa jego rodziców, co miejsce miało jedynie w wyobraźni K.) połączone ze wzywaniem Admina na pomoc aż tu w nocy tenże Krispin daje upust swoim fobiom i atakuje mnie z pozycji małoletniego i niedouczonego trolika dowodząc tym samym prawdziwości...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

To nie tak, że epokę ancien regime’u we Francji powinniśmy oglądać wyłącznie przez okulary markiza de Sade’a. Musimy pamiętać, że schyłek tej epoki przyniósł jedno z największych dokonań nauki oświeceniowej, rzutujące nawet na pierwsze dekady XIX wieku – Wielką Encyklopedię Francuską, zwaną wówczas po prostu Encyclopédie.

W zamyśle stanowić miała kompedium całej ówczesnej wiedzy z zakresu nauk,...

3.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Trudno powiedzieć, żebym był specjalnie zaskoczony. Jednak powoływanie się na ciut zapomnianego już idola eurolewicy przez osoby uważające się za „konserwatywnych patriotów” to prawdziwa szopka ideologiczna.

Nie ważne kto, byleby był po naszej stronie. Polskojęzyczni Rosjanie, aktualnie ubrani w piórka „antyszczepionkowców” (dwa lata temu ozdabiali swoje profile wymyślonym w Moskwie znaczkiem z...

3.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Idee

Osoby, które liczą na to, że niniejszy felieton będzie o najnowszej historii Polski muszę rozczarować. Niemniej uważam, że jest jak najbardziej adekwatny do jego treści.

Od dłuższego czasu z mniejszym lub większym zainteresowaniem przyglądam się tekstom czołowego intelektualisty antyszczepionkowego blogera Wawel (tu akurat z numerem porządkowym 24).

Przyznam, że każdy jest swoistą ucztą duchową...

3.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (15 głosów)