Anita Gargas

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Prezydent Biden w wywiadzie na pytanie dziennikarza, czy uważa Władimira Putina za mordercę, potwierdził. To poważne oskarżenie rzucone mimochodem w niezbyt ważnym wywiadzie dotarło do Rosji i wywołała reakcję Putina. (aluzju paniał?)

W tym samym czasie do znanej dziennikarki śledczej Anity Gargas docierają taśmy, które dziennikarka upublicznia (bo to jej zawód).
Czy chodzi o to, by prezydenta...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Potępieńcze wycia dobiegające z łamów "GW", znamionujące antysmoleński obłęd, lub zgoła opętanie, mają wspólny mianownik. Jest nim strach.

I. Wycie potępionych

Muszę przyznać, że w dni poprzedzające rocznicę Tragedii powodowany jakąś zwyrodniałą ciekawością śledziłem dość pilnie internetowe strony „Wyborczej”, ze szczególnym uwzględnieniem tekstów „smoleńskich”. I szczerze mówiąc, aż takiego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

We środę 10.04.2013 o godzinie 20-tej w TV PULS odbędzie się telewizyjna premiera filmu Anity Gargas "10.04.10".

Tych, którzy jeszcze nie obejrzeli tego filmu do tego zachęcam i zwracam się ze szczególną prośbą, aby skłonili do jego obejrzenia swoich znajomych a w szczególności osoby, które cały czas zawierzają oficjalnej wersji przyczyn katastrofy smoleńskiej i temu, iż polskie państwo "...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika MD
Kraj

Wczorajsza emisja filmu Anity Gargas pt. "Anatomia upadku" przez TVP1 była tak potrzebna Tuskowi i Platformie jak "okrągły stół" Kiszczakowi i Jaruzelskiemu. Szefostwo telewizji zwanej szyderczo "publiczną" wcale nie musiało emitować tego filmu. Nikt nie zmusił do tego Donalda Tuska ani Juliusza Brauna, ani też innego Dworaka. Przecież w zasadzie te same kreatury nie ugięły się pod wpływem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Kto może wskazać tytułu odcinków "Katastrofy w Przestworzach" w których była prezentowana wersja wydarzeń inna od oficjalnej? Np. wypowiedź adwokata reprezentującego rodziny ofiar? Przyda się ta wiedza przed dyskusją, co ma być po emisji "Anatomii Upadku" i "Śmierci Prezydenta" w reżimowej TV. Ciekawe, kogo wezmą do tej debaty?

Ja jednak proponuję tzw środowisku lotniczemu wsłuchanie się z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wilre
Ogłoszenie
„Anatomia upadku” w telawizji (foto. Marcin Pegaz/GP)

Zaciągnij przed ekran telewizora dzieci, sąsiadów, kogo się da w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 21.30. Pierwszy program TVP ma wtedy pokazać film reż. Anity Gargas pt. „Anatomia upadku”. Ten film przekona najbardziej krzykliwych szyderców.
 
Dlaczego? Bo podaje suche fakty. Bezlitośnie i bez emocji obnaża kłamstwa komisji Tatiany Anodiny, ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kayan
Świat

 

  fot: Mariusz Rogalski

 W dniach 27 luty – 2 marca 2013 w Nowym Jorku w Stanach zjednoczonych Ameryki Północnej miały miejsce niezwykle ważne wydarzenia których organizatorami był miejscowy Klub Gazety Polskiej oraz Solidarrni 2010 Nowy Jork.

Na zaproszenie tych organizacji, w środę, 27 lutego do Nowego Jorku przyleciały red. redAnita Gargas i Ewa Stankiewicz aby otworzyć wystawę “Katyń...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tomeks
Ogłoszenie

Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej oraz Klub Opcji na Prawo zapraszają na pokaz filmu Anity Gargas pt. "Anatomia Upadku".
Pokaz odbędzie się 12 lutego 2013 r. (wtorek) o godz. 17.30
Miejsce spotkania:
Salka parafialna przy Bazylice Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej ul. Królowej Jadwigi 17
Gościem specjalnym pokazu będzie współautor filmu Rafał Dzięciołowski

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

i jej filmu o Smoleńsku "Anatomia upadku". Według danych portalu Wirtualne Media /TUTAJ/:

  "Trwająca 70 minut „Anatomia upadku” pokazana została przez TV Puls w środę 30 stycznia br. o godz. 20.00. Z danych Nielsen Audience Measurement dla portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że dokument śledziło 1,13 mln osób, co zapewniło stacji 6,66 proc. udziału w grupie 4+ i 7,91 proc. w 16-49. Dla...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Redakcja
Kraj

Rozmowa z Anitą Gargas, dziennikarką śledczą, autorką programów telewizyjnych z cyklu „Misja specjalna” (za odcinek poświęcony tragedii smoleńskiej nagrodzona „polskim Pulitzerem” – Nagrodą Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), reżyserką pierwszego filmu śledczego o katastrofie smoleńskiej „10.04.10” i najnowszego – „Anatomia upadku”.

Anna Łabieniec: Po raz kolejny odwiedziła Pani...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Historia

  W dolnej sali kościoła przy placu Grzybowskim w Warszawie odbył się 15.01 2013 dziewiąty już wykład z cyklu "Sylwetki niezwykłe". Zatytułowany był "Bolesław Chrobry Wielki", a prowadził go prof. Roman Michałowski z Instytutu Historii UW. Organizatorzy to SPJN /TUTAJ/. Przed wykładem prof. Jan Żaryn, prezes SPJN wygłosił kilka komunikatów.

  Zapowiedział, że następny wykład z cyklu odbędzie...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

Zapraszam na spotkanie z panią Anitą Gargas (laureatka polskiego Pulitzera) połączone z projekcją jej filmu 10.04.10. Anita Gargas przybywa do Dublina na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Dublinie!

Spotkanie odbędzie się 23 marca (piątek) o godzinie 19,00 w The Gresham Hotel, Upper O'Connel Street, Dublin1.

Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JAdaX
Kraj

Panie Dworak stalinowsko-goebbelsowska propaganda może Panu jedynie pozazdrościć
Czego?

Raportu z monitoringu serwisów i wybranych programów publicystycznych, poświęconych obchodom Święta Niepodległości 11 listopada 2011 r.

Już od kilku dni zbierałem się do napisania tej notki i uzmysłowienia nam Polakom w jakim kraju żyjemy.
To kraj w którym funkcjonuje prorządowa propaganda medialna KRRiT...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika raven59
Kraj

"Jan Pospieszalski: Bliżej". Dziś ważne pytanie w sprawie Smoleńska: "Czy można kłamać bezkarnie i na taką skalę?"

„W dwadzieścia dwa miesiące po smoleńskiej tragedii wciąż mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Czy wiemy dlaczego to się stało i jak do tego doszło? Od roku znamy raport rosyjskiego MAK-u, od pół roku raport komisji Millera….”: http://wpolityce.pl/artykuly/22515-jan-pospieszalski-blizej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kultura

Główną Nagrodę Wolności Słowa
za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich, praw człowieka,

ufundowaną przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w wysokości 20 tys. zł
otrzymuje Anita Gargas
autorka reportażu „Katastrofa smoleńska” wyemitowanego w „Misji Specjalnej” w Pr.1 TVP 21 września 2010 r.,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika pomniksmolensk
Kraj

Dodano relację ze spotkania z Anitą Gargas. Pani reżyser odniosła się również do kwestii autentyczności miejsca, w którym rozbił się TU154M.

Jeden z uczestników dyskusji, opierając się na analizach dochodzeniowych na portali Free Your Mind, zapytał o to, czy samolot istotnie rozbił się w miejscu oficjalnie podawanym za miejsce katastrofy.

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=214

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

"Źle sie dzieje w państwie duńskim",  "Coś się z Narodem dzieje niedobrego", "Zaraza w Grenadzie", "Dżuma w Sante Fe"...

Każdy internauta wie, że w realnym świecie sporo jest wydarzeń niepokojących. Niestety, blogosfera też nie jest wolna od plag panoszących się realu. We wszystkich jej środowiskach  mamy np.  pandemię "naszości".

Całkiem niedawno Budyń78 zauważył, że brak akceptacji i ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Pyzol
Blog

Podpisujcie!

http://blog.rp.pl/listotwarty/2010/02/20/protest-w-sprawie-odwolania-anity-gargas-z-tvp1/#comment-22704

Kaska

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

PiS może sobie mieć „Jedynkę” - ale na warunkach SLD!

Historia kompromitacji.

Gdy Prawo i Sprawiedliwość wchodziło w medialny sojusz z SLD, siedziałem cicho i tylko kląłem pod nosem. Gdy oba ugrupowania podzieliły się wpływami, na zasadzie: „Jedynka” dla PiS-u, „Dwójka” dla SLD, TVP Info jako wspólne „kondominium”, zaświtała nawet we mnie iskierka nadziei na przełamanie salonowego monopolu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Kraj

Komentarze, które pojawiły się w blogosferze po zwolnieniu Anity Gargas z TVP to kolejny dowód postępującego "upartyjnienia" blogerów.

Poza, od dawna upartyjnionymi, "ich lemingami", pojawiły się (?) "nasze lemingi".

Wśród naszych komentatorów od dawna popularny jest kpiarski obraz "leminga", czyli zwolennika "nie-naszych" partii. Takiego, który z miłości do swojego idola lub całej ukochanej ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Jeszcze przed trzema tygodniami, eurodeputowanemu Markowi Migalskiemu przydarzyła się na Salonie24 notka wyjątkowo infantylna. Napisałem wtedy o "błędnym gambicie Migalskiego". Nie myślałem, że wkrótce przyjdzie mi bronić Autora przed sympatykami partii, dzięki któej zasiada w Parlamencie Europejskim!

Sprawa zwolnienia Anity Gargas rozgrzała dyskutantów do białości. Pretekstem telewizyjnej,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Notka eurodeputowanego PIS, Marka Migalskiego robi wrażenie.  Czy PiS odpowiada za świństwo wobec Anity Gargas?  Mocne pytanie jak na polityka wybranego do PE z listy Prawa i Sprawiedliwości!

Współpraca PiS i SLD w telewziji była by aż tak zgodna, że obie partie pomagały sobie w odwołaniu Anity Gargas?Śmiała teza. Coś musi się wydarzyć...

Póki co, polecam - nie mniej ciekawy od notki...

0
Brak głosów