Większość ludzi nie szanuje siebie i innych. W zagubieniu lub tchórzostwie, akcept.wszystko-byle nie było wojny. A przecież wojna trwa, - ci, którzy wdarli się do państwowego karmnika, ubezpieczyli się armią, policją, bandami specjalnymi.

Obrazek użytkownika wilre
Artykuł

Szczurzy król PL (youtube)*1.
cytat z filmu:
"W ogromnym podziemnym labiryncie tuneli komunikacyjnych „szarzy” stworzyli swoją cywilizację. Wysoko zorganizowane społeczeństwo ze swoimi prawami, porządkiem i hierarchią. Dla obcych nie ma tu miejsca. Walka o przetrwanie sprawia, że te zwierzęta stale się doskonalą. Badacze podziemi zwracają  uwagę na unikatowe właściwości tej społeczności. To niepojęte, że wieści o obszarach niebezpiecznych, nowych truciznach, pułapkach, podtopieniach i innych zagrożeniach są im znane w całym mieście. Czasami takie wiadomości sprawiają, że migruje całe szczurze miasto."

Jeden z najefektywniejszych sposobów walki ze szczurami oparty jest na zniszczeniu systemu ich obrony. Opiera się on na niszczeniu ich moralności. Nie da się złamać moralności zbiorowej. Można złamać jednostkę, ale i to nie od razu. Trzeba to robić stopniowo. Aby tego dokonać, trzeba stworzyć środowisko, w którym kluczową rolę odgrywa racjonalna logika. Przede wszystkim, zmusić do wykonania pierwszego kroku, w działaniu, które jest absolutnym tabu.

Odbywa się to w następujący sposób. Bierze się największego i najsilniejszego szczura, długo morzy głodem, a potem wrzuca się do jego klatki martwego szczura. Po namyśle pożera on swojego martwego kolegę. Racjonalna logika podpowiada: to już nie współtowarzysz, to jest pożywienie. Jemu jest wszystko jedno, a ja muszę przeżyć. Więc, można jeść.

Następnym razem poprzeczkę amoralności podnosi się wyżej. Do klatki wrzuca się ledwie żywe zwierzę. Nowe „pożywienie” chociaż prawie martwe, jednak nadal żyje. I znowu racjonalna logika podpowiada rozwiązanie. On i tak umrze, a ja muszę żyć. I szczur znowu zjada swojego pobratymca, teraz praktycznie żywego.

Trzeci raz do klatki wrzucane jest żywe i zdrowe „jedzenie” – słabszy szczur. U silnego szczura znowu włącza się algorytm racjonalnej logiki. Jest mi już wszystko jedno, mówi do siebie. Jaki jest sens, jeśli oboje zginiemy? Niech przeżyje najsilniejszy. I najsilniejszy pozostaje przy życiu. Zwróćcie uwagę, że szczur przy podejmowaniu decyzji za każdym razem potrzebował mniej czasu. Przy czym poziom amoralności każdego nowego pożerania był coraz wyższy. Po pewnym czasie szczur w ogóle przestawał myśleć. Odnosił się do swoich pobratymców jak do pożywienia. Natychmiast po wrzuceniu nowego szczura do klatki, rzucał się na niego i pożerał. Od chwili kiedy przestał myśleć w kategoriach, pożreć czy nie, jego moralność została złamana. Następnie wypuszczono go do społeczności, z której wcześniej go zabrano.Był to już zupełnie inny szczur. Była to istota bez żadnych oznak moralności. W swoim postępowaniu kierował się tylko logiką egoizmu. Ale jego otoczenie nie wiedziało o tym. Traktowali go jak swojego i całkowicie ufali.

Szczur-kannibal szybko zdecydował, że najbardziej optymalnym wariantem jest skryta napaść i pożarcie i robił to w tajemnicy przed społecznością. Pod jakimś pretekstem szczur wabił swoją ofiarę w zaciszne miejsce i tam ją pożerał.

CAŁOŚĆ

______________________________________

" Większość ludzi nie szanuje siebie i innych. W zagubieniu lub tchórzostwie, akceptując to, co się dzieje, w zgodzie na wszystko — byle tylko nie było wojny. A przecież wojna trwa, i ją  dziesiątki już razy ogłaszano nam wszystkim - ci, którzy wdarli się do państwowego karmnika, ubezpieczyli się armią, policją, służbami specjalnymi. "

V I D E O  

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (3 głosy)

Komentarze

12-latka urodziła w bielskim szpitalu dziecko – podało dzisiaj popołudniu lokalne Radio Bielsko. Rzecznik miejscowej prokuratury okręgowej Jacek Boda poinformował, że śledczy badają już sprawę.

"Mogę tylko powiedzieć, że postępowanie takie prowadzi prokuratura rejonowa Bielsko-Biała Północ" – powiedział dzisiaj Boda. Z uwagi na dobro małoletniej pokrzywdzonej nie podał żadnych szczegółów. Poinformował jedynie, że śledztwo "prowadzone jest w sprawie" i nikt nie usłyszał dotychczas zarzutów.

Rozgłośnia podała, że dziecko przyszło na świat w bielskim szpitalu miejskim w wtorek. To chłopczyk. Urodził się zdrowy.

]]>https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/12-latka-urodziła-dziecko-sprawę-bada-policja/ar-AAEUrmg?li=BBr5MK7]]>

ps

]]>Żyją w tyranii optymizmu,]]> przekonane, że mogą wszystko, że mają równe szanse, że wystarczy chcieć, by mieć. A nie potrafią poradzić sobie nawet z komarem, a co dopiero z krytyką czy wzięciem odpowiedzialności za innych.

_____________________________________

PS2

Gregor Says:
 

Witam.
Powinno być raczej :zastosowanie strategii „szczurzego króla” wobec rozwiniętej cywilizacji powoduje jej dezintegrację i rozpad, ponieważ nie jest w stanie przetrwać bez kapitału społecznego ]]>http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapita%C5%82_spo%C5%82eczny opieraj]]>ącego się głównie na zaufaniu. Dlatego cały atak koncentruje się na zniszczeniu moralności.
Tu chodzi o atomizację społeczeństwa, zniszczenie kultury i tradycji na której człowiek opiera budowanie swojej świadomości i najważniejszej (po biologicznych) potrzebie – BEZPIECZEŃSTWA (piramida potrzeb Masłowa ]]>http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_potrzeb ]]>) .

Bez tych fundamentów narody skazane są na chorobę sierocą, ciągłe poszukiwanie korzeni i stałych wartości. Bez znalezienia tych fundamentów narody pozostają targiem niewolników. (właśnie historia niewolnictwa wszystko wyjaśnia). Między brakiem tożsamości a ciągłym jej przewartościowywaniem (vide homomałżeństwa, gender, aborcja itp. im brutalniej naruszające TABU tym lepiej) zachodzi ścisła korelacja, której wypadkową jest brak bezpieczeństwa.

A wszystkie teorie psychologiczne są zgodne – człowiek nie pójdzie dalej, nie rozwinie się, nie podąży do następnej potrzeby w piramidzie Masłowa jeśli nie zostanie zaspokojona poprzednia – I O TO CHODZI.

Vote up!
3
Vote down!
-1


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1598104