Usunęli płonące znicze sprzed Pałacu. "Miały wartość symboliczną

Obrazek użytkownika Kajeka
Notka

Skróty informacji z onet pl.
Usunęli płonące znicze sprzed Pałacu. "Miały wartość symboliczną"
Usu¬wa¬nie zni¬czy i kwia¬tów z Kra¬kow¬skie¬go Przed¬mie¬ścia wielu ludzi uważa za pro¬fa¬na¬cję. Po¬la¬cy zo¬sta¬wia¬li je tam pod¬czas wczo¬raj¬szych ob¬cho¬dach rocz¬ni¬cy ka¬ta¬stro¬fy smo¬leń¬skiej. Ekipa TVN 24 przyj¬rza¬ła sie do¬kład¬niej jak wy¬glą¬da nocna praca nad oczysz¬cze¬niem chod¬ni¬ka przed Pa¬ła¬cem Pre¬zy¬denc¬kim.
Ze zdumieniem i pewnym szokiem stwierdziłem, że Rosjanie wypucowali wrak samolotu, w którym zginął prezydent Rzeczypospolitej. W tej chwili wygląda on jak, nie przymierzając, limuzyna na wesele - stwierdził w Polsat News poseł PiS Andrzej Duda. Zdaniem byłego ministra w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego "to są kpiny"
.
Świadkowie, którzy słyszeli eksplozje przed upadkiem Tu-154M, bezczeszczenie zwłok ofiar katastrofy przez Rosjan, zidentyfikowanie ciała prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego po godz. 19.30 czasu moskiewskiego – to fakty, które wychodzą na jaw po dwóch latach od smoleńskiej katastrofy – największej tragedii narodowej po 1945 r., w której zginęli przedstawiciele polskiej elity wraz z prezydentem i jego małżonką.

-Ta partia choć ma w nazwie, że jest Obywatelską, to obywateli boi się jak diabeł święconej wody - powiedział Joachim Brudziński w audycji "Gość Radia ZET". Poseł PiS nie krył oburzenia z powodu nie wydania zgody przez prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz na nagłośnienie uroczystości związanych z drugą rocznicą katastrofy smoleńskiej. Brudziński poruszył również kwestię ekshumacji ofiar. Jego zdaniem "wskazane jest ponowne zbadanie wszystkich ciał".

Ocena polecanki: 
Brak głosów