Targalski: Propagandowy atak Rosji na Polskę „ma na celu zdjęcie odpowiedzialności z Niemiec”

Obrazek użytkownika Husky
Artykuł

Dr Jerzy Targalski komentował w Radiu Wnet poddanie do dymisji rządu Rosji przez premiera Dmitrija Miedwiediewa. Odniósł się także do sytuacji na Bliskim Wschodzie i zbliżającej się konferencji w Jerozolimie. Zabicie przez Amerykanów gen. Kasema Sulejmaniego porównał do likwidacji bin Ladena. „Gdyby go nie zabito, to groziłoby całkowite podporządkowanie Iraku Iranowi”.

Dr Jerzy Targalski odniósł się do spotkania kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydenta Rosji Władimira Putina 11 stycznia w Moskwie.

– Według mnie na spotkaniu doszło do ustaleń, że sankcje nie będą przestrzegane. Nie zostaną zniesione, pozostaną na papierze. Ewidentnie widać, że Niemcy nie dadzą się wyprzedzić Francji we współpracy z Rosją – ocenił historyk.

Na pytanie, dlaczego Rosja przeprowadza atak na Polskę właśnie teraz, ekspert odpowiedział: „To jest właśnie element gry z Europą. Obciążanie Polski złem II wojny światowej, ma na celu zdjęcie odpowiedzialności z Niemiec. Polska dla lewactwa europejskiego jest krajem faszystowskim, to jest także wyciągnięcie ręki do lewicy europejskiej, kompletnie zbzikowanej i oderwanej od rzeczywistości”.

Według dr. Targalskiego „oskarżanie Polaków o antysemityzm, jest to jasne wyciągnięcie ręki, propozycja sojuszu ze środowiskami przemysłu Holokaustu”.

Targalski odniósł się także do najbliższej konferencji, która odbędzie się w Jerozolimie. – To będzie hucpa propagandowa skierowana przeciwko Polsce, uzasadniająca mocarstwową rolę Rosji, jako sojusznika sił postępowych – dodał gość Popołudnia WNET. Politolog ocenił, że przywiązujemy zbyt dużą uwagę do tego wydarzenia. Poparł decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o nieobecności na niej. – Po co ma tam jechać – spytał.

W trakcie rozmowy z Magdaleną Uchaniuk-Gadowską, historyk odniósł się także  do zabójstwa gen. Kasema Sulejmaniego. Akcję USA porównał do likwidacji Osamy bin Ladena. – Gdyby go nie zabito, to groziłoby całkowite podporządkowanie Iraku Iranowi – powiedział. 

Historyk odniósł się do obecności wojsk amerykańskich na Bliskim Wschodzie. – Oni zaprowadzają tam pewną równowagę. Bez Amerykanów na Bliskim Wschodzie skutkiem tej wojny wszystkich ze wszystkimi byłyby miliony uchodźców szturmujących Europę – ocenił. – Przyznaję przy tym, iż błędem Waszyngtonu była interwencja w Iraku, rządzonym przez opresyjny, ale stabilny reżim Saddam Husajna i próba zaszczepienia w tym kraju demokracji – dodał ekspert.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (5 głosów)

Komentarze

atak jest skoordynowany z Izraelem i ma dać podstawy do realizacji ustawy 447. Realizacja 447, doprowadzi w bardzo krótkim czasie do przejścia od RP do Polin. Czego nie przejmie Izrael, zajmie ich najwierniejszy sojusznik, Putin. Drugim aspektem jest zmiana postrzegania Rosji, jako uczestnika agresywnego paktu Ribbentrop Mołotow. Izrael ma 60% ludności post sowieckiej. Działają zgodnie i w porozumieniu. Jeśli to Polska parła do wojny światowej, a więc do ataku Niemiec na Sowiety, pakt z 23 sierpnia, był aktem obronnym Rosji. Nie miał nic wspólnego z jakąkolwiek agresją! Przeciętny sowiet, ma zakodowane, że wojna zaczęła się 21 czerwca 1941. Ani dnia wcześniej. To co było przed, to były tylko przepychanki Hitlera z Polską, Austrią i Czechami. Wojna światowa to atak Niemiec na sowiety, sprowokowany przez Polaków denerwujących Hitlera swoim antysemityzmem, polskimi obozami zagłady żydów i represjonowaniem komunizmu. Nie ma Rosjanina, myślącego inaczej, poza jednostkami liczonymi na palcach....

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1615575