Samotny protest rolnika z Iwkowa. To obraz zniszczonej Polski. Rozłośmy to!

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Wideo

370 km kilkudziesięcioletnim ciągnikiem przejechał z Iwkowa niedaleko Nowego Sącza do stolicy pan Włodzimierz Knurowski, by zaprotestować przeciwko korupcji i bezprawiu w Polsce. – Ludzie w naszym kraju muszą się obudzić – mówi nam zdesperowany rolnik.

Rolnik z Iwkowa nie ma wątpliwości, że jego życie zostało zniszczone przez bezduszną biurokrację i sądy. Pan Włodzimierz popadł w kłopoty, gdy jego gospodarstwo rolne w ciągu kilku lat siedmiokrotnie zalała woda. – Ponosiłem ogromne koszty, a nie mogłem zbierać plonów. Po prostu nie zarabiałem – mówi „Codziennej” Knurowski. W związku z narastającymi długami gospodarstwo rolnika zostało zlicytowane i zajęte przez bank. Pan Włodzimierz jest rozgoryczony postawą władz i sądów w Polsce, dlatego postanowił w niekonwencjonalny sposób zaprotestować.

Chcę przekazać wszystkim rolnikom w Polsce, że musimy się zjednoczyć i zaprotestować przeciwko temu, co się dzieje w naszym kraju. Nas, drobnych rolników, wpycha się w biedę, a nasze dzieci rzeczywiście głodują – mówi Knurowski.

Pan Włodzimierz swoją podróż do stolicy rozpoczął w poniedziałek. Podróż zajęła mu dwa dni. Rolnik zamierzał zaprotestować przed Kancelarią Premiera, jednak został tam zatrzymany przez cztery jednostki policji. – Zatrzymano mi dowód rejestracyjny ciągnika pod pretekstem, że nie mam świateł i są wycieki z silnika. To bzdura – mówi Knurowski. Pan Włodzimierz został odeskortowany przed halę sportową Torwar. Nie zamierza rezygnować z samotnego protestu i liczy, że za jego przykładem pójdą inni.

http://vod.gazetapolska.pl/node/3523?utm_source=niezalezna&utm_medium=ArtY&utm_campaign=vod

Brak głosów

Komentarze

    Przypomina się pan Stanisław Helski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Helski  

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#413271

Pan Knurowski czasem dzwoni do Rozmów Niedokończonych w Radiu Maryja i wtedy przy okazji napomyka o swoich problemach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#413272

z  str. Pana Knurowskiego: http://www.knurowski.cba.pl/7.html

Włodzimierz Knurowski
Iwkowa 139
23-861 Iwkowa

tel.(014) 684-42-58
Dzwonić najlepiej po godzinie 20.
 

Jeśli możesz pomóc podajemy numer konta bankowego:

82102049840000420200652263

Bank PKO oddział w Brzesku

"Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał Duszę człowieka"

Vote up!
0
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#413273

Już po wyłączeniu wczoraj komputera przypomniałam sobie, ze on mówił o swojej stronie internetowej. Dzisiaj ją odnalazłam, żeby tu wkleić link - a tymczasem mnie ubiegłe/aś, i to z dużo obszerniejszą informacją.
Pozdrawiam! :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#413281