Nie znam opinii speców od innych dziedzin. A mogą byc ciekawe.

Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Artykuł

Dobry tekst na początek roku akademickiego. Kto ma dzieci/wnuki na pierwszym roku studiów powinien przeczytać. I  raczej porzucić złudzenia, że na innych kierunkach studiów jest lepiej. Pisałem kiedyś tekst (chyba jest i w NP) o tym, że nie warto studiować. Nie sądziłem wtedy, że znajdę "sojusznika" po drugiej stronie ani, że napisze on taki tekst akurat na Dzień Nauczyciela. Naprawdę warto przeczytać. A potem sprawdzić ile kosztuje nas (bezsensowna w tym przypadku) "wyższa" edukacja.

Miłej lektury Państwu życzę.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Kiedyś pomagałam małym firmom w rekrutacji personelu na stanowiska w marketingu.

Gdy kolejna kandydatka "po studiach" zapytana o swoje umiejętności w tym zakresie, opowiadała jak ładnie wyklejała obrazki w reklamie - nie potrafiąc przy tym powiedzieć ani słowa o celu podejmowanych działań reklamowych - to opadała mi przysłowiowa szczena vel kopara, a wniosek był jednoznaczny - żadna z osób nie nadawała się do pracy.

Tak, część kandydatów w ogóle nie kwalifikuje się na studia.

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1633084

pieniądze. Za naszą forsę oni marnują sobie życie, bo te złudzenia kiedyś ulatują. A może to my marnujemy ich, tych młodych, życie? Podobno piekło wybrukowano dobrymi chęciami.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-3

Waldemar Korczynski

#1633087

marnują też swoje pieniądze lub swoich krewnych. To są często absolwenci prywatnych szkół wyższych w małych miastach.

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1633089

prywatnych, niestety. Te państwowe, nawet te najlepsze, też sie do tego dokładają. Taki jest trend światowy, ale my bardzo ambitnie walczymy w tej dziedzinie o prymat. I trzeba przyznać, że robimy to całkiem skutecznie, bo nasze uczelni lokują sie raczej na dalszych pozycjach wszelkich rankingów. Średnia to pewnie tak kole miejsca 2 - 3 tysięcznego (2000 - 3000).

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-2

Waldemar Korczynski

#1633163