Merkel uhonorowana za oddanie Żydom i Izraelowi

Obrazek użytkownika Mufti Turbanator
Artykuł

(2010-09-22 15:53)

Uhonorowana za swoje oddanie kwestii żydowskiego życia w Niemczech Angela Merkel obiecała nie poprzestawać w wysiłkach zwalczania antysemityzmu w swoim kraju. Taką obietnicę niemiecka kanclerz złożyła we wtorek w Nowym Jorku podczas odbierania z rąk prezesa Instytutu Leo-Baecka Bernharda Bluma przyznawanej corocznie od 1978 roku nagrody za oddanie Izraelowi i Żydom na świecie.

Jako donosi magazyn „Focus", dyrektor muzeum żydowskiego w Berlinie Michael Blumenthal pochwalił Angelę Merkel za jej oddanie sprawom Izraela i nieustanne wysiłki w budowaniu pomostu pomiędzy Niemcami i żydowskimi społecznościami na całym świecie. Skomplementował ją także za promowanie kultury żydowskiej w Niemczech.

„Focus" napisał też, że odbierając wyróżnienie, będąca pierwszym niemieckim kanclerzem, któremu wręczono medal Leo Baecka, Merkel obiecała kontynuowanie nacisków na znalezienie rozwiązania konfliktów izraelsko-palestyńskich i dodała, że po raz kolejny zaoferowała swoją pomoc w niedawnych rozmowach telefonicznych z Beniaminem Netanjahu i Mahmudem Abbasem. Stwierdziła również, że „Iran musi zrozumieć, że prawo Izraela do istnienia jest dla Niemiec bezdyskusyjne”.

Mniejszość żydowska w Niemczech staje się coraz silniejsza. Dzieje się tak głównie dzięki przybyciu od 1990 roku około 175 tysięcy Żydów z byłego Związku Radzieckiego. Liczba Żydów w Niemczech to obecnie około 200 tysięcy.

Jewish Telegraphic Agency, kk

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/210467/Merkel-uhonorowana-za-oddanie-Zydom-i-Izraelowi/

Brak głosów

Komentarze

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

ze trzy okręty podwodne wystrugają...

A tak w ogóle to pies też jest "oddany" swemu panu i co najwyżej kość dostanie.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#407673