Bardzo droga “bezpłatna edukacja”

Obrazek użytkownika Bacz
Notka

http://nczas.com/wiadomosci/polska/bezplatna-edukacja-kosztuje-ponad-9-tys-zl-rocznie/

Komentarz mój

Samorządy, tak mi sie wydaje, dopłacają też niemałe kwoty, przyjmuję że z publicznych pieniędzy idzie co najmniej 12 tys. na ucznia - to dużo za dużo. Należy w takim razie ustanowić zasiłek oświatowy o wartości na początek 3 tys. rocznie dla wszystkich rodziców, którzy będą uczyć dziecko w szkole prywatnej, bądź w domu. Tak niska wysokość zasiłku spowoduje, że odchodzenie uczniów ze szkół publicznych nie będzie gwałtowne - i nie spowoduje dużych perturbacji w oświacie.

Bacz

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

szkoły prywatne uchodzące za bardzo drogie mają czesne rzędu 800-1100 zł. Edukacja państwowa, jak widać, kosztuje mniej więcej w tym przedziale. To teraz sobie wyobraźmy. Dokonujemy prywatyzacji tego sektora. Ceny spadają. Znosimy przymus szkolny.

No i czy będzie 80% analfabetów? Wątpię w to. Większa część populacji i tak posłałaby dzieci do szkoły.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#403970

Teraz szkoły prywatne są dla bogatych snobów i dlatego są takie drogie. Tylko bogacza stać na to aby rezygnować z usług bezpłatnej szkoły a posyłać do szkoły płatnej. W momencie gdyby był zasiłek oświatowy 3 tys. pojawiło by się zapewne dużo szkół nieluksusowych, którym by starczyło takie czesne. Wzrosło by też na pewno zainteresowanie nauczaniem domowym - które kształci lepiej, a przede wszystkim nie kształci dzieci na niewolników państwa.

http://www.rp.pl/artykul/2,64071.html
Jak wynika z danych Narodowego Instytutu Badań nad Nauczaniem Domowym, dzieci uczące się w domu osiągają w testach wyniki o jedną trzecią lepsze od rówieśników chodzących do tradycyjnej szkoły.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#403971