7000 biegaczy uczciło w stolicy 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

Rekordowa liczba 7 tysięcy biegaczy stanęła na starcie 23. Biegu Powstania Warszawskiego. Trudna miejska trasa prowadziła ulicami Starówki i Muranowa, gdzie podczas powstańczego zrywu 69 lat temu rozgrywały się najbardziej krwawe walki.

Bieg rozegrano na dwóch dystansach - 5 i 10-kilometrowym. Biegacze przed startem otrzymali biało-czerwone opaski ze znakiem Polski Walczącej. Wiele osób biegło z narodowymi flagami. Kibice ustawili wzdłuż trasy znicze, na znak pamięci o poległych powstańcach.

O atmosferę podczas imprezy zadbali rekonstruktorzy, którzy w mundurach dopingowali biegaczy. W kilku miejscach odtwarzano także dźwięki bombardowania stolicy.

Nocny warszawski bieg wygrał Meksykanin Jose Antonio Uribe Marino, 10-kilometrową trasę pokonał w 30 minut i 32 sekundy.