Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu A "prawicowy" :)))) Fox News "WARSAW, Poland –  Fascists and other far-right extremists are set to assemble Saturday in Warsaw for a march that has become one of the largest gatherings in Europe and perhaps beyond for increasingly emboldened white supremacists."
4
Święto Niepodległości: njusy na pierwszych miejscach w gazetach polskojęzycznych*
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu Moim skromnym zdaniem the nacja mniejszościowa działa - w dużym stopniu -  w interesie plemiennym, a podziały na "lewicę" i "prawicę", są w niemałym stopniu narzędziem do realizacji interesu etnicznego, mającym kanalizować i organizować "myślenie" ludzi, zarządzać nimi przez konflikty.... Oczywiście nie do końca tak jest i nie ze wszystkim, jakieś tam rózżice międzuy działaniami "lewicy" i "prawicy" istnieją.Zresztą mniejsza z tym czy coś tu wyżej naciągam czy nie. Warto może jednak przeprowadzić jakąś refleksję nad tym co poniżej."Lewicowy", "brytyjski" Independent: "Thousands of nationalist and fascist demonstrators have taken part in a march in Poland in what is believed to have been one of the largest far-right gatherings in the world.""Prawicowy":), "amerykański" Fox News - dzień przed:"WARSAW, Poland –  Fascists and other far-right extremists are set to assemble Saturday in Warsaw for a march that has become one of the largest gatherings in Europe and perhaps beyond for increasingly emboldened white supremacists.The march held on Poland's Nov. 11 Independence Day holiday has drawn tens of thousands of participants in recent years. Extremists from Sweden, Hungary, Slovakia and elsewhere now join Polish nationalists in a public display of xenophobic and white supremacist views since the event began on a much smaller scale in 2009.The slogan for this year's event is "We Want God,..."
6
Marsz Niepodległości w TVN - relacja OK ale skąd tylu komentujących idiotów.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu Problem z percepcją wytresowanych odbiorców mediów, nie polega więc na braku informacji, tylko na a)pamiętaniu wyłącznie co napiszą "znaczące media", b) na braku chęci do poszukania, istniejących,, lecz nieprzypominanych informacji (takich jak np. ten artykuł w Forward).To co Michalkiewicz pisuje o niemiecko-żydowskiej wspólnocie interesów w znajdowaniu "winowajcy zastępczego" II wojny czy zbrodni w jej trakcie, w postaci Polski, znajduje potwierdzenie w takich artykułach w różnych Forwardach, pisanych przez "zainteresowanych". Obserwowanie rzeczywistości wskazuje, że  artykuł jest na czasie, głównie zresztą w zakresie szukania/wskazywania "winowajcy zastępczego", bo występowania o "zwrot" czy "odszkodowania", raczej prowadzono są osobno.Dzięki za przypominanie takich "kwiatków", mających olbrzymi wpływ na rzeczywistość [wspólnota interesów tych 2 nacji, "zwracanie kamienic" chyba - niezaleznie od "afer reprywatyzacyjnych" - odchodzi "aż huczy" (nie ma tylko zbiorowego, etnicznego, jawnego dla opinii publicznej przynajmniej, wypłacania "odszkodowań' za mienie bezspadkowe), wpływanie na Polskę z sugestią, że niezałatwione sprawy zwrotu, uległość różnego rodzaju "elit" nadwiślańskich itp itd].PS. Pamiętam jak słyszałem kiedyś, jak starszy pan opowiadał komuś, ze w 1918 r. odbierał Niemcom karabiny jako małolat, byłem, jak niejeden z nas zapewne, też na spotkaniu z weteranem 1920 r. Nie żyje już chyba nikt, kto by pamiętał te czasy. Za kilkanaście lat nie będzie już raczej tych co pamiętają II wojnę, potem odejdą ci co się urodzili tuż po wojnie i "znali ją z opowieści na świeżo". Jakie będzie podejście do "roszczeń", do "winy za wojnę" u większości  - tresowanego wciąż - narodu polskiego? A jakie za kolejne 20 lat? Może tresurka wmówi, że nie byliśmy ofiarą (a przynajmniej nie do końca, nie jedynie), lecz beneficjentem (może nie całkowitym ale jednak) wojny?
9
AMERYKAŃSCY ŻYDZI PRZECIWKO POLSCE, POLAKOM I POLSKOŚCI
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu Pono w 2016 Możejki (Orlen Litwa) przyniosły zysk,  może w wyniku obnizenia opłat kolejowych, nie wiem.Czytam, że minister energii mówił, iż, "resort idzie w kierunku synchronizacji energetycznej z Litwą, by pomóc Litwie oddzielić się od systemu rosyjskiego.".Wygląda na to, że w zamian za "lepsze traktowanie Możejek" - może niższe, te wcześniej zawyżone, taryfy kolejowe - ME zgodzi/zgodził się na to, na co dotychczas nie godził się ani poprzedni (prounijny do bólu) ani obecny rząd. Czyli na 2 połączenie z Litwą w celu synchronizacji sieci przesyłowych krajów bałtyckich z Europą via Polska. Na takie rozwiązanie bardzo bardzo bardzo naciska uniaOznacza to - jak mi się zdaje - utrzymywanie przez Polskę (tj. PSE S.A) parametrów sieci małych krajów bałtyckich, niemających wystarczającej generacji itd, co rodzi koszty - dotychczas czyniła to Rosja.  Być może wymusi też budowę linii przez obszary chronione, Natura 2000 czy coś, jeziora mazurskie itd (choć zdaje się rozważa się synchronizację jakby przy jednym istniejącym połaczeniu).Polityczno - technicznie oznacza to też odcięcie energetyczne obwodu - powiedzmy: królewieckiego (kaliningradzkiego) od Rosji.Duże wyzwania, które przyjmujemy jako kraj na klatę.. Jeśli tak ma być, to pytanie - jak nam za to Litwa zapłaci? Obniżeniem podwyższonych uprzednio stawek kolejowych?
2
Możejki story, czyli sabotaż w sosie strategicznym
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu Długi, muszę przeczytać uważniej całość. Niemniej nawet pobieżne przejrzenie utwierdza mnie jakoś w opinii, nie tylko wszak mojej, że sterowani przez przedstawicieli the nacji, szabesgoje  demonstrują w sposób wysterowany za swoim zniewoleniem, sądząc, że walczą o wolność i że sami samodzielnie doszli do decyzji o uczestnictwach w demonstracjach i "ruchach wolności". Może coś naciągnąłem :))- przeczytam uważniej - ale chyba snucie takich (i to na podstawie tego wpisu, choć może nie tylko) wniosków jest dość uprawnione.....:)
6
Kim i skąd są autorzy spektaklu "Ulica i zagranica" czyli aktualny klimat globalny...
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu To i tak prawie cud, że znał słowo "hitlerowcy":)) Od iluś lat, ten termin praktycznie zaginął w przekazie publicznym (oczywiście zgadzam się, że nie powinien "zastępować" Niemców, no ale przedstawiam tylko swoją obserwację) i królują niepodzielnie "naziści".....Pozdrawiam
5
Lewacki Angielski The Sun uznał oprawę meczu Legii za "prowokacyjną".
Obrazek użytkownika gość z drogi
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu Poza innymi moimi uwagami, wyżej w komentarzach, dodam: akcja wręcz doskonała pod względem propagandowym (w dobrym słowa znaczeniu). Zarówno jakość, drastyczność przekazu, jak i umieszczenie napisu, a w napisie użycie słowa: niemiecki - super!!!PS Kiedyś kibice nieco mniej "prominentnej" Polonii, to i co zrozumiałe - oprawy skromniejsze, przedstawili Małego Powstańca, bez żadnego napisu (no może był: Pamiętamy), w meczu z holenderską drużyną z miasta, ktore wyzwoliła brygada gen. Maczka. Widziałem na jakichś forach, że ci z Hol. pytali się potem, czy postać na transparencie to ... gen. Maczek.
5
Lewacki Angielski The Sun uznał oprawę meczu Legii za "prowokacyjną".
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu Nie ma to jak, za wszelką cenę, trzymac się swojej racji:))) Pro: 1. Cóż, przynajmniej nie zostałem określony ruskim agentem:). 2. Czy w ogóle są jeszcze jakieś znaczące media/środowiska konserwatywne, prawicowe sensu stricte.? Przypomina się, że "konserwatyści" brytyjscy przeprosili homos za jakieś sformułowania z okresu thatcheryzmu...Kontra. Jeśli piętnujemy, wskazujemy i jeśli widzimy, że media ściśle "lewackie" są bardziej antypolskie niż inne, to warto by brać pod uwagę - by atakować nie wszystkich jak leci, bo to często jest mało roztropne czy skuteczne, lecz tych najgorszych - że są media znacznie bardziej "lewackie" niż dzisiejszy Sun i artykuły znacznie bardziej antypolskie, niż wspomniany.           Dodałbym także - że są nacje/grupy etniczne znacznie bardziej atakujące nas, niż wspomniani Anglicy i Francuzi, i to w prasie brytyjskiej czy francuskiej........
2
Lewacki Angielski The Sun uznał oprawę meczu Legii za "prowokacyjną".
Obrazek użytkownika Nathanel
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu Niezwykle smutna wiadomośc dla Polski i Polaków ....
6
Zmarł prof. Bogusław Wolniewicz. R.I.P.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika J23
2 lata temu Przepraszam bardzo, nie masz racji i nie chcesz tego przyznać, OK, to normalne.Ale może, tak jak wypadło być może przeczytać artykuł i coś o dzisiejszym The Sun - ja np. podałem daty wyborów gdzie kogo wsparli, m. in pisząc o 2015 i 2017 - to może wypadałoby dodać, że cytowany przez Ciebie cytat pochodzi z pazdziernika 1979 r.? Akurat dość łatwo go znalezć.Co do pozostałych tez, jak sądzę, nie masz za wielkich argumentów.PS Sorry, że piszę "agresywniej", ale to następstwo przywołania cytatu z 1979 r., mającego uzasadnić polityczne sympatie czy polityczną proweniencję Sun dziś, a i wpis i mój komentarz dotyczył Sun dzisiejszego, Uważam to (takie przywołanie starego cytatu bez umiejscowienia go w czasie),  za średnio uczciwą :) formę polemiki  I opis sun z wiki:"FormatTabloidOwner(s)News UKEditorTony Gallagher[3]FoundedSeptember 15, 1964; 52 years agoPolitical alignmentConservative" 
3
Lewacki Angielski The Sun uznał oprawę meczu Legii za "prowokacyjną".
Obrazek użytkownika Nathanel

Strony