Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Gawron
5 lat temu Wśród obecnych kandydatów Wśród obecnych kandydatów Andrzeja Dudę uważam za najlepszego, dającego nadzieję na sensowną aktywną prezydenturę. Zabawne skojarzenia w opisie startujących osób. Jeśli chodzi o nazwiska, to u sąsiadów przez długie lata rządził Helmut Kapusta i jakoś bigosu im nie narobił, zatem może śliczna M. Ogórek nie spowodowała by u nas większej mizerii jak mamy obecnie.
4
Śmiechu warci kandydaci
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Gawron
5 lat temu Biedni biedniejsi a bogaci ... PO i PSL dba o swoich krewnych i znajomych ustawionych w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa gdzie pobierają olbrzymie wynagrodzenia i odprawy doprowadzając przedsiębiorstwa do upadłości, wówczas da się na nich uwłaszczyć za złotówkę. Obecny rząd musi obdzierać zwykłych obywateli z kasy, bo nie starczyło by mu na rozbuchaną administrację, w której lokuje krewnych i znajomych królika, stanowiących żelazny elektorat platwormersko-zeteselowski (nazwa PSL została zawłaszczona). Oszczędzać trzeba na biednych, by swoim żyło się lepiej. Aktualnią ilustracją jest zarząd Jaworznickiej Spółki Węglowej, który ani myśli ustąpić, choć akcje spółki za 140 spadły do ok 20 zł w ciągu 3 lat i najlepiej, by górnicy pracą teraz za pół darmo ratowali kopalnie i kilkudziesięcio tysięczne wynagrodzenia prezesów. Ktoś jednak głosował np na Buzka likwidatora kopalń i jest nadal europosłem ze Śląska.
9
Koalicja PO-PSL niemal krzyczy: Polacy mają być biedni!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Gawron
5 lat temu Portal NIEPOPRAWNI (do jazgdyni i Rebeliantki) Ten portal od początku wydał mi się przyjazny i tolerancyjny dla autorów. Ujęło mnie informowanie o nowo powstającym konkurencyjnym portalu Nowy Ekran. Dziwi mnie okazywana wrogość "jazgdyni" i "Rebeliantki" mimo, wg mnie, bardzo zbieżnych poglądów. Powinniśmy podkreślać co nas łączy a nie dzieli, bo tylko razem, mimo pewnych różnic można osiągnąć istone cele. Osobiście podobają mi się publikacje i Rebeliantki i jazgdyni, choć nie ze wszystkimi wnioskami tych Autorów się zgadzam. W jedności siła Panie i Panowie!
5
Czego my nie wiemy, choć powinniśmy wiedzieć.
Obrazek użytkownika jazgdyni
Obrazek użytkownika Gawron
5 lat temu Laury niekompetencji dla władzy    Pragnę zauważyć, że ustawa jest nadrzędnym aktem nad porozumieniem. Ile to już tych porozumień różne władze od 80 roku popodpisywały z różnymi grupami społeczeństwa? A ile postulatów sierpniowych przez 25 lat spełniły?    Przewiduję taką samą restrukturyzację kopalń jak innych gałęzi przemysłu po 89 roku.     Geniusz Balcerowicz  zatrudniał zagranicznych doradców m.in. Jeffreya Davida Sachsa i zastosował jego "terapię szokową". W 1999 r. Kwaśniewski odznaczył Sachsa Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski!    Absolwent Oksfordu Swiatowiec, mąż amerykańskiej dziennikarki Sikorski angażuje dyplomatę Anglika do korekty swych wystąpień tzn jest niekompetentnym dyplomatą i nie zna dobrze języka?         To tylko pierwsze z brzegu przykłady, które można mnożyć. 
4
Diamentowy laur
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Gawron
5 lat temu Ile razy można? Buzek pozamykał kopalnie, a wciąż ma ogromne poparcie na Śląsku. Tusk przed wyborami do parlamentu UE zjednał sobie Ślązaków i kandydaci PO w większości zostali na Śląsku wybrani. Czy wciąż Polak i przed szkodą i po szkodzie będzie wierzył tym, którzy wszystko potrafią zniszczyć albo "ukręcić lody" na narodowych dobrac? Górnikom udało się coś utargować ale tylko dla nich samych i to dzięki poparciu przez kolejarzy, pielęgniarki, pocztowców i rolników. Ale czy górnicy poprą kolejarzy? Kopalnie to ostatnie duże zakłady zatrudniające liczną załogę, która łatwiej może się zorganizować i tego władza się boi. NSZZ Solidarność cieszy się sukcesem z zawarcia umowy, ale obawiam się, że ta prawdziwa solidarność miedzy ludzka, między zawodowa poniosła klęskę i teraz z innymi grupami zawodowymi rząd nie będzie się liczył. Najgroźniejszy protest udało mu się zażegnać, teraz rzą będzie mógł w spokoju kontynuować dotychczasową niegospodarność ...  
5
Guziki do wygaszania II
Obrazek użytkownika Szpilka
Obrazek użytkownika Gawron
5 lat temu Prawdziwe przyczyny ukraińskich przewrotów znajdują się pod linkiem podanym przez Bibrusa. Zgadzam sie też z Trybeusem, że PiS z PO wspólnie prą do konfliktu z Rosją i naszym kosztem wspierają obecne władze Ukrainy.
-4
Putinowcy mają się dobrze w Polsce.
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Gawron
6 lat temu ...Nie poprę banderowców ... Ty czy ja - mozemy nie popierać, ale nasz rząd i opozycja poparli kolejną ukraińską rewolucję I to z wielkim zaangażowaniem. Na pewno nie jest to zgodne z interese Polski. Mogli wziąść przykład z Orbana. A tak przy okazji czy wiecie gdzie są rezerwy złota Ukrainy?
0
Co widzisz, Horpyno?
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Obrazek użytkownika Gawron
7 lat temu National Geographic lansuje Pod koniec lat 80-tych w polskich mediach podano informację o "znanej polskiej dziennikarce" zaangażowanej wraz z mężem przez National Geographic. Wcześniej mało kto słyszał o tej osobie jako o dziennikarce. Poznano ją jako rzeczniczkę rządu dopiero za sprawą Tadeusza Mazowieckiego. Ostatnio USA znów ją reklamuje i z National Geographic finansuje: W dn. 18 września 2012 roku ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein wydał przyjęcie na cześć Tomasza Tomaszewskiego i Małgorzaty Niezabitowskiej. Małgorzata Niezabitowska, znana polska dziennikarka i Tomasz Tomaszewski, ceniony fotograf „National Geographic” powrócili niedawno z podróży po Stanach Zjednoczonych, podczas której dokumentowali zmiany w miejscach, które odwiedzili przed 25 laty przygotowując fotoreportaż „Discovering America,” opublikowany w „National Geographic” w 1988 roku. Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie sponsorowała ich ostatni projekt, wystawę „Rediscovering America – a Generation Later.” Rozpoczynając uroczystość, ambasador Feinstein powiedział: Historie opowiadane przez Tomasza i Małgorzatę są tak naprawdę opowieściami o Polsce, o polskiej transformacji i jej sukcesie, począwszy od przemycanych przez Tomka zdjęć Wałęsy po udział Małgorzaty w pierwszym niekomunistycznym rządzie w charakterze rzecznika. Czujemy się zaszczyceni, że jest dziś z nami również pan premier Mazowiecki”.
-1
Podziękujmy National Geographic!
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Gawron
8 lat temu Dlaczego tylko w Polsce Niemcy ustanowili karę śmierci za ukrywanie czy pomoc Żydom? Gdyby Polacy byli antysemitami, tak surowej kary nie trzeba byłoby wprowadzać. Nie było takiej kary w innych krajach okupowanych przez Rzeszę.
0
HISTORIA MORALNEJ ZAPAŚCI CZ.I
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika Gawron
8 lat temu Re: Smierć A.Leppera Masz niestety rację Falkonie. Na rozgrabionym majątku narodowym ("sprywatyzowanym" za symboliczne kwoty) wyrosły fortuny, ich właściciele potrzebują korzystnych ustaw, by pomnażać majątek, kupują polityków i media. Cały ten układ trwa w symbiozie pod kontrolą służb specjalnych, tych rozwiązanych, które oficjalnie nie istnieją. Zagrożeniem był rząd Olszewskiego oraz Kaczyńskiego. Propagandę i manipulacje doprowadzono obecnie do perfekcji, dlatego wiele osób wciąż pozytywnie ocenia obecny rząd nie zadając sobie trudu wyciągania wniosków z faktów. Tylko - jak to zmienić? Prokurator przed śledztwem już ogłasza przyczynę śmierci Andrzeja Leppera, a p. Żakowski sugeruje, że to skutek nacisków Kaczyńskiego i Czuma powinien źle się poczuć z powodu uwolnienia rządu Kaczyńskiego od takich zarzutów. "Rozgrzane" sądy, "zaprzyjaźnione" media i każde sq..stwo uchodzi płazem. Większość społeczeństwa tego nie dostrzega? Kolejni porywacze Krzysztofa Olewnika wieszają się w monitorowanych przez całą dobę celach i nie udaje się ustalić winnych? W części prywatnej biur Samoobrony takiego monitoringu na pewno nie było... A nawet, to mógł się akurat wtedy nie nagrać, jak przy lądowaniu 10 kwietnia. ps. ktoś napisał, że śp. A.Lepper miał zezwolenie na broń i posiadał rewolwer. Czy taki rodzaj śmierci nie jest lżejszy od uduszenia przez powieszenie, gdyby zakładać samounicestwienie, w co absolutnie nie wierzę.
0
Smierć A.Leppera
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony