Propozycja dla pani Marszałek Sejmu oraz Pana Prezydenta

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

yes michael, pt., 21/05/2021 - 09:54

Jest to propozycja dla Pani Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Pana Prezydenta Andrzeja Dudy by zignorowali dywersję Marszałka Senatu wychodzącą poza treść przedłożenie Sejmu o ustawie upoważniającej Prezydenta RP do ratyfikacji umowy o zasobach własnych UE. Gdy Senat doda coś, co wychodzi poza ten zakres, a wyrazi zgodę na ratyfikację, to Sejm może przekazać Prezydentowi zgodę na podpisanie dokumentu ratyfikującego. Bez bezprawnych suplementów..

Nie jestem prawnikiem, nie wiem czy tak można zrobić, ale także uważam, że polski parlament nie może łamać prawa, tylko dlatego, że jest zainteresowany prowadzeniem politycznej obstrukcji. A cała senacka obstrukcja jest tylko obstrukcją i zasługuje na takie traktowanie dlatego, że jest nie tylko obstrukcją, ale świadectwem niekompetencji polskiego parlamentaryzmu - jest nieudolną próbą zmiany treści umowy ustalonej na zupełnie innym forum prawnym w negocjacjach uprawnionych do tego reprezentacje 29 państw. Jest nieuprawnionym interweniowaniem w interesy pozostałych 28 państw Członków Unii Europejskiej.

Świadectwem niekompetencji senackiej większości jest również to, że istnieje droga prawna, której tutaj nie chcę ujawniać, a w której polski parlament może wyrazić swoją wolę w przedmiotowej sprawie. Nie chcę tego ujawniać, by nie podpowiadać politycznym dywersantom, jak mogą Polsce szkodzić tylko dlatego, że mają taki polityczny interes, by działać przeciwko polskiej racji stanu, która ich nic nie obchodzi

 ____________________________

]]>Trzeba zniszczyć "Wielką Ściemę" antypolskiego totalitaryzmu.]]>

]]>A totalitarnej opozycji, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!
]]>

* * *

następny - poprzedni

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Równie dobrze mógłbym napisać, że najwyraźniej należysz do tych, którzy bardziej troszczą się o interesy Federacji Rosyjskiej albo agentury STASI.. A teraz inne pytanie - dlaczego nie zarzucam tobie żadnej insynuacji, lecz jedynie pytam o to, czy wiesz czym ta insynuacja jest?

Odpowiadam:
Nie zarzucam tobie insynuacji ponieważ przypuszczam, że po prostu tego nie wiesz, a także nie rozumiesz tego co czytasz i dlatego wyciągasz nieprawdziwe wnioski, a co najciekawsze przypuszczasz, że stawiasz mi zarzut, którego także nie rozumiesz. Takie zabawne qui pro quo.

Zakładam jednak, że jesteś porządnym i rzeczywistym polskim patriotą i dlatego zależy tobie na trzymaniu się Polski polskiej racji stanu. Dlatego ufając twojej dobrej woli, wyjaśnię to nieporozumienie.
Mianowicie:
W swoim krótkim felietonie piszę nie tylko o głupocie pana Marszałka Senatu, ale także o tragicznie niekompetentnej postawie całego obozu politycznego tak zwanej senackiej opozycji. Temat tekstu - pokazanie głupiego absurdu działania tych ludzi. Otóż dlaczego to robię?
Ano dlatego, że bez względu na to jaka jest prawdziwa intencja tych głupców, zwykle skutki głupich przysług bywają fatalne. To się nazywa niedźwiedzia przysługa. Pan Tomasz Grodzki i jego senacka drużyna z przyczyny swojej politycznej ignorancji pracują jak dziki osioł nad taką właśnie niedźwiedzią przysługą. A szkód z tak tragicznie niekompetentnej akcji jest w tym przypadku bardzo dużo. I to ze względu na polską rację stanu oraz bez względu na tę rację. Totalnie głupie skutki z powodu głupiego działania.

Jednym z przykładów tej niekompetencji jest wpychanie się tej senackiej dintojry w idiotycznie bezprawną przestrzeń prawną. Konkretnie, po bardzo trudnych negocjacjach prowadzonych przez przedstawicieli 29 państw, czyli także przy udziale Polski na forum Rady Europejskiej, wszystkie państwa doszły do porozumienia, uzgadniając interesy wszystkich stron, zawierając setki kompromisów. A pan Tomasz Grodzki w nosie ma tę zrobioną gdzie indziej robotę, w rzyci ma te kompromisy oraz interesy, mając gdzieś także z trudem wynegocjowany polski interes, włazi z butami usiłując zmienić uzgodnione dla wszystkich 29 państw warunki, ponieważ nie ufa polskiemu rządowi.

Mógłby ktoś zażartować, że ma prawo nie ufać polskiemu rządowi. Ma prawo. Ale jeśli jego brak zaufania jest faktem, a jego obiekcje mają jakiekolwiek konkretne uzasadnienie - powinien powiedzieć: NIE. Tylko tyle ma prawo powiedzieć. Ale problem polega na tym, że jego nieufność nie wynika z niczego konkretnego, ponieważ ten pan i jego drużyna daje non stop dowody na to, że nawet nie zapoznali się z faktami ani dokumentami określającymi warunki tej umowy, która ma być ratyfikowana, i dlatego mówi NIE bo NIE. I nawet nie wie, że żąda pogorszenia warunków finansowania Polski z budżetu Unii Europejskiej. Żąda pogorszenia warunków finansowania tylko dla Polski. To jest możliwe tylko jako skutek tej głupoty. Chcąc poprawić, domaga się gorszego. To jest szczyt głupoty. A to, że przy okazji kompromituje dobre imię państwa polskiego, to już jest tylko dodatkowa negatywna premia za ten idiotyzm.

A  jest interesujące to, że ja wiem dlaczego pan Tomasz Grodzki żąda pogorszenia warunków finansowania Polski i umiem to wyjaśnić. Dzieje się to z kilku poważnych przyczyn, o których jak przypuszczam pan Grodzki nie tylko nie ma pojęcia, ale to go po prostu nic nie obchodzi. Pana Grodzkiego interesuje tylko jedno, dokopanie Polsce, tak aby dokopać polskiemu rządowi. 

A najgorsze jest jeszcze jedno. Polska totalitarna opozycja razem z większością senacką gada jednym głosem z antypolska niemiecką i rosyjską agenturą w Polsce, a jej antypolska agresja jest dalej idąca niż antypolskie interesy formułowane przez oficjalne stanowiska rządów Rosji oraz państw europejskich. 

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1630079

mały wstrętny człowieczek w kolonialnej polityce Europy, opozycja kompradorska

Kropiwnicki, Poncyliusz, ... a nawet Żukowska, ...

udawanie niewiedzy,

Gra o sumie zerowej? 05.05.2007 https://www.salon24.pl/u/michael/50722,gra-o-sumie-zerowej Marksistowski korzeń w lewicowej mentalności, myśłenie w kategoriach gry o sumie zerowej.

Takie tam fiszki à propos prowokacji TSUE

Vote up!
1
Vote down!
0

michael

#1630080