S – O - S dla Polski

Obrazek użytkownika Dariusz Grudziecki
Kraj

Kurduplowaty wnuk wielkiego (przekazem) dziadka powiedział, że:

„Polska to chój, dupa i kamieni kupa”.

 

Złośliwi (?) internauci mają od jakiegoś czasu używanie i tworzą coraz to nowe memy, że „chój” i „dupa” wyemigrowali z Polski na lukratywne – ale opłacane z naszych podatków (przynajmniej w części !) - posadki. Wniosek z tego wydawałby się prosty: pozbyliśmy się „naleciałości” (pomarzyć – dobra rzecz) i został materiał, który jest niezłym budulcem.

W pierwszym odruchu także sądziłem, że jest to wstęp do jakiegoś (paradoksalnego) catharsis - tekst „25 (70) lat bandytyzmu pod szyldem i w majestacie państwa polskiego”.

( ]]>http://grudziecki.salon24.pl/616580,25-70-lat-bandytyzmu-pod-szyldem-i-w-majestacie-panstwa-polski]]> ).

Niestety, rzeczywistość jest chyba jeszcze gorsza.

 

Mniej więcej rok temu w przekazie medialnym przez wiele tygodni dominowała sprawa „matki Madzi”. A np. o dramacie kilku milionów Polaków, którzy zmuszeni byli opuścić swe rodziny i szukać chleba na obczyźnie – nikt się nawet nie zająknął.

Nie mówiąc już o przyczynach politycznych, ekonomicznych i innych, które doprowadziły do takiej sytuacji – o których pisałem, między innymi, w tekście: „Czy w Polsce rządzi mafia?”

( ]]>http://naszeblogi.pl/47571-czy-w-polsce-rzadzi-mafia]]>)

 

Od kilku dni główne media informują, że uratowano kilkadziesiąt piskląt kurczaków.

Jestem gotowy się założyć, że jeżeli w Polsce nic się nie zmieni, to za rok będziemy epatowani tragedią wszy, która zginęła na ubraniu bezdomnego – zakatowana przez tego bezdomnego.

 

Niestety, nie jest to przypadek, że przekaz medialny „głupieje” w tak zastraszającym tempie. Jeszcze do jesieni wydawało się, że władza i powiązany z nią układ będzie posługiwać się tym samym kanonem narzędzi do pozbawiania praw politycznych obywateli, które tworzyły schemat – obywatele mogą wrzucać kartki do urn, ale faktycznie decyzje, kto może być wybrany należą do wodzów partyjnych partii zabetonowanych (przez zapisy w ordynacji wyborczej, przez kasę z budżetu dla tych partii itd.) w parlamencie i do ich otoczenia.

(Więcej np. w – 1. ]]>http://grudziecki.salon24.pl/536605,wrzuc-kartke-do-urny-i-spadaj]]>

  1. ]]>http://grudziecki.salon24.pl/585378,farsa-zwana-eurowyborami]]>

  2. ]]>http://grudziecki.salon24.pl/546342,kto-nam-ukradl-trojpodzial-rozdzial-wladzy]]> )

Wybory samorządowe pokazały, że kanon narzędzi służących do fałszowania woli obywateli, w tym do fałszowania wyborów, nie jest jednak zamknięty. Dzisaj nie można być już nawet pewnym, że uzurpatorzy nie będą bronić swej władzy przy użyciu siły.

 

Czy w tej sytuacji trzeba się dziwić, że w przekazie medialnym podobne „epokowe wydarzenia”, jak uratowanie kilkudziesięciu kurczaków, „królują” i będą „królować”?

Czy należy się więc dziwić, że do przekazu medialnego nie przebiją się żadne informacje, które mogłyby zagrozić partiom układu okrągłostolowego i powiązanym z nimi „grupom” na scenie politycznej lub choćby osłabić ich pozycję, np. poprzez pokazanie Polakom, że jest alternatywa?

 

Wczoraj (24 stycznia 2015 r.) odbyło się spotkanie ludzi reprezentujących kilka środowisk, których łączy jedno – brak zgody na patologiczną rzeczywistość, „zafundowaną” Polakom przez mafie polityczne, mające swój rodowód w Magdalence i przy „okrągłym stoliczku”.

Byli ludzie działający – obecnie lub w przeszłości – w Samoobronie, byli ludzie reprezentujący środowisko Oburzonych, Niepokonanych i kilkunastu innych podmiotów.

Został powołany do życia nowy byt polityczny, o („roboczej”) nazwie „S-O-S dla Polski”. Został też wybrany zarząd tego oddolnego, obywatelskiego ruchu politycznego, który ma, między innymi, za zadanie dokonać jego formalnej rejestracji prawnej.

 

Czy ktokolwiek w Polsce, w którejkolwiek stacji telewizyjnej czy w którejkolwiek gazecie, poinformował choćby, że takie zdarzenie miało miejsce?

Skądże! Przecież trzeba poinformować Polaków, że kilkadziesiąt kurczaków zostało uratowanych! To jest najważniejszy przekaz.

…...

Ps. Nie jestem zwolennikiem przemysłowych form hodowli. Z wielu względów.

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

że są kontrowersje w sprawie pisania przez ch, czy h. Ale nie wiedzialem, że mozna tez pisać przez ó.

To bardzo rozszerza mozliwość opisu naszej rzeczywistości - na cztery sposoby.

Czy można cos więcej o S-O-S, bo jak sam piszesz nic o tym nigdze nie ma.

Miejmy nadzieję, że nie chodzi o Polskę w nowym sosie.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

cui bono

#1462513

Pisownie proponuję sprawdzić w słowniku. Jeśli jest błędna, to poprawię. Zgodnie z tym,czego się kiedyś uczyłem, jest to jednak - chyba - jedyna poprawna pisownia tego słowa.

Co do "S-O-S dla Polski" - jest to podmiot, który się właśnie stworzył. A dlaczego nie ma o nim informacji - artykuł powyżej.

Pozdrawiam

DG

Vote up!
3
Vote down!
0

Dariusz Grudziecki
https://grudzieckidariusz.pl/

#1462549

https://www.facebook.com/pages/Zrzeszenie-Polskie-Og%C3%B3lnopolski-fanpage-ruchu-S-O-S-dla-Polski/507409892671624?ref=bookmarks

Vote up!
1
Vote down!
0

Dariusz Grudziecki
https://grudzieckidariusz.pl/

#1462741

Witam i pozdrawiam

 

 

Czy my przypadkiem za bardzo się nie rozdrabniamy z tworzeniem tych nowych bytów?

Choć z drugiej strony to dobrze, że wzrasta aktywność obywatelska.

 

Nie mniej, wkrótce trzeba będzie pomyśleć o jednoczeniu się.

 

Jeszcze raz pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1462540

Dopiero co pisałam u Jazgdyni :

 

"Ponieważ wokół lasów i w ogóle wokól matki narodu i wuja narodu zrobił się Wielki Smród... "ktoś" puszcza zasłonę dymną czyli troglodytów z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, którzy "nagle" otrzymali ekspertyzy stenogramów. No co za zbieg okoliczności ! Tak głupio wypsztykać swą ostatnią "mamę Madzi" to może tylko odmęt lewatywowego intelektu i garkotłuk na szpilkach."

 

http://niepoprawni.pl/comment/1462647#comment-1462647

 

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1462672

 na czarno.  Zostalismy przestraszeni tzw. pejsowa mafja.  Maja sie u Nas dobrze a beda mieli wkrotce jeszcze wiecej szmalu. Potym jak zaplacimy im 65 mld, Czym doprowadza Polske do ogromnego ubostwa.

Vote up!
0
Vote down!
-1

casey

#1466735