Jak zatrzymać łukaszenkę

Obrazek użytkownika ronin
Blog

   W przestrzeni medialnej, oraz bezpośrednio publicznie, określamy poczynania hunty Łukaszenki (sterowanego Moskwą), nie jako mianem konfliktu, ale już oceniamy te poczynania, jako znamiona wojny hybrydowej. Tak, to już brzmi grożnie, ale niestety taka jest namacalna jaskrawa rzeczywistość faktu. Niestety konflikt jest cały czas eskalowany przez stronę przeciwną, ale też równolegle przez kolaborantów krajowej postkomuny. Mamy również bardzo słabe zaangażowanie całej społeczności Unii Europejskiej i innych podmiotów międzynarodowych, aby to szaleństwo zatrzymać. Zastanawiam się, czy nie nadchodzi moment, aby czasowo całkowicie zamknąc granicę polsko-białoruską, pozostawiając jednak drogi dyplomatyczne. Wiem, że na tym ucierpi handel, ale być może takim sposobem, to zostanie powstrzymane...Jesteśmy krajem tranzytowym dla wielu krajów w stronę Białorusi, więc być może to wymusi postawy tychże krajów, na stanowcze zaangażowanie się w zażegnaniu tej niebezpiecznej sytuacji. Traktując bardzo poważnie zaistniałą sytuację, nie wiemy czy ta sytuacja nie jest częścią diabolicznego planu, a być może wojny w regionie. Trzeba jednak mieć świadomość, że możemy być podstępem wciągnięci w konflikt zbrojny, który może wygenerować najgorsze...wojnę. Dlatego myśli krążą, o tymczasowym całkowitym zamknięciu granicy z Białorusią, To powinno obudzić społeczność międzynarodową, bo nic nie boli bardziej, jak utrata pieniędzy z handlu. Może widok tysięcy tirów po obu stronach granicy, wymusi na międzynarodowej społeczności, szybką chęć do skutecznego działania.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632646

     Widzę, że zapiekła nienawiść do PIS-u, zaciemnia cały obraz postrzegania rzeczywistości. Zwykle żadne argumenty nie trafiają, więc dyskusję sobie daruję.

Vote up!
10
Vote down!
-3

ronin

#1632655

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika zwykły polak został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

- dzisiejszy Rząd PiS-u to ludzie wybrani spośród polskiego społeczeństwa które im zaufało.
Ukrywanie ważnych spraw i złych uczynków zawsze się źle kończy o czym przekonuje się cały czas Kościół Katolicki w Polsce i na świecie który "trzeszczy w fundamentach".
Nie będę dalej tego wątku opisywał bo każdy dorosły zna konsekwencje ukrywania n.p.brania narkotyków i czym pobłażanie się kończy - często tragedią i rozpadem rodziny.

Oczywiście że argumenty i dodam że fakty nie trafiają - ale do naiwnych "ślepców" którzy nie widzą że obecna władza toleruje patologię a często ją sama wytwarza tak jak z aferą z respiratorami czy lekową gdzie jest refundowany lek za 10 tys. złotych a nie przepisuje się leku o takim samym działaniu za 20 zł.(mam zapisane ich nazwy - można sprawdzić bo ja sprawdziłem i jest to prawda)

Układ mafijno-korupcyjny w Ministerstwie Zdrowia to już nie przypuszczenie tylko pewnik.
Ta dzisiejsza nawalanka z komunistami w Europie i w polskim sądownictwie jest wprost wynikiem zaniedbań a może i celowych zaniechań Rządu PiS-u.

Nie oczyścili Polski jak mieliśmy Sejm, Senat i Prezydenta to tym zafundowali nam wojnę z komunistami na dziesięciolecia która nie wiadomo jak się zakończy bo czerwoni mordercy mają wsparcie i żydów, ruskich i niemców.

Kaczyńskiego nie będzie , nas nie będzie a ta napie***lanka będzie trwała, trwała i trwała.
Powiązania mafijno biznesowe polityków to tragedia Polski (dobry przykład to Wołomin) - bo te układy są tak mocne i o takiej sile oddziaływania że będą paraliżowały prawo i praworządność w Polsce.

Tak, wkrótce im powiem (PiS-owi): "miałeś chamie czapkę z piór" !!!!!

Wiem że ci co "zajumali" kasę tak naprawdę nie martwią się losem Polski i Polaków bo oni mogą sobie wille kupić i na Teneryfie - stać ich na to tak jak i Giertycha który kupił wille z basenem we Włoszech.

Wszystkie afery i zbrodnie w Polsce zamiecione pod dywan a to dowód i zapowiedź że będą następne.
Wytworzył się ogromny "kołtun" - wzajemnych ukrytych zbrodni, przestępstw i szantaży i Państwo Polskie się nie oczyszcza - tylko topi w "gnoju i szambie" a to się musi źle skończyć.

Nigdy nie dam przyzwolenia na coś takiego i tak myśli wielu choć nie mówią jeszcze o tym oficjalnie jak ja.

Vote up!
5
Vote down!
-7

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632687

"To powinno obudzić społeczność międzynarodową, bo nic nie boli bardziej, jak utrata pieniędzy z handlu. Może widok tysięcy tirów po obu stronach granicy, wymusi na międzynarodowej społeczności, szybką chęć do skutecznego działania.". Przynajmniej ktoś to sensownie (tj. z perspektywą konsekwencji) zauważy.

Vote up!
12
Vote down!
-2
#1632648

   Witam! W obecnych czasach, a szczególnie w UE, gdzie obecnie bogiem jest mamona,  można przypuszczać w postrzeganiu najbliższej przyszłości, że utrata profitów może być motorem działań porównywalnych do straży pożarnej szybko zmierzającej do pożaru domu, od którego może się zająć całe osiedle, a skutkiem może być rozległe pogożelisko. To taka metafora z mojej strony, ale to może się przemienić w rzeczywistość. Pozdrawiam!

Vote up!
11
Vote down!
-2

ronin

#1632653

    Jakże prorocze okazały się słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego - "najpierw Gruzja, póżniej Ukraina, póżniej być może Polska..." To się już po części dzieje, tylko obecnie Rosja czyni to rękami białoruskiego dyktatora. Naocznie widzimy, że to zaaranżowany z dużym wyprzedzeniem długofalowy plan Putina. Nie mówię o tym aby straszyć, ale aby sprowokować opinię czytających, jak rozwiązać, (czas twardo powiedzieć), to wstępne preludium do rozpętania wojny. Niestety, ta wschodnia nacja, jest nieprzewidywalna. Nieprzewidywalny jest dalszy ciąg, tej prowokacyjnej agresji. Moim zdaniem, tylko stanowcze działania społeczności międzynarodowej, dają możliwość położenia kresu działań agresorów. Sutuację trzeba postrzegać, jako nad wyraz grożną, bo użyto już broni palnej na granicy.

Vote up!
9
Vote down!
-1

ronin

#1632689

- naszą "bohaterską" postawę tak docenią jak i w 1939 roku - gdy dziś już wszyscy plują na "polskich faszystów" - a wystarczyło wyłapać żydów i oddać Niemcom tak jak zrobiła to Francja i nawet dziś by nikt nie chciał od nas zwrotu nieruchomości (gruz po budynkach) - i reparacji wojennych dla żydów.
We Francji nikt o żydach nie mówi bo wyrwali ich z korzeniami.

Moja rada to cwaniactwo i pragmatyzm - czyli tak jak wszyscy to robią w Europie a my powinniśmy być lepsi od innych bo jak jeden gra uczciwie a reszta oszukuje to kto wtedy wygra ? - ja wynik znam ze 100% pewnością.

Nowi Imigranci doprowadzili by w Niemczech do poważnych perturbacji politycznych a myślę że zmiany władz w UE - czyli prowokacja którą przygotowała Merkel z Putinem obróciła by się przeciwko jej organizatorom.

Dobrze wiecie że jeden telefon Merkel do Putina i wszyscy imigranci znikają z granicy z Białorusią - więc dlaczego ona tego nie robi ?.

Ta sztuka walki ma nawet swoja nazwę - czyli jak wykorzystać siłę przeciwnika żeby własną pięścią którą się zamachnie uderzył się we własny nos. Im mocniej to zrobi tym mocniej sam dostanie.

Tylko do tego trzeba sprytnych ludzi a nie szczerej kaczej d**y która okłamuje własny Naród w imię jakiś "wyższej racji stanu" - czyli tłumacząc na nasz - żeby mu kota nie obdarli z futerka.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1632690