Kościół to nie teatr, komunia św. to nie warsztaty. Dotacja MKiDN powinna być cofnięta

Obrazek użytkownika ma
Kraj

15 maja, w dniu święta Zesłania Ducha Świętego,  w bazylice św. Wojciecha w Gnieźnie w czasie trwania mszy świętej miała miejsce swoista "lekcja tolerancji". Trzy dziewczyny, upozowane na muzułmanki, bijąc pokłony i upadając na ziemię oraz przystępując do komunii świętej odegrały swoje role w ramach warsztatów teatralnych realizowanych przez Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie.

 

W marcu br. teatr otrzymał dofinansowanie z MKiDN w ramach projektu "ReStart - Łańcuch Sztuki. Kontynuacja". MKiDN kwotą 61 000 zł wsparło realizację "innowacyjnych działań artystyczno-edukacyjnych". Złożony wniosek został pozytywnie zaopiniowany w ramach programu "Edukacja", w priorytecie "Edukacja kulturalna - zadania edukacyjno-animacyjne". Projekt "ReStart" adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. To druga edycja tego projektu, pierwsza realizowana była w okresie październik - grudzień 2015 r.  

 

Sam występ "muzułmanek" nie zakłócił liturgii mszy świętej jak przyznał proboszcz parafii katedralnej, ks. Jan Kasprowicz, wywołał natomiast po zamieszczeniu zdjęć z tego "wydarzenia" w gablocie teatru liczne głosy sprzeciwu. Teatr wydał oświadczenie, w którym nie ma sobie nic do zarzucenia, wszystko jest cacy. Instytucja kultury edukująca młodzież powinna posiadać chociaż minimalną wrażliwość i kulturę. Dotacja MKiDN powinna być cofnięta!

 

 

http://gniezno24.com/aktualnosci/item/7303-teatralna-prowokacja-w-katedrze-wierni-sa-oburzeni

http://radiogniezno.pl/2413/wiadomosci/lokalne,teatr-fredry-odpowiada-na-zarzuty-dotyczace-parady-uczestnikow-restartu.html

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:14)

Komentarze

Kościół to nie teatr ani cyrk. Kto wydał zezwolenie na takie przedstawienie w kościele? Osobiście jestem przeciwny nawet oklaskiwaniu kogokolwiek i czegokolwiek w kościołach, katedrach i bazylikach, nawet papieża.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1513417

Witaj, czy cos uszlo mojej uwadze ? myslalem, ze obecnie PiS jest przy wladzy i powoli zacznie sie normalnosc...Piszesz, ze przystapily do komuni... czy ja rowniez otrzymaly ? Na zdjeciu widac, ze chyba tak...czy obecny tam ksiadz jest troche nie tego...tego no... ! Czy obecny minister kultury nie powinien wyciagnac wnioskow z tego zdarzenia i odpowiednio zareagowac ? jak rowniez prokurator... i w koncu dlaczego nie bylo natychmiastowej reakcji ludzi przebywajacych na mszy ??? W sytuacji odwrotnej kobiety bylyby natychmiast ukamieniowane zaraz przed meczetem..., albo nawet zatluczone w samym meczecie...No tak, ale pamietajmy, ze zle sily w ciele zydostwa, komunistow, libertynow rozmontowuja kosciol od wewnatrz...To jest najstarsza dzialajaca firma na Swiecie, no ale tylko firma i nie nalezy o tym zapominac...dlatego tak latmo manipulowac " zarzadem " :-))))))))))))))) , a Prezes jak to prezes... od czasow Piotra minelo juz " kilka wiosen "..., a osobowosc taka jak Jan Pawel II, to zdarzenie raz na kilka stuleci..., wiec nie wszystko zloto, co sie swieci...Tak czy inaczej za obecnego Franciszka musimy sie codziennie bardzo gorliwie modlic..., bo troche tego...tego no... ;-)

pozdrawiam

ps. acha, a Teatru spalac nie trzeba, jeno ukamieniowac medialnie i wyslac na banicje ( np. na ten zgnily zachod ) to ich zafajdaczone gremuim pseudo artystow...poprostu trza by dac takiego sytego chrzescijanskiego KOPA W TE ICH LIBERTYNSKA DUPE, bo inaczej tego talatajstwa potraktowac nie sposob.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

chris

#1513476

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika o_Onufry (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

cznw z Jsł prtstją przcwk klryklzcj krj – wypll pdptl hstę Zmst ścgć przstępców, plcj zjmj sę ntyklryklnym prtstm dzc +++++++++++++++ W kścl jców Frncszknów w Jśl klk gmnzjlstów wyplł pdptł płtk kmnjny. Wdłg zznń śwdków, dzc p wyjśc z kścł zchwywły sę w spsób ldyczny, śmjąc sę, djąc t, ż wszą n krzyż rbąc sb zdjęc prtm kmórkwym. Jk cnć zchwn dzc? Dzc są częst przymszn przz rdzców d czstnctw w lkcjch rlg rz rzmtych nbżństwch. W szkłch ktlckch nczycl zzwyczj przymszją npłnltną młdzż d brn dzł w rzmtych pltyczn-rlgjnych hppnngch tkch, jk mrsz w brn życ. N lkcjch rlg ktchc prwją prpgndę. Dch klryklzcj w plskch szkłch przyjmj crz brdzj grsywn brwy – nkdy nwt brntn. ncydnt w Jśl nlży węc rzmć jk prwszy wypdk prtst młdych ldz przcwk krwnj tmsfrz dlgcznj w plskch szkłch. Nlży przypszczć, ż w njblższym czs będzmy słyszl tkch prtstch crz częścj. dpwdzą n grsywn kcj prn mózgów są zwsz zdcydwn, czsm nknwncjnln, rkcj. W tym wypdk rkcj mł chrktr złmn tb kltrwg.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-10
#1513586

Najbardziej skuteczne środki do walki z wszawicą zawierają substancję czynną, zaliczaną do pyrentroidów – permetrynę.

http://www.yaacool-eko.pl/index.php?article=2331

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1513589

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika o_Onufry (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zginając łokieć w wymownym wale
lub prostując dumnie środkowy palec
Daje się odpór bez strzępienia słowa
chamskiej chuci… bo o niej tu mowa.

Zbędne jest wtedy soczyste bluzganie
Bez miary żadnej mięsiwem rzucanie…
bo gest, choć cichy też utoczy piany,
gdy cham choć trochę jest obeznany.

Takoż rozwadze potrzeba przedłożyć
zanim kogoś chęć ma się upokorzyć…
by ktoś, kto wcześniej urazy nie chował
wdzięcznie nam palca nie wyprostował.

Morał zapodam dziś mało skrzydlaty
parafrazą będący na poczet prywaty…
Tak więc nie czyń brzydko drugiej osobie
bo jak Ty zrobisz jej, tak ona zrobi Tobie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5
#1513660