Prof. Stephen Hicks w Gdańsku!! Muzeum39 24 maja godzina 17.00

Obrazek użytkownika jeremy
Idee

Szanowni Państwo 
Gorąco polecam wykład Pana prof. Stephena Hicksa. Niewielu zachodnich intelektualistów tak doskonale sobie zdaje sprawę ze zbrodni systemów totalitarnych. Książka ,,Zrozumieć postmodernizm'' jest tak naprawdę historią myśli, które od zaprzeczenia rozumowi doszli do zaprzeczenia osoby. Doskonale to znamy z doświadczenia. Zarówno totalitaryzmu z naszej wschodniej strony jak i zachodniej. Czytając ,,Zrozumieć postmodernizm'' byłam przerażona. Nigdy nie studiowałam dokładnie pism Rousseau. Nigdy nie sądziłam, że filozof może wprost nawoływać do zbrodni: ,,Gdyby zaś ktoś, uznawszy publicznie te same dogmaty, postępował tak, jakby w nie nie wierzył, niech będzie ukarany śmiercią'' . Efektem myśli Rousseau na pewno była Rewolucja Francuska, ale śmierć spotykała Nie-aryjczyków i Nie-homo sovieticus. Mamy następny system totalitarny. Alfie Evans został zamordowany z mocy prawa. Nie zamykajmy oczu.

Beata Kuna

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki 
ma zaszczyt zaprosić na wykład z cyklu SPOTKANIA Z HISTORIĄ

prof. Stephena Hicksa

„Filozofowie i narodziny narodowego socjalizmu”.

Prof. Stephen R. C. Hicks, urodzony w Kanadzie amerykański filozof zajmujący się problematyką filozofii edukacji oraz historii idei. Dyrektor Centrum Etyki i Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Rockford w USA. Autor kilku książek, m.in.: Zrozumieć postmodernizm. Sceptycyzm i socjalizm od Rousseau do Foucaulta, przetłumaczonej na wiele języków, w tym hiszpański, portugalski i polski (Bydgoszcz 2016), oraz Nietzsche i Naziści. Moje spojrzenie, przetłumaczonej także na język polski (Chojnice 2014). Prof. S. Hicks jest przedstawicielem realizmu w filozofii i obrońcą dziedzictwa oświecenia, głównie indywidualnej wolności i przedsiębiorczości. W swoich tekstach i wystąpieniach konsekwentnie przeciwstawia się wszelkim formom totalitaryzmu. 

Prof. Stephen Hicks broni tezy, że u źródeł niemieckiego nazizmu leżały wzniosłe idee filozoficzne, a ludzie, którzy propagowali ideologię narodowo-socjalistyczną byli często idealistycznie nastawionymi intelektualistami. Ważną rolę w budowaniu tej ideologii odegrały pisma Friedricha Nietzsche'go. Prof. S. Hicks stawia pytanie, czy – a jeśli tak – to w jakim stopniu, można w tych pismach dostrzec wątki zbliżone do późniejszej ideologii nazistowskiej.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Marek Kostyło, prof. UKW (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy).

24 maja 2018 r. (czwartek)
godz. 17.00

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Sala Konferencyjna, (poziom -3)
Pl. W. Bartoszewskiego 1

WSTĘP WOLNY

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (9 głosów)

Komentarze

Vote up!
7
Vote down!
0
#1564072

Bardzo dziękuję za tę wiadomość. A u nas cisza. A to przecież początek. Kiedy ludzie się obudzą?

Vote up!
5
Vote down!
0
#1564075

śmierci - Ktoś kiedyś gdzieś powiedział

:

https://niezlomni.com/kobiety-islamie-sa-zalezne-woli-mezczyzn-film-swietnie-pokazuje-wideo/

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1564375