Jak to wytłumaczyć?

Obrazek użytkownika Godny Ojciec
Blog
kopie wpisów z fb i np

Właśnie zauważylem dziwną rzecz na stronie niepoprawni.pl. Otóż pod moją ostatnią notką pt: "Sąsiedzi którzy niezbyt nas znają"

http://niepoprawni.pl/blog/godny-ojciec/sasiedzi-ktorzy-nas-niezbyt-znaja

licznik wskazuje 348 wejść. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie okazało się, że w tym samym momencie na facebooku pod linkiem do powyższego artykułu widnieje liczba otwarć trzykrotnie wyższa. Albo więc licznik na stronie niepoprawni.pl rejestruje co trzecie wejście z facebooka (przy założeniu oczywiście, że są tylko wejścia z facebooka), albo facebook z jakichś sobie tylko wiadomych powodów świadomie zawyża ruch na swoich stronach, ewentualnie facebook robi jeszcze coś gorszego :D na przykład udostępnia nielegalną kopię strony...

Mam więc pytanie do użytkowników, administratorów i biegłych informatyków: czy zwrócili już uwagę na to dziwne zjawisko i czy mają w związku z nim jakieś  racjonalne wytłumczenie? najlepiej poparte twardymi dowodami. :D

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Nie jestem pewny czy prezentowana na FB liczba "odbiorcy" oznacza kliknięcia w link. Raczej oznacza to ilość osób która wyświetliła post. Zauważ że posty bez linków także mają "odbiorców".

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1507882