Kolejna interwencja Fundacji LEX NOSTRA opisana w artykule pt. "Drugie dno."

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo! 

Podstawą do wydania wyroku dla Macieja T. - 25 lat pozbawienia wolności - były opinie biegłej z zakresu medycyny sądowej. To właśnie zdanie biegłej sądowej Magdaleny O. miało kluczowe znaczenie dla wymiaru sprawiedliwości. Jak się teraz okazuje, owe dowody są wątpliwymi, a samo skazanie mężczyzny może być wyrokiem niesłusznym. 

Zapraszam do lektury:

]]>http://fundacja.lexnostra.pl/drugie-dno-2/]]>
 

Z poważaniem,

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (6 głosów)

Komentarze

W opinii ludzi znających tamtą sytuację Maciej T. miał prezentować zachowania sadystyczne. Przez długi czas, po śmierci Marty, przebywał na wolności, wiadomo także iż rodzinnie związany jest z "palestrą". Po śmierci Marty wcale nie wzywał "natychmiast" Pogotowia ani Policji, natomiast - rozmawiał telefonicznie z "przyjacielem". Pogotowie wezwał znacznie później. Proces przenoszony był kolejno do kilku Sądów Rejonowych, a rodzina Macieja miała zawodowe "powiązania" z tymi Sądami

Ojciec Marty twierdził, że w mieszkaniu córki znalazł, po jej śmierci, ślady walki oraz krwi. Natomiast nie wykryto śladów  "fizycznej relacji" pomiędzy Martą i jej "partnerem" w dniu jej śmierci.

Białostocczanie znający osoby "zamieszane" w tę tragedię uważali, że sądy stają po stronie Macieja T. przyjmując jego wersję patologicznych relacji seksualnych z Martą. Ponadto - obecne "rewelacje" wychodzą "na jaw" po kilku latach od śmierci Marty. A gdzie bezpośrednio podczas procesu była owa "przyjaciółka" Marty, z którą jakoby Marta "dzieliła się" swoimi nieprawidłowymi upodobaniami seksualnymi? Gdzie, podczas tamtego pocesu, byli poprzedni "partnerzy" Marty? Czy wówczas nic o nich nie było wiadomo? I te "ginące" laptopy? I prawnicza rodzina Marcina, która wcześniej nie "wpadła" na pomysł wezwania innych świadków potwierdzających nieprawidłowe zachowania Marty w sferze płciowej? Tym wszystkim prawnikom z rodziny Marcina nigdy wcześniej nie przyszło na myśl, że należy natychmiast przesłuchać wszystkie osoby mogące potwierdzić tezę obrony o nieprawidłowych zachowaniach czy upodobaniach Marty?

Wszystko razem wydaje się mocno podejrzane...

A Lex Nostra właśnie niedawno występowała w obronie "szemranego" milionera, czyli Opary...

Vote up!
2
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1519020