PiS wyprzedaje polską ziemię w ręce żydowskie

Obrazek użytkownika Archiwum X
Kraj
Fot. Paweł Kula/Kancelaria Senatu

Prawie sto osób wzięło udział 28 grudnia 2016, w zapaleniu świecy chanukowej w siedzibie polskiego parlamentu. Wśród nich był ambasador Izraela Anna Azari, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Małgorzata Kidawa-Błońska czy też wreszcie . Organizatorem uroczystości była organizacja Chabad.

Okazuje się, że są wydarzenia, które jednoczą polskojęzycznych polityków. Nie są to bynajmniej chrześcijańskie święta Bożego Narodzenia, ale żydowska Chanuka. Zgromadzonych w Senacie gości powitał marszałek Terlecki, którzy przypomniał, że święto Chanuka to symbol zwycięstwa dobra nad złem. Przeczytano też życzenia od premier Beaty Szydło.

Rabin Szalom Stambler mówił o samej Chanuce, podkreślając, że piąta świeczka jest szczególna, bo jej zapalanie nigdy nie przypada w Szabat.

Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w siedzibie Senatu. W jej trakcie wystąpił skrzypek Daniel Ahaviel, który jutro zagra podczas koncertu chanukowego w muzeum Polin. Po oficjalnej części wszyscy goście mogli spróbować tradycyjnych chanukowych potraw: pączków i placków ziemniaczanych.

Warto zwrócić uwagę, że to już nie pierwsze takie palenie świec przez reprezentujących nasz kraj polityków.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że tradycję zapalania światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Pierwsza taka ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim 18 grudnia 2006 roku. Dziękując za obecność wszystkim zgormadzonym, w szczególności podziękował ambasadorowi Szewachowi Weissowi, który – jak podkreślił – jest symbolem Rzeczpospolitej przyjaciół.

 

I jeszcze wcześniej:

A zaczęło się to tak:


Nasuwa się pytanie, dlaczego mniejszość żydowska, która podobno liczy tylko kilka tysięcy osób jest tak promowana przez polskie władze. Na próżno oczekiwać, że z taką samą pompą jak Chanukę, w polskim parlamencie będzie się obchodzić święta prawosławne czy islamskie. Jest to o tyle śmieszne, że przecież PiS działa rzekomo jako partia pierwszego wyboru dla Katolików, choć w rzeczywistości można odnieść wrażenie, że jest to partia reprezentująca w sposób jawny i niejawny, raczej interesy żydowskie

.

zrodlo: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-polskim-sejmie-ponownie-swietowano-z...

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:13)

Komentarze

ty już kupiłeś
 
tak pytam
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1529309

Józek (podobno) z Londynu, ma dziwną manierę wtykania swojego (długiego) nosa wszędzie tam, gdzie na portalu pojawi się słowo żyd. A każdą zasłużenie złą opinię na temat tej nacji, ma w zwyczaju nazywać "starą oklepaną falszywką dla kretynow". Dziwne, ale tak juz ma...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1529386

kto by pomyślał- Archiwum X protestuje, bo to niekatolickie a chciałby widzieć islamskie :-)

wspaniały związek z tytułem wpisu.

kiedy napiszesz, jak Polacy skolonizowali Izrael? przecież zaczynali głownie z polskimi żydami 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529455