Posłowie się zmieniają, probanderowska optyka nie.

Obrazek użytkownika Andrzej Łukawski
Historia

To już kolejne "rozdanie" parlamentu który nie ma najmniejszej ochoty pochylić się i wyjąć spod dywanu ukryte tam 28. lat temu Kresy. Kiedy w latach 80. dopuszczono do opozycyjnej "konspiracji" potomków banderowców skupionych początkowo w Ukraińskim Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym nikt nie spodziewał się, że już niebawem te początkowo folklorystyczne grupy przepoczwarzą się w V kolumnę działająca na szkodę Polski. Powstaje Związek Ukraińców w Polsce, do polskiego parlamentu przenikają potomkowie banderowców, a 22.VI.1990 pojawia się UCHWAŁA KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN). Na 60 stronach maszynopisu poruszono różne sprawy współczesne w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego dla Polski i Polaków. Ta uchwała nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy (władzę już mają) stosować przymus fizyczny, pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię. W razie ociągania się stosować nawet metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN. W Doniecku, Ługańsku, Donbasie....... i to już się dzieje i eskaluje, bo przecież kijowska junta wspierana jest zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu przez diasporę. Każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy", a co w Polsce..?? W Polsce zaczyna być podobnie tyle że na razie bez rozlewu krwi. Ukraińcy żydzi działający od początku III RP powoli lecz systematycznie realizują powyższą uchwałę. Powstało partnerstwo wschodnie, senat III RP potępił Akcję Wisła, ZUwP jest najhojniej obsypywaną milionami polskiego podatnika organizacją. USTAWA O 11 LIPCA jest kolejny i kolejny raz blokowana i odnoszę wrażenie, że polski parlament trawi jakaś ukraińska zaraza. Ukraińska mniejszość "rządzi" w sejmie, w sejmikach wojewódzkich, policji, na uczelniach, w urzędach....... a wyraz rządzi włożyłem z klamerki bo nie w pełni określa on aktualny stan i bardziej odpowiednim słowem byłby wyraz MAFIA. Chyba dlatego posłowie-Polacy nie mają w sejmie nic do powiedzenia.

Rysunek FB

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (9 głosów)

Komentarze

.....lawetą! Tylko oby nam się to lewatywą nie odbiło, bo takie są przecież zwykle skutki przecholowania, czyż nie niepoprawni?! Jak źle jest w kraju to wszyscy widzimy na codzień. Są to zaniedbania ekipy SLD, UD, UW, PSL, Platformy, Palikota i Nowoczesnej. Teraz udało nam się odzyskać prawdziwą wolność. Pracujemy i ostro sprzątamy! Obyśmy jej znowu nie stracili, kłócąc się, rzucając mięsem i obmawiając! Serdecznie pozdrawiam Pana Andrzeja Łukawskiego. 

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1542408

....mało efektywne bo "lepszy w garści wróbel niż gołąbków 100 ale na dachu". Moje spojrzenie na wolność jest niezmienne od blisko 30 lat. Wszystkie następujące po sobie opcje polityczne obiecywały w swoich kampaniach wielkie sprzątanie tyle że nic z tego nie wyszło a "każde grabie grabią do siebie". Gruba kreska Mazowieckiego stała się kłodą-hamulcem dla "sprzątania" a to w konsekwencji przełożyło na to, że dzisiaj ręka rękę myje cokolwiek miałoby to znaczyć. Nie da się zreformować kraju bez wyrwania chwastów peerelu a tych wcale nie ubywa i jak widzimy nieźle się rozsiewają. Serdcznie dziękują za pozdrowienia i wzajemnie.  

Vote up!
4
Vote down!
0
#1542411

Mój telewizor uległ deprawacji, gdy włączę na nim przeglądarkę filmików youtube samodzielnie podrzuca mi rosyjskojęzyczne filmiki. Na jednym z nich brylujący w rosyjskich mediach były szef izraelskiego wywiadu Jakow Kedmi zapewniał, że dopóki Ukraińcy nie rozbiorą ostatniego pomnika Bandery nie może być mowy o żadnych pieniądzach dla Ukrainy. Jakieś dwa, trzy tygodnie później usłyszałem, że fundusz walutowy odłożył ns "święty nigdy", (bez podania terminu) decyzje o przyznanie Ukrainie kredytu w wysokości miliarda dolarów.

Polska jest w trudnej sytuacji, istnieje u naszych politologów i w kręgach decyzyjnych przekonanie, że bez Ukrainy niewiele znaczy.

Przypominają, że wszystkie nasze "mocarstwowe" sukcesy osiągnęliśmy działając wspólnie z Ukraina. Bez Ukrainy zostaje sama bezzębna Rosja. 150 mln ludności, a Polska z Ukrainą około 90 mln. Do tego np. nad Wołgą, o której Rosjanie śpiewają  Wołgo Wołgo Ruska Rzeko upewniając się co do jej rosyjskości  leży Tatarstan zamieszkały przez Tatarów, którzy w cicho bez rozgłosu coś tam sobie knują. Szczerze mówiąc patrząc na naszą politykę wobec Ukrainy mam ambiwalentne uczucia.

A propos na swojej stronie umieściłem niedawno dwa filmiki z youtube, z polskimi napisami jeden to wyznanie ukraińca "kocham Polskę", a drugi też zrobiony przez Ukraińca z Charkowa wjeżdżającego do nas p.t. Polska to Raj". Filmiki miały polskie, (nie moje), tłumaczenie, które po kilku dniach zniknęło.

Mieszkańcy Rosji rzadko się z nią identyfikują, na pytanie czy Pan Rosjanin? Często można usłyszę odpowiedź nie ja Sybirak, czy n.p. Kozak, Chodzi tu o Kozaków dońskich. Jest tam bardzo silne poczucie ziomkostwa. Identyfikacji z regionem, a nie z imperium, oraz dla prawosławnych poczucie ruskości, tak jak u nas katolickości łacińskiej.

Na fotce akurat kozacy Budionnego wojna 1920. Po naszej stronie też byli. Nie znalazłem obrazka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1542524